Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leszakadt a körmöm körömágyig,...

Leszakadt a körmöm körömágyig, lehet betadint használni?

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok.

Bementünk ügyeletre, ahol semmit nem csináltak, fertőtlenítették, és bekötötték.

A körmöm a köröm ágyig szakadt fel, úgyhogy a körmöm is megvan. Nem szedték le.

Azt mondták napi egyszer betaninos oldattal kezeljem, és vigyázzak rá. 😅 A betegtájékoztatóban az van, hogy nem lehet használni.

Most mi lehet az igazság?

Illetve mivel nem szedték le, én hozzá nyúlni is rettegek, leesik magától? Vagy lenő?



2023. aug. 5. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy leesik vagy lenő..Abból gondolom,hogy lehet használni ,hogy a kórházba észnélkül kelett fertőtleníteni a kezünket attól sem lett semmi bajunk.
2023. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most hallottam egyébként először arról, hogy terhesen nem lehet betadine oldatot használni.

Hát mindig tanul az ember valami ujjat. ( 3.terhesség) Használj Octenisept spray-t.


34+5 hkm

2023. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 🙂

Én sem tudtam, csak gondoltam elolvasom a tájékoztatót. Ott írták. 😅

2023. aug. 5. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A doki biztos hülye és ártani akar neked!🤦‍♀️
2023. aug. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondtam. 😀

De az ember a lehető legjobban próbál oda figyelni.

2023. aug. 6. 00:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg a betadine jód tartalma okozHAT problémát a magzatnak, bár nem látom be, ha egyszer a terhesség során valakinek rákenik a körmére, az mitől lenne extrém káros, de gondolom muszáj ráírniuk, mert különben perelhető a cég.

De amúgy vegyél octeniseptet, azt simán lehet használni, az is fertőtlenítő.

A leszakadt körmödet szerintem a szakadásig levághatod, az vissza nem fog tapadni, vagy ilyenek, és csak útban lesz. Addig meg ragaszd le az ujjad ragtapasszal, amíg vissza nő, hogy ne akadjon bele semmi.

2023. aug. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolót kérdezném, hogy a jód miért lenne káros a babára? Van az Elevitbe is.


19 hkm.

2023. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!