Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap megettem egy mosatlan...

Tegnap megettem egy mosatlan zöldséget , pàrom sárgarépat vágott fel, és csak meg hámozta de nem mosta meg ,kicsit koszos is volt a zöldség, aztán ez már akkor derült ki amikor ettem belőle. Vajon elkaptam azt a toxoplasmozist? 2.trimeszterbe vagyok

Figyelt kérdés

Majd olvasgattam ezt a toxoplazmozist hogy pont igy lehet elkapni hogy mosatlan zöldségek stb pedig eddig minden zöldséget és gyümölcsöt átmostam alaposan átmostam. Macskám nincs bár gyerekkoromban voltak. A húsokat meg jól átsütöm mindig.


Megszeretném csinàltani erre a vérvételt de olvastam hogy csak legkèsöbb 3-4 het mire valami megjellenne a vérben ha elkaptam ..eleg messze van..bàr sajnos azt sem tudom hogy koràbban àt estem e már rajta mert akkor nem kéne aggódnom .köszönöm a válaszokat



#terhesség #toxopazma
2023. júl. 27. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kaptad el
2023. júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És a lehámozott mosatlan héját etted meg? Vagy hol a probléma?
2023. júl. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a hejat :) de lattàm a sàrgarépán hogy koszos volt hámozás utan is.. de mar addigra ettem belőle sajnos.
2023. júl. 27. 12:54
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Főleg ha bolti zöldség volt, na az biztos nem sok macskát látott az üvegházban.
2023. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy zöldségesböl lett véve de magyar a zöldség ugy tudom
2023. júl. 27. 13:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tudna még irni ehhez irjon :) köszönöm🙏🏽
2023. júl. 27. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ehhez mit írjunk még? de most tök komolyan?
2023. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Extrém kicsi az esélye, hogy egy ilyen alkalomtól elkapd. Nem igazán lehet mit hozzátenni.
2023. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy zöldség földes volt, egyáltalán nem biztos, hogy toxoplazmával szennyezett. Én 26 éven keresztül ettem a kertünkből a mosatlan zöldséget, a vérvételből mégis kiderült, hogy sosem kaptam el, pedig volt, mikor 5 macskát tartottunk egyszerre. Nem sértésnek írom, de ne parázz ennyire, mert így nagyon nehéz terhességed lesz, és utána kezdődik csak az igazi aggódás.
2023. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne parazzál. Én 41 évem alatt szerintem többszáz kiló mosatlan gyümölcsöt és zöldséget ettem meg, mégse estem át rajta.

Ha akarod, csináltasd meg pár hét múlva. De amúgy nem is ilyenkor a legveszélyesebb. A fogamzás előtt, meg azt hiszem, a terhesség végén. De nem sok esélyed van, hogy elkaptad.

2023. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!