Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felénk nincs cukorterheléses...

Felénk nincs cukorterheléses vizsgálat, se genetikai UH. Csak nekem furcsa, vagy enélkül is minden rendben lehet?

Figyelt kérdés

Erdélyben élek, 21 hetes terhes vagyok. Leginkább magyarországi oldalakról szereztem az infóimat a terhességről, és meglepődtem, hogy mennyire más itt nálunk a terhesgondozás. Kezdve onnan, hogy nincs genetikai ultrahang. Legalábbis nem olyan értelemben, ahogy olvasom, hogy Magyarországon van. A babát minden ultrahangon mérik, fejméret, súly, stb-stb, de ilyenekről, hogy tarkóerdő meg hasonlók nem is hallottam itt. Nincs cukorterheléses vizsgálat, esetleg csak azokat küldi tovább a doki ilyenre, akinek a családjában van előzmény. Nincs védőnői szolgáltatás, a súlyomra rá se hederít senki (mondjuk nem bánom :P), vizeletvizsgálat is csak egyszer volt a 12. héten.


Nekem nagyon furcsának tűnik annak fényében, amit itt olvasok a gyakorin, ezek akkor tulajdonképpen nem is annyira fontos vizsgálatok, ha éppennyire elhagyhatóak? Esetleg aki még külföldön én (Anglia, Németország, stb) le tudná írni, hogy ott hogyan zajlik?


2016. szept. 11. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

A magyar eü-ben kevés dolog működik jól, de speciel a terhesgondozás meglehetősen jó.

Nyilván meg lehet lenni a vizsgálatok nélkül is, 30 évvel ezelőtt még UH sem volt, mégis szültek a nők.

De minden vizsgálatnak megvan a haszna, ki lehet vele szűrni dolgokat, meg lehet velük előzni szövődményeket, problémákat.

2016. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom szulnek paran erdelyben es tudnal rola ha ez igy nem mukodne vagy akkor valtoztattak volna mar.

A magyat terhesgondozas itthon pl eleg jo, en orulok leteznek ezek a vizsgalatok!:)

Boldog Babavaraat

2016. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én is nagyon örülök, hogy itthon vagyok terhes és nem egy másik országban, mert ezen az oldalon sokszor csak ámulok, hogy mennyire semmibe veszik az új életet a világ többi részén.
2016. szept. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Annyira átlátszóak ezek a párban érkező kérdések... Délelőtt valaki feleslegesnek találta, senki nem értett vele egyet, most kicsit másképp tálalva ugyanaz a kérdés...
2016. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Gondolom szulnek paran erdelyben es tudnal rola ha ez igy nem mukodne vagy akkor valtoztattak volna mar.

A magyat terhesgondozas itthon pl eleg jo, en orulok leteznek ezek a vizsgalatok!:)

Boldog Babavaraat

2016. szept. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig a kérdező nem ugyanaz.


A kérdést ugyan én is olvastam, és ott döbbentem rá, hogy mennyire fontosnak tartják a cukorterhelést. Innen jött a kèrdésem.

2016. szept. 12. 07:54
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Szia. Én is erdélyi vagyok. Pontosabban Marosvásárhelyen járok nőgyógyászhoz. Nekem is feltűnt, hogy nálunk kevesebb vizsgálat van, de nem hiszem, hogy ez gond, csak plusz felesleges stressz, hogy jók legyenek az eredmények. És van genetikai Ultrahang, megvizsgálják a tarkóredőt, lehet, hogy az orvosod csak nem említette, hogy épp mit néz.A 13 héten volt szerintem a genetikai ultrahangom, mert akkor elég sok mindent megnézett és igen akkor nézte meg a tarkóredőt is csak épp nem mondta, hogy ma genetikai ultrahangon veszek részt. a 20 héten pedig nagyon sokáig vizsgálta a baba szívét, nem részletezte mindig, hogy épp mit néz de a végén elmondta, hogy mindent rendben talál. A cukorbetegségre meg vannak jelek, pl ha nagy a magzat, szerintem olyankor nálunk is megcsinálják a tesztet, ha látnak erre utaló jeleket. És igen nincs nálunk védőnő de nem hiszem, hogy hiányozna, az ő feladatát elvégzi a háziorvos: minden hónapban megmérik a súlyom, a vérnyomásom, pulzusom, lemérik a hasam és a méhem méretét, meghallgatja a baba szívhangját. Én teljesen meg vagyok elégedve az itteni terhesgondozással. Szerintem nem kell mindig tudni mindenről, az orvos tudja mit csinál, én teljesen megbízom az enyémben, az egyik legjobb a városban, sok ismerősöm járt hozzá. A terhességem elején sokat stresszeltem az előző vetélésem miatt és ezért nagyon sok mindenről kezdtem olvasni a neten a terhességről. Rosszul tettem mert csak még több dologért kezdtem el aggódni. Mióta abbahagytam az információ gyűjtést sokkal nyugodtabb vagyok. Érzem, hogy a baba jól van és ez a legfontosabb.


34 hkm

2016. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Érdekes, az én háziorvosom nem hív be erre a rendszeres kontrollra. A hatodik héten voltam, akkor nyilvántartásba vett, de se súlyt nem mért, semmit. És azt mondta, hogyha gond van akkor vár hozzá. Nem volt semmi probléma, úgyhogy azóta sem kellett mennem.


Lehet, hogy genetikai ultrahangot "csinált" a doki, de sem időtartamban, sem "papírmunkában" nem különbözött. Semmit nem írt rá a papíromra, csak a terhességi hetet és hogy minden rendben. Úgy látszik régiókban is különbség van.

2016. szept. 12. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Kerdesem a kerdesben.. miert van pl mindenki lepontozva?
2016. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó kérdés, valaki ezzel szerez pontokat magának a toplistára.


Én most nyomok zöldet mindenkinek sorban :)

2016. szept. 13. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!