Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ a vizesedés mértéke...

Mitől függ a vizesedés mértéke terhesen? Szimplán genetika, hormonok stb?

Figyelt kérdés
2023. aug. 7. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

genetika (esetleg hormonok - bár ezt nem mondanám biztosra)

nekem abszolút nem volt vizesedés, a húgom lába meg elefántláb lett

2023. aug. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Genetika....persze. A húgomnak elefántlába lett. Láttál már olyat? Emiatt az utolsó 2 hónapban kórházban volt.


Nekem semmi tünetem nem volt egész terhesség alatt.


A húgom még a szülőágyon is hányt.


Egyéni érzékenység. Nem genetika. Mert akkor anyukámnak és nekem is lett volna,ha örökölhető lenne.


Ugyanez a szoptatás is amúgy. Nagymamától kezdve anyai ágon senkinek nem volt teje,én meg tejcsárda voltam 2 évig.

Pedig erre is mondják,hogy genetika.

Na persze....

2023. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na az 1es válaszoló pepitában ugyanaz,mint én (2-es vagyok).


De így a "genetika" hibás kifejezés ide. Mert ez azt jelentené,hogy örökölted.


Pedig nem. A te SAJÁT szervezeted reagált így a terhességre.

2023. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert valahonnan jott ez. Nem magatol alakul ki az erzekenyseg hanem ez benne ha a genekben.

Tudod vannak dominans es recesziv tulajdonsagok. Az em sajata szervezetem akkor milyen okbol reagalt mashogy mint a hugome ? Szoooval???

2023. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen kérdésre azt a választ írod,hogy "genetika", akkor az azt jelenti, hogy az illető ember örökölte ezt.


De hogy örökölhet olyat,ami egy rokonának sincs?

2023. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Recesziv orokles

Hogyan lehet h egy gyerek mandulavagasu szemekkel szuletik mikor se a szulei de a magyszuelinek nem volt. Ugy h a szabalyzo gen a felmeneokben nem volt dominans de az adott no es ferfi ugy adta at h a gyerekben dominans lett. De ott a szeszin vagy bizonyos betegsegekre valo hajlam.

Mivel en es a tesom is fele fele genkeszletett orokoltunk ugy lehet h o barna szemu en kek. A barna a bominans megis a szuleimtol en a kek szont kaptameg es mivel mindkettotol ezt wzrt kek a szemem a hugomeg a dominans szont jelzo gent kapta.

En nem vagyok allergias semmire sem o igen tobb mindenre is.

O orokolte a magassagukat (a felmenoim 90% magasak) en pici vagyok.

Szoval a hajlamba eleg erosen benne van a genetika.

2023. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Genetikától és a hormonoktól. A táplálkozást nem nevezném kifejezetten kiváltó oknak, de a már fennálló vizesedést nagymértékben tudja befolyásolni.
2023. aug. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!