Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorterhelésem...

Terhességi cukorterhelésem rendben. Éhgyomori 5,2, -120 perces 6,3. Viszont IR-es vagyok! A kajára oda figyelek! Kérdés lent lesz. Lehet baj?

Figyelt kérdés

Igyekszem betartani a diétát mindannak ellenére, hogy nem vagyok cukros. Viszont az elmúlt 3 hétben rettenetesen kívánom az édességet és a szénhidrátot. Egyszer egyszer meg engedek magamnak a gullon kekszen kívül egy fagyit. De naaaagyon kívánom a görögdinnyét is és szoktam is enni. Minden étkezésem után meg mérem a cukrom is. Ami általában rendben van, 7 alatt, de olykor fel megy 7,5 re volt hogy 8ig is el ért. De hangsúlyozom tényleg nem zabálok! Kérdésem az lenne, hogy ezzel a néhai “kicsapongásommal” árthatok a babának? ( amúgy a baba méretei megfelelőek, azt mondta az orvos, hogy nem nagy, nem kicsi. Pont megfelelő. Amúgy 31 hetes vagyok) Esetleg volt valaki közületek, akik néha megszegték a diétát és néha kicsit nagyobb lett a cukorérték, mint ami megengedett, de mégis minden rendben volt? Esetleg valami probléma lett?


Elnézést, hogy a kérdésem hosszúra sikeredett, de vannak olyanok akik mindenbe bele kötnek azért is írtam le részletesen mindent. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.



2023. aug. 2. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért az 5,2-es éhgyomri már nem annyira kecsegtető.

De hogy válaszoljak a kérdésedre, én gdm-es voltam, és előfordult sajnos párszor, hogy csaltam. Tudom nem mentség, de én stresszevő vagyok, meg bármilyen érzelmi kilengést azonnal szénhidrátba fojtok. Természetesen a babám miatt odafigyeltem erre, nagy nehezen megzaboláztam magam, de előfordultak balesetek. 8 fölé sosem ment a cukrom, a csalások után mindig 5-10 percenként mértem, mert ugye ha nem diétásan étkezel, bárhol lehet a cukorcsúcs.

Egészségesen született meg a kisfiam, 3570 grammal és 56 centivel. Én 173 cm vagyok, az apja 198, úgyhogy ezért lett ilyen hosszú ő is, nem a cukor miatt. A cukra is teljesen rendben volt a picinek születése után.

De ettől függetlenül én nem bíztatok senkit arra, hogy ne vegye komolyan a terhességi cukorbetegségét, csak azért belehülyülni sem kell, időnként egy-egy 7-8as értéktől semmi baja a babának nem lesz.

2023. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csalsz, probald meg lassitani a cht. Mondjuk egyel tomeny rostot elotte 10perccel kb (pl.utifumaghej v bambuszrost), utana igyal boven vizet, es menj el intenziv setara, amilyen tempó meg jol esik.
2023. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szegtem meg a diétát (szándékosan) de voltak hibák, vagy rossz próbálkozások, mondjuk heti 2x mértem 7-7,5 között, de 2x (egész terhesség alatt) 8 felettit is mértem. A doki erre legyintett. Amúgy 8,8 volt a terhelt cukrom szóval csúnya. Bele sem merek gondolni mennyit mértem volna, ha tilosat eszek. Így, hogy nem vagy GDM-es, gondolom nagyon ritkán mértékkel a csalás sem ártana annyit, mintha mondjuk én tettem volna.
2023. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy voltam, mint a hármas válaszoló, azzal a különbséggel, hogy nekem a terheléses cukrom 13,5 lett! IR-es vagyok egyébként.

Semmi probléma nem lett belőle.

2023. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!