Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség másnál is ekkora...

Terhesség másnál is ekkora ideggel járt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, kapom majd ezerrel a támadást a tökéletes emberektől, akik mindenhez nagyon nagy okosan álnak, és a kritikáik alapján csak az empátia hiányzik az életükből.

Ennek ellenére én pillanatnyi elkeseredésembe mégis “segítséget”, tapasztalatot, pár jó szót kérnék olyanoktól, akik megértenek, esetleg át estek ilyen dolgokon.


32 hetes kismama vagyok. Rettegek! Eddig is voltak mély pontjaim. De az elmúlt napokban olyan szintre lépett a terhességem, hogy folyton aggódok.

- Mi lesz ha történik valami probléma?

- Jajj csak nehogy komplikáció merüljön fel szülés közben.

- Mi van ha nem lesz egészséges?

- Miért vannak ilyen gondolataim?

Pedig minden vizsgálat eredménye rendben van! Van kezelő orvosom! Egy jó orvosom. De látott terhességem alatt még 3 orvos. Mikor az én orvosom nem ért rá valamilyen okból kifolyólag. Mindegyik szerint szép terhesség, minden rendben van.


Úgy érzem elegem van. Belefáradtam, és ordítani tudnék. Iszonyatosan félek, hogy baj lesz. Annyi rosszat lehet hallani. Talán az is bele segít a félelmeimbe, hogy körülöttem sokan teljesen idióta módon reagálnak a terhes dolgokra. De ebbe most nem megyek bele mert így is hosszú lett, és tudom sokan hülyének is néztek. De ha esetleg olvassa valaki aki ebben a cipőben jàr mint én, vagy járt, vagy ismer ilyet, esetleg le írná a tapasztalatot, hogy lehet ezt le küzdeni?

Vagy aki már túl van rajta, minden rendben lett?


(U.i. Volt már sajnos egy vetélésem, annyira akarom, hogy most minden rendben legyen, lehet ez is a bajom, nagyon szeretnék már babát, egy családot és egy egészséges boldog életet.)



2023. aug. 7. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legeslegjobb, amit tehetsz:

1. felkeresel egy perinatális tanácsadót, akivel meg tudod beszélni a félelmeidet. Nekem a vetélésfeldolgozásban borzasztó sokat segített.

2. Nem olvasgatsz rémsztorikat, hülyeségeket, okoskodókat. Ez is rohadt nehéz néha, de jobb ezeket kizárni. Én be sem léptem kismamás csoportokba, a gyakoriról is szoktam detoxikálni magam.

3. Nem beszélsz azokkal a terhességről, akik idióta módon reagálnak. Én nem beszélek azokkal, akik hülyeségeket beszélnek, meg rémisztgetni akarnak. Nincs rájuk szükség. Beszélünk másról.

4. Próbálj inkább ráhangolódni a babádra. Simogasd, beszélj hozzá, mesélj neki a világról, vond be az apukát. Nekem ez sokat tud segíteni, ha túlzottan aggódnék.

2023. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhességem alatt voltak hasonló félelmeim. Féltem a szüléstől, hogy meghalok, szó szerint...

Hogy komplikáció lesz. Féltem minden vizsgálat előtt, hogy mindent rendben van e, emiatt mindent vizsgálat előtt eléggé ment is a hasam. Persze mindig minden okes volt!


Akkor felejtettem el ezt az egész szorongást amikor már nagyon a végén voltam,38-39 hetesen. Nagyon vártam a végét. Mikor a szülés beindult ,jöttek a fajasok ott pedig annyira csak sodródtam ,hogy egyáltalán semmilyen félelem nem volt bennem.😊

Minden tök simán lezajlott komplikáció mentesen. Egészséges, szép kislányom van aki már idén 9 éves lesz.

Ne olvass!! Komolyan ,ezeket a hibákat én is elkövettem. Csak tök feleslegesen stresszeled magad.


Azóta egyébként született egy kisfiam is ,nagyon szép, gyors ,komplikáció mentes szülesem volt.

Vele sokkal kevesebbet idegeskedtem. Mondjuk a kislányom mellett nagyon idő sem volt rá.😀


Jelenleg a harmadik babát várom.

Na itt aztán tényleg semmi rossz nem jutott eszembe. Pedig sokkal nehezebb terhesség. De annyira visznek a mindennapok.

Ma léptünk a 35.hétbe. Semmi aggodalom nincs bennem. Pedig bármi és minden megtörténhet ,és minket ráadásul 2 tesó pluszban vár is haza. De minek idegesítsem magam teljesen feleslegesen előre??


Próbálj megnyugodni! Biztos ,hogy nem lesz semmi gond. Inkább élvezd, már neked sincs túl sok hátra a terhességből.😊


Könnyű szülést.

2023. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Első tökéletesen leírt mindent. Én csak annyit tennék hozzá, hogy amit most érzel az természetes, egy teljesen új élmény előtt állsz, ilyenkor mindenkinek a fejében millió egy kérdés van. Ráadásul 3 doki szerint is minden rendben, ne paráztasd magad feleslegesen.:)
2023. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló és szerintem hormonális oka van. A 34. héttől minden délelőtt szorongtam, nem is tudtam konkrétan mitől, szorongásos roham volt. Szülés után pár héttel maradt abba, de szülés után rosszabb lett.
2023. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En pont a fordítottja voltam. Általában stresszelek mindenem, de itt én nyugtattam anyámat, hogy minden rendben lesz és tényleg nem féltem. Volt gatmetszes, kézzel tagitas minden, de annyira fantasztikusan össze dolgoztunk a babámmal, hogy kár lett volna a rettegessel elrontani.
2023. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A császárig nem éreztem semmit csak élveztem az életet,direkt nem olvastam előre el semmit csak ha tünetem volt annak néztem utána pl. Lábgörcs ,cukorbetegség. Plusz mahmgánkórhazba mentem szülni,ahogy az államiban bántak velem sírva fakadtam és egyből jelentkeztem magánba,utána nyugodt lettem és jól is jártam a Dunamedical-al.
2023. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2X mentem ezen végig. Én is ilyen vagyok. A gyereke "túl könnyen" elsőre sikerültek, szinte vártam a sok jó után a rosszat, nem akartam elhinni, hogy ilyen szerencsés lehetek. Minden ultrahangra rettegve mentem, a szülésnek sem tudtam magam átadni. A gyerekek már 6 és 3 évesek, teljesen egészségesek.

Most vàrom a harmadikat, 6. hétben vagyok, de már a végét várom, más sem jár a fejemben, csak legyen szívhang, csak legyen egészséges stb...

Tudom az eszemmel, hogy ez nem okés, ha akarnám sem tudnám befolyásolni odabent a dolgok alakulását, de nem bírom elengedni a félelmeimet...

2023. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy túl sok "tanácsot" osztogató ember vesz körül?


Az egyik barátnőm addig volt ilyen pánikban, míg beszélgetett másokkal (úgy vedd, hogy ismerősökkel, rokonokkal, barátokkal, ne úgy, hogy eüsökkel), mert ha jó szándékkal is, de mindenki túlstresszelte.


Elég volt egy-egy megjegyzés és rápánikolt, aztán egyszerűen úgy döntött, hogy a terhessége a férje és az ő dolga (meg az orvosoké) és onnantól senkivel se beszélgetett erről. Meg is nyugodott.


Velem hasonló volt egy műtétem után, mert az anyósom teljesen ránktelepedett, mint a téma szakértője (nem az amúgy), és ha megkérdezte, hogy vagyok, a beszélgetés vége mindig az lett, hogy menjünk be az ügyeletre, mert rövidesen meg fogok halni. Semmi bajom se lett.

2023. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!!! Jól esnek!

Igen 8as. Ilyen kéretlen tanácsadóim vannak sajnos. Mind nagyon “okos”.

Ebben az a gáz, ha rájuk szólok, hogy elég lesz mostmár, még én vagyok a szar. Mert ők csak “segíteni” akartak, bár nem kértem, és meg csak nem is segítettek hanem be ijesztettek.

2023. aug. 9. 14:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan meg nagyon az elején vagyok a 12-ik hétben, de mióta pozitív lett a teszt, nincs olyan nap, hogy ne kattognék.. volt egy vetélésem év elején így biztos ez is közrejátszik.

Nem tudok ebben tanácsot adni, mert én is próbálok nem olvasgatni meg agyalni, viszont nagyon nehéz.. bennem is sok félelem van, holnap megyek a genetikai vizsgálatra és reggel óta fáj a fejem a stressztől.

Nálam is eddig mindent rendben találtak és ennek ellenére mégis folyton bennem van a félsz.

Kedves kérdező, én csak azt tudom mondani, hogy tarts ki, már nem sok van a terhességből, próbáld meg a negatív gondolatokat elűzni, csak a pozitívra gondolj, minden rendben lesz!

Nagyon sok kitartást kívánok még az elkövetkező hetekhez!

2023. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!