Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyulladt fog,lehet e ezt az...

Gyulladt fog,lehet e ezt az antibiotikumot innom terhesen?

Figyelt kérdés

Sajnos az este folyamán fog gyulladásom lett,egyik fogorvos és nőgyógyász sem dolgozik hétfőig😭 van egy fajta antibiotikumom itthon,aminek a hasznalati utasítasa mar nincs meg sajnos,de neten egyebkent azt irja hogy orvosi egyeztetéssel használható terhesen is.

Ezek az összetevői :

Panklav 500 mg / 125 mg 500 mg amoxicillin (képében trihidrát), és 125 mg klavulinovoy savat (álcázott káliumsó).


Valaki aki ért hozzá?😭 aludni sem tudok.

20hetes vagyok


2023. júl. 16. 03:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy random ne szedj gyógyszert.

Hívd fel a kórházat, szülészetet ahova tartozol, ügyelet van.

2023. júl. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeletet kérdezz meg, de nem terhesen se kezdj önállóan csak úgy szedni antibiotikumot, nem véletlenül vényköteles. Nekem 2 dobozzal kellett beszednem terhesség alatt, azt hiszem a 35. hétig engedték.
2023. júl. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Maga az antibiotikum használható, de egy foggyulladást nem otthon kell kezelni saját diagnózis után, hanem amint lehet orvos.
2023. júl. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Fogászati ügyeletre menj
2023. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,tudom hogy nem itthon kell kezelni. Nálunk nincs minden helyen ügyeletes fogorvos. A legközelebbi hely ahol van az a főváros és az 300kmre van tőlem.
2023. júl. 16. 08:31
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy ezt sosem értettem, hogy valakinek van otthon antibiotikum. Az antibiotikumot meghatározott ideig kell szedni, aztán el is fogy. Abból nem marad csak akkor, ha nem szedted be normálisan.

Amúgy nem is értem, terhesen hogy jut eszedbe valami random antibiotikumot beszedni.

Vegyél be fájdalomcsillapítót, aztán hétfőn menj el orvoshoz.

2023. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod egyaltalan, hogy begyulladt? Azert, mert faj? Kozel sem biztos!

Fajdalomcsillapito, aztan fogorvos. Es majd o eldonti, hogy egyaltalan indokolt-e az antibiotikum.

2023. júl. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt az antibiotikumt, amit írtàl, lehet szedni vàrandósan. Nàlunk is mindig van itthon. Aki nem lakott még tènyleg nagyon messze hatékony orvosi ellàtóhelytől, az nem èrzi àt, hogy van amikor magadnak kell a felelőssèget vàllalnod, hogy beszeded.
2023. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Ne antibiotikumot vegyél be rá, hanem fájdalomcsillapítót - ügyeletes gyógyszertárban fogják tudni, hogy melyiket lehet a legkisebb rizikóval szedni a 2. trimeszterben.


Ha nagyon gyötör akkor fogorvosi ügyelet.


Antibiotikumnak nem nagyon kellene lennie otthon, mivel azt nem véletlenül szokták pontosan meghatározni, hogy hány darabot kell kúraszerűen szedni, különben szart sem ér. Annyit adnak, amennyit be kell venni általában, ha mégsem, akkor a maradékot vissza kell vinni a gyógyszertárba, nem otthon őrizgetni (fun fact: Angliában éltem, ott konkrétan annyi darabot kapsz, amennyi fel van írva - ha nem pont egy doboznyi, akkor le van vágva annyi darab a bliszterből, amennyi kell :D

2023. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Onnan gondoltam hogy begyulladt,mert feldagadt :) de mostanra elmúlt,lehet csak a fogínyem érzékenyebb , huzat,klíma stb
2023. júl. 16. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!