Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hugyúti fertőzés vagy hüvelygo...

Hugyúti fertőzés vagy hüvelygomba???????

Figyelt kérdés

Tegnap reggel észre vettem hogy vizelés után enyhén csíp.. után a hüvelybe éreztem forróság érzetet.. inkabb pisilés után leginkább. Ma voltam nőgyogyásznál vàrandós vagyok 19 hetes.. és azt mondta hüvelygomba… okozza. Hát meglepődtem, mert nem érzek viszketést , van egy kis folyásom egy két csepp de szagtalan viszketes nincs! Azt hiszem a terhesseg velejároja egy kis folyás. Mégegyszer rákérdeztem hogy ezt tényleg gomba okozza azt mondta igen!


Össze vagyok zavarodva…a hüvelygombànak mi köze a pisilés utáni csípés érzésnek??? Tegnap nyilalt a húgyhólyagomban is egyszer kétszer.. ott a hüvelynél a és a hugycsönel érzek valami csipős érzést megint .. teljesen nem tudom mi van.. én attól tartok ez inkább hugycső gyulladás hugyúti fertőzés lehet.. lehet van hüvely gomba is de nem hiszem hogy ez okozza ezeket a kellemetlenségeket. Valaki jart mar hasonlóan?



2023. aug. 7. 11:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2 és fel hete szedtem aktil duo antibiotkumot a fulemre de az hugyuti fertozesekre is hatosos volt olvastam a tajekoztatot .. lehet meg is ez okozott huvely gombat?
2023. aug. 7. 11:35
 2/13 anonim ***** válasza:

Vegyél vizelet tesztcsíkot, amin az alábbi paraméterek is rajta vannak: leukocita, nitrit, protein, blod...

Ezek jelzik a hugyúti fertőzést.

Vagy, menj el a védőnőhöz és kérd meg, hogy elenőrízze le ő a vizeletet.

Vagy menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót vizelet vizsgálatra.


Szerintem az első a legegyszerűbb, hiszen otthonról bármikor tudod ellenőrízni h minden rendben van e.

Sajnos lesz még ilyen egy párszor...


Mindemellett a nőgyógyásznak is igaza lehet, hiszen a gomba nem büdös és nem is feltétlenül viszket. Kivülről viszont kikezdheti a hüvelyváladék a húgycsőnyílast, ami hugyúti fertőzésbe is átcsaphat. Szóval az eredeti ok, lehet, hogy tényleg gomba. Azt is kezelni kell, ha úgy van.

Viszont gondolom nem csinált se vizelet se hüvelyváladek tenyésztést, csak hasraütésszerűen rámondta, h gomba.

Na ez hiba!


Nagy hirtelen szerintem vegyél béres tőzegáfonyát, igyál sok vizet és használd a hüvelykúpot amit az orvosod javasolt!

Emellett vegyél vizelet tesztcsíkot, hogy megtudd kell e antibiotikum.

2023. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Most nálam is ez volt, Lactofeelt használtam, és elmúlt a csípés is, szóval nálam tényleg a felborult hüvelyflóra okozta, nem felfázás. Próbáld ki a canestent, és meglátod.
2023. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak ujjal vizsgált meg ennyi volt es akkor mondta hogy huvelygomba. Ha most elkezdem használni a huvelykupot amit 10 napig kell., ugy is adhatok vizelet mintát? Nem kerul bele a vizeletben ez a kup ahogy olvad?

2023. aug. 7. 11:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hüvelygomba nálam is hasonló tüneteket okozott. Volt hüvelyváladék tenyésztés, ahol kijött a Candida fertőzés és vizelet vizsgálat is, ami rendben volt.
2023. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolso. De neked volt viszketès? mert nekem nincs. Folyásom is minimális és szagtalan.
2023. aug. 7. 13:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak égő érzést érzek a hüvelybe
2023. aug. 7. 13:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem semmi tünetem nem volt, "csak" a felfázás, mégis ott volt a fertőzés 😬

Következő alkalommal volt felfázásos tünetem és fertőzésem is, de a felfázás nem volt "valódi".

(Nem terhesen).

Urológus azt mondta h Vitagin C kenőcsöt kenjek a húgycsőnyílásra ha érzem h csíp vagy diszkomfort érzetem van. Az segített.

Mondjuk nekem most ez stressz eredetű 😬

2023. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nem volt viszketés csak égő, csípő ézés főként vizelet ürítés után.
2023. aug. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kar itt talalgatni, az nem relevans, hogy kivel mi tortent, mert az nem te vagy.


Elmesz szepen a haziorvoshoz es o megnezi a vizeleted. Ha talal benne valamit, akkor tovabb tud kuldeni tenyesztesre, aztan majd azalapjan fel lehet irni antibiotikumot.


Semmi ertelme errol kiirni 100 kerdest, menj szepen orvoshoz.

2023. aug. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!