Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális Hcg szint?

Ez normális Hcg szint?

Figyelt kérdés
4hét+6 napos vagyok, csütörtökön este 597 volt,szombat reggel 1321.Progeszteront nem mérnek, csak ha fizetek érte...(20 éve fizetem a Tb-t...) legközelebb jövő hét pénteken kéne mennem. De én aggódom,méretném ugyanúgy kétnaponta mivel volt rózsaszín folyàsom, és nem adtak semmit..

2023. júl. 30. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen jó emelkedés!progit fölösleges méretni

Egyik pillanatban jó a másikban leeshet. Értelmetlen

A progi potlás sem csodaszer

2023. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én emlékszem a másik kérdésedre is, pont én írtam, hogy meg kéne duplázódnia az értéknek. Hát ez meg is lett, eddig ez bíztató. Ha csak egyszer volt rózsaszín folyásod, akkor én nem aggódnék.
2023. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó, igen. A progeszteron mérésének pedig tényleg nincs sok értelme, mondom úgy, hogy 22 éve fizetem a tb-t, nem is keveset. Aki barnázásra progi pótlást kap, annak sem nézi általában a kutya sem. Felírják mint a cukorkát, ha segít segít, ha nem, nem.
2023. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, most olvasom, hogy méretnéd 2 naponta 🤦‍♀️ Az végképp felesleges, de magánban persze kedvedre szétszúrathatod magad. Ha ennyire aggódsz, akkor inkább a nőgyógyászoddal írass fel progit és kezdd el használni.
2023. júl. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan hány hetes napos voltam,de 4 hetesen voltam HCG-t nézni akkor volt 271,48 óra múlva 524. Utána nem lett nézetve. Tesztet se csináltam utána már. Emlékszem,hogy még el is szomorodtam,mert görcsöltem is és nem duplázódott teljesen. A nőgyógyászom mondta telefonon,hogy ne agyaljak teljesen jó(2,5 évet vártunk rá). UH 6 hetesen volt, akkora már volt szívhang is,minden rendbe volt. Most már 1 éves elmúlt a lányunk.

Rózsaszín folyásra mondtak valamit?

2023. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szia kettes! Attól félek hogy egyik alkalommal elkezd csökkenni,sokat olvastam itt ilyenről, ezért szúratnàm magam két naponta,hogyha elkezdene csökkenni,akkor gyorsan tudjanak adni hormont. Progeszteron szintre csak azért lettem volna kíváncsi,mert azt mondják annak alacsony szintje miatt lehet rózsaszín folyás.Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat,az az igazság,hogy 35 elmúltam,ez az első várt terhességem, másfél éve próbálkozunk,nagyon aggódom, amúgy is ilyen fajta vagyok sajnos..az utolsónak(rózsaszín folyás):nem,csak annyit,hogy normális dolog az első 3hónapban ha ritkán van,nem tudni az okát. Egyébként nekem székrekedésem volt, és az erőlködéstől volt,(azt sem tudtam hogy nem szabadna)de mire beértem a kórhàzba elmúlt.Nekem a mai napig menzeszre utaló fájdalmak vannak,a melleimet le kell szorítsam,hogy semmiféle mozgás ne legyen,mert már attól is fáj,ha felemelem a karom.
2023. júl. 30. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

Na, ne viccelj már, hogy 2naponta méregessék neked, meg még a progit is. Azért az szép lenne.

Nekem konkrétan nullaszor mértek hcg-t, pedig én is fizetek TB-t.

Nem egy kis rózsaszín folyásom volt, hanem rendes sötét pecsételés. 40+ vagyok, meddőségibe is járok. Kaptam progit és viszlát. Többet nem tudnak tenni. Nem is maradt meg sajnos, de attól se fog, ha 2 naponta méregetik a hcg-t. Nem értem, milyen hormont akarsz? Ha a hcg csökkent, arra nincs gyógyszer, a terhesség elhal. Progit meg már leírták miért nem szokták méretni, de egy csomó doki felírja ok nélkül is, biztonságból. Ha megnyugtat, keress egy olyat és szedjed. De nem valószínű, hogy bármi probléma lenne. Fiatal terhesség, de eddig minden jó. Ne parázz rá ennyire, mert így marha hosszú 9hónapod lesz.

Egyébként progit én is mindig magánban mérettem. 1x volt csak államiban, amikor hormonpanelt néztek. Ezt te is megteheted. 4000ft. Mondjuk, ha azt is 2naponta akarod, akkor nem lesz olcsó.

2023. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak progihiány miatt lehet pecsételni, kismillió oka lehetett. Volt két vetélésem, ebből egy missed ab., aminél kivártam, hogy itthon távozzon, a másik spontán ment el az 5. héten. Szóval nekem van némi ptsd-m a vértől, rózsaszín, barna folyástól, és teljesen megértem, hogy rettegsz... most vagyok benne a harmadik terhességben, itt is volt egy rózsaszín foltam az 5. hét kezdetén, görcsöltem is akkor pár percig. Hát, én azt hittem, hogy ez a gyerek is itt fog hagyni, teljesen kivoltam, de ha egy dolgot tanultam az előbbi két esetből, hogy semmi, de semmi nem fog segíteni, ha el akar menni. (Kivizsgáltattam magam amúgy, nulla okot találtak, a hormonjaim, mindenem tökéletes volt egy cseppnyi eltérés nélkül.) A másodiknál kaptam progit, semmit nem segített. (Amúgy most egy újabb kutatás azt feltételezi, hogy ott, ahol nincs a nőnek bizonyítottan hormonális zavara, ami tényleg hiányt okozhat, valójában nem az alacsony progi miatt mennek el az embriók, hanem azért alacsony a progi, mert az embrió életképtelen. Ezért sem segít a pótlás.)

Na, de száz szónak is egy a vége, görcsöltem, volt egy rózsaszín folt, aztán még két napig pár csepp barna, és azóta így a 20. hét kapujában semmi. Amikor 8+9 naposan elmentem az első ultrahangra, egy teljesen egészséges embriót találtak, és azóta is makk egészséges. A nőgyógyász is azt mondta, néha ilyen van, akár egy elpattant ér is lehetett.

Tudom, hogy mondani mindig sokkal könnyebb, de ne rontsd el a terhességedet azzal, hogy ezen kattogsz, hogy méreted az ilyen-olyan szintedet feleslegesen. De tényleg. Nekem is rohadt nehéz volt megállni, de örülök, hogy inkább a megküzdési stratégia megtalálásába fektettem az energiát, és nem az állandó önsanyargatásba.

Ha viszont úgy érzed, hogy neked a progeszteron lelkileg segítene, attól biztonságban éreznéd magad, akkor meg keress egy olyan dokit gyorsan, aki felírja inkább. Ártani nem fogsz.

2023. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy ennyi szörnyűségen mentetek keresztül!! És még volt erőtök..nekem nem biztos hogy lett volna.. örülök,hogy végül sikerült! Nem izgat engem annyira ez a progeszteron már,megnyugtatott amit írtatok.Nekünk is azt mondták minden rendben,mi már egy éve is csinàltattunk spermaanalízist, én is voltam nagy szervízen, hormonszint,minden oké, eltelt egy év semmi,és mikor már abbahagytam a femibiont (elfogyott,eljelejtettem venni, aztán már nem is érdekelt,mert másfél évig feleslegesen szedtem,mondom szarok már az egészre, úgyis van időpontunk a meddőségi klinikàra,majd ők belémrakjàk a cuccot),nem ettem minden nap egy avokadót,(nem volt a boltba sose mikor voltam), és még cipekedtem is,mert költöztünk,ez pont peteéréskor volt, még mondtam is a férjemnek,hogy nehogy pont most...legyintett,hogy ha eddig nem estem teherbe,biztos nem pont most fogok..mondta azt is előtte hogy azért majd írjam be a naptárban a bizonyos napokat. Legyintettem,hogy szarok rá! Egyszer voltunk együtt tán a tetőpont napján...a háziorvosom azt mondta hogy ha beköltöztünk az új házba jönni fog,a lánya is ugyanígy járt,neki már lombikra volt időpontja...
2023. júl. 30. 20:16
 10/16 anonim ***** válasza:

#9! Ez így szokott lenni. Én az első meddőségi konzultáción megkaptam a beutalókat. Az átjárhatóságit a végére hagytam, mert nagyon féltem tőle. Megvolt az időpontom a következő menstruáció utánra, mert azt akkor csinálják, csakhogy nekem nem jött meg...Terhes lettem. Sajnos, vetélés lett, de az orvos konstatálta, hogy akkor az átjárhatósági megvolt 🤷🏼‍♀️A következő konzultáción megbeszéltük, mikorra tervezem a lombikot, de azt mondta, szerinte már vissza se jövök, nem lesz itt rá szükség. A próféta szóljon belőle 🤣 Legközelebb októberben megyek... Meglátjuk, kell-e. Remélem, nem🙏

#7

2023. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!