Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországon hogy számolják...

Magyarországon hogy számolják ki melyik terhességi héten van valaki?

Figyelt kérdés
Mi nem ott élünk és a tesóm felesége elég érdekes dolgokat állít. Írjátok meg nektek hogy volt (valtozott e esetleg a terhesség folyamán)
2023. júl. 26. 22:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó menstruáció első napjától alapvető esetben.


Ha nincs rendszeres ciklus, akkor viszont a 12. heti uh alapján állapítják meg a szülés dátumát.

2023. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó mensi.

Nekem az utolsó mensi és a baba mérete közt +2hét volt mind a 2 terhességemnél. Ennek ellenére senki nem írta át a dátumot, uccsó mensi szerint számoltak végig.

Kiírt napon szültem az elsőt, 2 nappal elöbb a másodikat

2023. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint más országban.
2023. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Áh ertem, köszi. Szóval akkor csak úgy mint mindenhol máshol. Itt kb 3 hónap eltérés van már lassan.
2023. júl. 26. 22:42
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Alap esetben elsőre azt nézik mikor volt meg a mensid utoljára. Az a terhesség első napja. A fogantatás napján (ami kb a ciklus 14. napja) "magyar" számítás szerint 2 hetes terhes vagy, amikor meg elsőre kimarad a mensid akkor 4 hetes.


Mivel nyilván vannak akinek nem középidőben (tehát nem a 14. ciklus napon) fogan a gyereke, meg vannak olyanok is akiknek fogalma sincs mikor volt az utolsó menstruációjuk, ezért az un. 12. heti ultrahangon az ultrahangon mért méret (CRL) alapján adják meg a terhesség (közel pontos) korát és

a szülés várható idejét. Ha ez a két dátum (az utolsó menstruáció alapján számított terhességi kor valamint a 12. heti ultrahangon mért méret alapján számított terhességi kor és szülés várható ideje legalább 1 héttel eltér, akkor a mérvadó a mért, és nem a menstruációból számolt kor lesz.

A terhességi kiskonyvbe be is jegyzik a 12. heti uh. után hogy mi a szülés várható ideje. Vagy olyan is van akinek már a terhesség megállapításánál beirják aztan vagy átírják vagy úgy hagyják.


Legalábbis... nálam így volt

2023. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
uh azért a 3 hónap kb lehetetlen... idősebb a baba vagy kisebb?
2023. júl. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ugye?! Ezt mondtam én is, nekem mensihez képest 5 nap eltérés volt, és kiírt előtt 3 nappal szültem.


Az van hogy a nő nem igazán kedvel minket (igazából nem értem miért, de ezt hagyjuk is)... és eddig úgy volt hogy október 10 a kiírt.

Közben bejelentettük hogy augusztus 19-én lesz egy családi összjövetel ahova a tesóm is eljönne (kb 2 órárányira lenne tőle), a feleség rögtön mondta terhesen nem utazik, nem baj majd a tesóm maga mivel nagyon ritkán talizunk évente kb 1-2x. Erre most azt mondja hogy a baba hirtelen hatalmasra nőtt és az orvos szerint már most augusztusban szülhet, szóval kéri a tesómat hogy ne hagyja őt magára.

Kérdeztem is hogy, mikor volt meg neki utoljára, de nem adott választ csak hogy az orvos jobban tudja.

Ha végigolvastátok a monológom, légyszi mondjátok meg hogy hogy lehetséges ez...

2023. júl. 26. 23:00
 8/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem arra érti hogy nagy a baba és lehet előbb szül? Mármint hogy koraszülött lesz a gyerek..?


Hu.. mi lesz itt később ha már most ekkora problémát csinál egy sz.ros 2 órás utazásból. Tesód jól belenyúlt..

2023. júl. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hát ő most azt állítja hogy nem a 30. Hanem a 35. Héten van. De előtte meg stimmelt minden héten a méret. Olyanról meg nem hallottam hirtelen ekkorát nőtt volna egy baba hogy szinte 5 héttel nagyobb...
2023. júl. 26. 23:18
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ilyen nincsen. Max egy hét eltérés lehet, vagy hogy azt mondjak hogy valóban nagyobb a baba a koranal de az meg nem azt jelenti, hogy előbb is fog megszületni, Max ha valami probléma adódik mint pl kevés magzatvíz.


Egyszerűen csak kamuzik, nem akar menni, nyilvánvaló.

2023. júl. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!