Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes menni kombinált...

Érdemes menni kombinált tesztre 12. Héten, ha fiatalok és egészségesek vagyunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

25L, 25F

Családban nincs down szindróma az előzményekben.

Felvetette a doki, ha szeretnénk menjünk el genetikai uh-ra meg vérvételre.

Az uh az egyértelmű számomra, hogy megyünk, de a vérvételre terjedne ki a kérdésem, hogy Ti azt is megcsináltattátok?

Nem szeretem az ilyen % becsléseket, mert adhat álpozitív eredményt én azt gondolom.


Egy ismerősöm is majdnem szívbajt kapott mikor magas %-ot adott, aztán ment nifty tesztre, ami irtó drága és ki derült nincs gond, a baba nem lett down szindrómás, minden oké vele.


Így azt érzem ez csak egy plusz stressz. Én úgy tudom az uh-n a nyaki érről is kiderül, hogy esetleg down szindrómás -e a baba.



2023. aug. 3. 19:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
En kombinaltat csinaltattam 24 evesen es annak az eredmenye alapjan dontottunk, hogy megyunk-e tovabb, vagy nem. Alacsony kockazatot kaptunk, nem csinaltattunk dragabbat. Egeszseges a kisfiam.
2023. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
25 voltam az elsőnél, 27 a másodiknál. Semmilyen genetikai betegség nincs a családban. Genetikain látszott orrcsont, tarkóredő rendben volt. Én azért se csináltattam mert csak egy arányt ad. Nem 100%os.. 3fajta betegségre szűrnek, azon kívül 1000másik van ami előfordulhat. Hiába vagyok nyugodt, ha utána kiderül, hogy ritka betegsége van..
2023. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Semmi értelme. Mert csak találgatás. Nifty vagy prena.
2023. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na nekem is ez a véleményem. Párom meg foglalt időpontot, mert hogy a tesójáék is voltak ilyenen én meg most tiszta ideg vagyok, hogy én meg nem akarom ezt.

Az uh számomra elegendő.

Itt gyk-n is olvasom, h mennyien idegesek lettke utána, h magasabb kockázatot írt és nem is lett gond.

Plusz ezt ingyenesen nem is csinálják a megyénkben.

2023. aug. 3. 20:08
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos a kromoszóma rendellenességek és egyéb genetikai betegségek nem feltétlenül öröklődnek, még a hajlamot sem kell hozzá örökölni.

Ugyanez a helyzet a korral, igaz, hogy idősebb szülőknél több az eleve sérült petesejt/spermium, de ezen felül millió oka lehet a kialakulásnak.

Tehát ha viszonylag biztosra akarsz menni (mert azok is csak 99,99% biztonsággal adnak eredményt), akkor Prena, Nifty vagy hasonló teszt ajánlott.

A kombináltnak tényleg nincs értelme manapság, a semminél drágább, viszont az eredmèny majdnem olyan bizonytalan...

2023. aug. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 terhességnél megcsináltattuk a kombinált tesztet ,és mellette volt uh is.

22 és 25 éves voltam.


Most a harmadinkál uh szintén volt és mi prena tesztet csináltattunk.

31 éves vagyok.

2023. aug. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Vervetelre nem mentem, de csak mert megcsinaltattuk a niftyt. Maga a vervetel az mindenhol fizetos szerintem, (csak az uh nem) 17 ezer asszem.


Ha nem lett volna keret niftyre, akkor kertem volna a kombinaltat es annak az eredmenye alapjan mentem volna a tovabbi vizsgalatokra, ha kellett volna.


De mi ugy dontottunk kozosen a ferjemmel, hogy nem vallalunk beteg babat, emiatt volt fontos.

Abban en annyira nem hiszek, hogy csak mert fiatalok vagyunk, meg lehet uszni a problemakat. Nem minden esetben.

Es tudom azt is, hogy nyilvan nincs mindenre szures, nem lehet tudni azt se, hogy mit hoz a jovo, de amit ki lehet zarni, en azt inkabb kizarnam. Majd a masodik babanal is igy csinaljuk szerintem.

2023. aug. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Prena vagy Nifty a jó szerintem is,a kombináltnak semmi értelme. Semmit nem jelent a korotok és az sem,hogy nincs hajlam,sajnos. Elég közeli ismerősömék ugyanilyen fiatalon jártak úgy,hogy úgy voltak vele fiatalok,nincs a családban sem, így nem csináltak semmilyen pluszt. Az összes genetikai UH rendbe volt, végig minden oké volt. Erre megszületett és Down szindrómás. Nem egyszerű, fejlesztések, betegségek,stb. Másik ismerősnél 30 évesek,ott is Down szindrómás lett az első,ott nem tudom,hogy ők vállalták vagy nem tudták,de az első pár hónapot kórházban töltötték a picivel olyan problémák voltak a szülés után. Borzasztó lelkileg. Akkor ne csináljatok semmilyen pluszt,ha betegen is megtartanàtok.
2023. aug. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

1. A genetikai betegség nem korfüggő, spontán kialakulhat.

2. "aztán ment nifty tesztre, ami irtó drága"

Akinek egy nifty ára nem fér bele, annak nem biztos, hogy gyereket kéne vállalnia. 🤷‍♀️

2023. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

#10. Biztos a papás-mamás tetszett meg nekik.😅


Kérdező, ha nektek minden szempontból belefér akár egy beteg gyerek felnevelése is, akkor minden vizsgálat teljesen felesleges.


Mondjuk egy beteg gyerek 1000x költségesebb, mint az "irtó drága" Nifty és társai...

2023. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!