Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most teszteltem pozitivat....

Most teszteltem pozitivat. Délután van időpontom fogorvoshoz, tömés re. Ti elmennétek?

Figyelt kérdés

A fogorvost hívtam, ő azt mondta semmi akadálya, de van bennem egy félsz hogy nem akarok kockáztatni. Mert az internet ezt írja:


Az első trimeszterben inkább a fogápolás a cél

Erre a trimeszterre a magzat nagyon aktív fejlődése jellemző, és ilyenkor a legnagyobb a vetélés kockázata is. Emiatt a cél elsősorban a szájhigiénia fenntartása, szükséges esetben ultrahangos fogkőleszedéssel. Ezen kívül leginkább csak sürgősségi beavatkozásokat végeznek, indokolt esetben.


2023. aug. 7. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egy esetleges fogászati gyulladás is okozhat vetélést! Szerintem nagyobb veszélyt jelent a magzatra egy rossz fog, mint egy tömés.
2023. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, SOHA ne a neten olvasottak miatt dönts! Semmilyen kérdésben. Kismama- baba kérdésben meg pláne.

Csináltasd meg a fogaidat, mert nagyon gyorsan szoktak romlani terhesség, szoptatás alatt.

2023. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék
2023. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor lett pozitív a tesztem amikor pont fogászati dolog miatt olyan gyógyszert szedtem, amit nem lehet terhesség alatt, (nagyon nem tervezett baba volt) de nem lett semmi gond, tömésre is simán elmennék, hosszú a terhesség, inkább most legyen gyorsan betömve mielőtt nagyobb baj lesz belőle
2023. aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tömték terhesség alatt, semmi probléma nem volt. Ha veszélyes lenne, nem vállalná az orvos.
2023. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetes voltam mikor bölcsesség fogamat szedték ki, és tömtek egy másikat. Annyira fájt, hogy más megoldás nem volt. Inkább mint hogy gennyes gyulladásos valami legyen. Az már veszélyes a babara is ha nincs kezelve
2023. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csináltasd meg, mert jó eséllyel csak tovább romlana 9 honap alatt (terhesség alatt még jobban romlik amúgy is) és úgyis muszáj lenne előbb utóbb megcsinálni csak még nagyobb beavatkozással. Az orvosok többsége azért nem vállalna be olyat ami túl kockázatos, szerintem rá hallgass.
2023. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam a fogaimat terhesség alatt (4et kellett) és még így is szoptatás időszakban 2-öt húztak....

Ha nem akarsz iszonyatos fájdalmat, gyulladást vagy éppen fogatlan lenni csináltasd meg. Tényleg tönkremegy még a megcsináltatott és a jó is...

2023. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs még közös vérkör, nyugodtan kaphatsz bármilyen érzéstelenítést is. Max röntgen kerülendő, de ennek a kerülése is elavult eljárás már.

Ne legyél már ekkora para...

2023. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy elmennék! Rakják csak rendbe azt a fogat. Egészséges terhesség nem megy el egy fogtöméstől.
2023. aug. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!