Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek rosszabb lett a terhelé...

Akinek rosszabb lett a terheléses vércukorvizsgálat eredménye, volt előtte bármi tünete, amiből sejthető volt?

Figyelt kérdés
Elég édesszájú vagyok, és ez a várandósságom alatt is különösen igaz, így azért szoktam enni cukros ételeket is. Bár az első trimeszteri vérvizsgálaton nem volt magas a vércukrom, most elkezdtem izgulni azon, hogy mi van, ha rossz eredmény születik, és vajon mennyire durva a diéta, ha arra lenne szükség. Ezzel kapcsolatban van bárkinek tapasztalata, ill. akinek igen, volt a vizsgálat előtt bármi tünete, ami már a magasabb cukorra utalt?
2023. aug. 3. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tök jó volt, de a családban több gdmes is van. Pont azért szűrik mert teljesen tünetmentes. Nekik is az volt, ráadásul ketten közülük még egy deka felesleggel sem rendelkeztek. Ha lenne komolyabb tünet, akkor nem kéne szűrni.
2023. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi tünetem, átlag alatti volt a hízásom is.


A terhességi cukor nem a cukor evés miatt alakul ki, nekem diéta mellett jött, ettől függetlenül persze jobb ha nem nagyon nasizol.

2023. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi tünete. Ráadásul nem is nagyon nasiztam, nem volt étvágyam terhesség alatt (legalábbis az elsőnél :D ), pedig amúgy édesszájú vagyok. Mégis rossz lett a terhelés eredmény (az első trimeszterinél nálam sem jelentkezett gond).

A diéta nem volt vészes (ismét: az elsőnél), igazából rájöttem, hogy valószínűleg valami enyhe IR amúgy is lehetett már nálam, terhesség előtt is, mert onnantól kezdve, hogy elkezdtem a diétát, sokkal de sokkal jobban éreztem magam, azok a kilók, amiktől terhesség előtt nem tudtam szabadulni, később csak úgy maguktól elpárologtak (nem voltam túlsúlyos, de azért szerettem volna fogyni régebben- ez már nem gond), szóval úgy összességében sokat segített az egészségemen, közérzetemen a diéta. Más kérdés, hogy második terhességnél iszonyatosan kívánós voltam, azóta is teljesen megpusztulok két gyerek és a nemalvás mellett, szóval most nem tartom perpill a diétát, de amint kicsit összeszedem magam, ez lesz az egyik első, mert látványos és egyértelműen érezhető a különbség.

2023. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem
2023. aug. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi tünetem nem volt.
2023. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem. De a második trimeszteri cukorterhelés egy szűrés, amivel a gdm-esek legnagyobb részét ki lehet szűrni. De attól, hogy az jó, a későbbiekben még mindig kialakulhat, csak arról már nem tud senki. A mértéktelen ch bevitel akkor sem javasolt, ha jó a terhelés.

Alapvetően terhesség alatt egy kiegyensúlyozott étkezésre kellene törekedni….

2023. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!