Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl kicsi a Crl alapján?

Nem túl kicsi a Crl alapján?

Figyelt kérdés

Ma vagyok 12+5 napos és a crl 52mm, Bpd 21mm.

A kérdésem az, hogy a crl nem túl kevés ebben a magzati korban? Kérdeztem az orvost és azt mondta, hogy teljesen jó.

Bízom benne, csak annyit olvasgattam itt erről a csoportban és ebben a korban már sokaknak 6-7 centi körül mozog a crl.

Elég sűrűn kell járnom ellenőrzésre és másfél hete amikor voltam, akkor 45mm volt a crl.

Tudom, hogy más ütemben fejlődnek, csak érdekelne, hogy nektek ebben a korban hogyan alakult.😊



2023. aug. 7. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos azt mondja jó,akkor jó

Miért nem hiszel neki?

2023. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos tipikusan olyan hülye vagyok, hogy nézegetem ezeket az internetes táblázatokat.. dolgozom rajta, hogy ne ezekből induljak ki. 😊
2023. aug. 7. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Crl alapján adják meg a korát, tehát akkora amekkorának lennie kell, ha a te mensid szerint is 12.5 vagy és a mérete is ennek felel meg
2023. aug. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A CRL itt már kb. semmit sem számít. Elég nagy már ahhoz, hogy össze-vissza görnyedjen, ergo már pontosan mérni sem tudod. Nem véletlen, hogy ebben a korban már csomó más értéket is mérnek (azért egy combhossz sokkal fixebb, mint a crl), az alapján meg a gép kiszámolja a terhességi kort.

Szóval, ha a doki szerint minden ok, akkor minden rendben van.

2023. aug. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 12+2-nél volt 55mm a CRL és akkor a gép 12+0-nak írta.

Szerintem is egy kicsit kisebb a babád, mint az átlag, de ha az orvos nem aggódik akkor én se tenném a helyedben :) majd behozza.

Nekem a kisfiam mindig egy picivel kisebb volt az uh-on mint a kora, aztán végül 40+3 napra 3500g született.

Most a kislányommal ugyanez van (26 hetes vagyok) mindig kicsit kisebb mint a terhessègi kor, általàban 2 nappal kb, de eddig senki sem mondta hogy baj lenne.

2023. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!