Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 évesen csináltatnál Prenate...

29 évesen csináltatnál Prenatestet vagy Panorámát?

Figyelt kérdés

A családban nem tudunk genetikai betegségről, viszont az előző terhességemet sajnos meg kellett szakítani velőcsőzáródási rendellenesség miatt. Szegényből mintàt vettek, a genetikus azt mondta nem öröklődő dologról van szó nyugodjak meg.


Még csak 8 hetes vagyok. Az orvos szerint elég a kombinált teszt, bár nem tudom emlékezett-e a múltkori terhesség megszakításomra, de szerintem igen.



2023. júl. 28. 00:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, kombinált teszt helyett
Igen, rossz eredményű kombinált teszt esetén
Nem
40 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akárhány évesen csinálnék, nagyon örültem (főleg egy vetélés után), hogy már van lehetőség egy ilyen vizsgálatra a vetélés kockázata nélkül.

Sok betegség nem kor alapján válogat, és igaz, hogy ezek a tesztek sem 100%-osak, de azért rengeteg betegséget ki lehet szűrni vele.

Nekem ennyit megért a viszonylagos nyugalmam.

2023. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is 29 vagyok, csináltattam. Engem a kombinált nem nyugtatna meg, az ultrahangot pedig nem tartom elégnek. Nyilván nagyon sok dolgot nem szűr és nem mutat ki, de ha valamit meg lehet oldani egy vérvétellel, az nekem megéri azt a pénzt. Nálunk sem tudunk amúgy egyik oldalról sem hosszú időre visszamenőleg genetikai rendellenességről. De az sokszor nem is öröklődik, csak úgy alakul.

Viszont a velőcsőzáródási rendellenesség valóban nem öröklődő és ezek nem is szűrik. Szóval ha azt akarnád nézetni, akkor ne csináltass.

2023. júl. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

24 voltam mikor terhes voltam. Csináltattunk Prena Pluszt. Tudjuk hogy nem szűr mindent, de mi nyugodtabbak voltunk hogy amit ez szűr arra negatív lett.

Nem szép dolog, de egy gyereket akartunk, ha bármi lett volna ami kiderül nem tartjuk meg.

2023. júl. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

29 évesen csináltattam. Nálunk volt genetikai betegség a férjem oldalán de az sem öröklődő. Viszont emiatt nem éreztük azt hogy csak másvalakivel történhet meg, hanem valóságosabbnak tűnt a dolog.

Nem bántam meg, szerencsére ki tudtuk fizetni, szerintem aki megteheti az csináltassa meg.

2023. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltattam. Tágabb családban volt több probléma is, így mi úgy voltunk vele, hogy ha nem hiányzik ez a 200 ezer a kasszából miért ne? Drágább eg beteg gyereket évekig nevelni.
2023. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!