Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi epepangás (epesav)...

Terhességi epepangás (epesav) ha az első terhességemnél volt akkor lesz a másodiknál is?

Figyelt kérdés
terhes vagyok és a babára nézve az epesav nagyon veszélyes , szerintettek ha az elsőnél volt epesav a másodiknál is lesz ????( hiába kezelték az első terhességemnél is az epesav szintem akkor is csak egyre magasabb lett ) félek egy kicsit nehogy baj legyen
2023. aug. 22. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, csak családi példát tudok. Édesanyámnál mind a 4 terhességnél volt epepangása, besárgult, rettenetesen viszketett, rosszak voltak a laboreredményei. Az egyik esetben sikerült valamennyire normalizálni a helyzetet, a másik háromnál nem. Ha megnyugtat: mind a négyen egészségesek lettünk, de 3-5 héttel hamarabb születtünk, szerencsére 3 kg és 50 cm körül. Anyunak mindig baja volt a májával, Hepatitis A-ja is volt kisgyerekként és azt gyanítják, hogy lehet valami autoimmun májbetegsége, ezért jöhetett elő az epepangás is. A második terhességtől kezdve ahogy elkezdett viszketni, ment egyből orvoshoz.
2023. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!