Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ennyit görcsöl...

Normális, hogy ennyit görcsöl a hasam még mindig?

Figyelt kérdés
Kb a 4. Héttől mikor meg nem is sejtettem, hogy terhes vagyok eszméletlenül “meg akar jonni” érzésem van. Most vagyok a 13.hétben és sokszor még mindig úgy bele nyilal a hasamba, hogy meg kell tamaszkodjak és a falat tudnám kaparni. Szedek femibiont illetve magnéziumot is. A magnéziumból napi 2-3 de van hogy 4et is be veszek. Sajnos már 4 hete nem jutottam el dokihoz mert a munkáltatóm nem engedett el, de kedden megyek, mert már esedékes lenne az első genetikai uh. Normális, hogy még mindig gorcsolok? Mikorra múlik ez majd el? Kinek mi volt a tapasztalata?

2023. aug. 20. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En pont a 12 hetes genetikain voltam és ott kérdeztem meg, hogy normális-e ez a gorcsolgetes, azt mondták teljesen, nyúlnak a szalagok. Mondjuk nekem tényleg csak ilyen enyhe kis görcsök voltak.
2023. aug. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Eleve orvoshoz kellene menni, elmondani amit leírtál és valószínű felvesz veszélyeztetett terhesnek és tp-re küld.

Én így voltam végig a terhesség alatt az első hetektől kezdve... magnézium, az utolsó 2 hónapba ágynyugalom, tiltólistás együttlét és semmi megeröltetés.

Azóta 4 éves, egészséges a fiam.

Az orvos sem tudta mi okozta a görcsöket...

2023. aug. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem végig görcsölt, 41. Héten szültem.


Utolsó 2 hónapban kímélő életmódot folytattam az orvosom tanácsára. Meg persze sok magnézium, de az francot sem használt.

2023. aug. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ilyet nem tehet a munkáltató, hogy nem enged el terhesgondozással összefüggő vizsgálatra. Nyugodtan olvass utána és világosítsd fel a jogaidról. Kötelessége elengedni.


Akkor a 12. Heti genetikai ultrahangon és kötelező vérvételeken sem voltál?


+ már az első terhesgondozásra is kellene menned és a védőnőhöz kb. másodjára. Ezekre mind el kell engedjenek, nincs választási lehetősége a munkáltatónak.

+ még max. 3 heted van, hogy csináltass egy kombinált tesztet és/vagy egy komolyabb genetikai vértesztet


Lehet ha lettél volna akkor tudnád, hogy minden rendben és ezek normális dolgok.

2023. aug. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Tudom hogy el kellene engednie, de egyszerűen nem hajlandóak erre….

Vérvételen még egyszer sem voltam amióta terhes vagyok, mert a nogyogyaszom még nem is mondta hogy kell mennem, egy ismerostol tudtam meg, hogy kell csináltatni vervetelt és el kellett mennem beutalóért viszont csak 25.-ér-e kaptam időpontot vérvételre . De holnap megyek vissza a nogyogyaszhoz uh-ra

Az a baj hogx nekem első baba és a nőgyógyász semmiről sem vilagositott fel :(

2023. aug. 21. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Védőnőt keresd meg mindenképp, ő segíteni fog. + jelentkezz be az sztkba terhesgondozásra, ott is segítenek. A kiskönyved is meg kellene, hogy legyen már amit a vedőnő ad oda és abban is benne van az összes kötelező vizsgálat és vérvétel.


Amúgy értem én, hogy első baba, én is most vagyok az elsővel terhes, de én mindenen ott voltam eddig időben, mert fontos. Ha más nem a google a barátod...rá tudsz keresni mi a teendő + vannak appok is. Mai világban nekem ez elég fura, hogy nem tudod.


De te tudod..


30 hetes kismama

2023. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Voltam már vedononel és megkaptam a kiskönyvet. Sztk-ba járok és közölte az orvos hogy nem vesz még föl terhes gondozásba csak ha megvan A genetikai uh és minden rendben mert hogy bármi történhet ne éljem bele magam. Meg csak időpontot se volt képes adni közölte hogy varjam ki a soromat mint minden normális ember ( 4.5 órát ültem előző alkalommal a váróban). A mostani uh-ra akartam időpontot kérni, de konkretan elhajtottak melegebb éghajlatra hogy én meg nem vagyok terhes gondozás alatt és hogy barmikor elmehet a baba így nem adnak időpontot a bizonytalanra
2023. aug. 21. 22:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Úristen...ilyet még nem hallottam. Magánba nem tudsz elmenni?


Ilyen nincs, hogy a 12. Heti UH-ra nem adnak időpontot.


Melyik kutyaütő kórház ez?

2023. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!