Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Betöltött 22. heti bpd (fejátm...

Betöltött 22. heti bpd (fejátmérő) kicsinek tűnik?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam kontrollon, ahol uh-n doki megnézte, konsatálta hogy minden rendben. Itthon jobban megnézegettem a leletet, és láttam, hogy 49 mm van beírva bpd-nek. Viszont az egy hónappal korábbi genetikai uh leletén meg 46.4 mmm szerepel...

Ez nekem nagyon kevésnek tűnik, főleg úgy hogy rendszeresen nagyobbnak mérték a babát, mint a valós kora. Megnéztem táblázatban, és igen, a 49 mm elvileg beleférne az e hétre megállapított 52 +-5be, viszont az előzővel összevetve, az eddigi fejlődést tekintve meg nagyon elmarad. Eléggé szorongok. A táblázat szerint a 18. heti normális a 42+-4, vagyis az átlagos növekedés 10 mm, itt meg 2.6 :(

Próbálom hívni a dokimat hogy erre rákérdezzek (hajlamos néha rosszul beírni dolgokat, de ilyen dologra nem alapozhatok). Vagy lehetséges a rossz mérés?

A genetikai uh-t nem ő végezte, de ugyanaz az intézmény.



2023. aug. 24. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tegnap voltam kontrollon, ahol uh-n doki megnézte, konsatálta hogy minden rendben. Itthon jobban megnézegettem a leletet, és láttam"


És van orvosi diplomád?



Ha gond lenne, a doki mondta volna.

Nyugi, nem szemérmeskednek, ha csak gyanítanak is valamilyen gondot, azt ott helyben, kertelés nélkül közlik veled. Nem kockáztatnak műhibapert.

2023. aug. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy mi a gondom. 2.6 egy hónap alatt. Ennyit egy hétre írnak átlagosan. Ha csak ránéz, hogy 49, az belefér a normálisba, akkor persze hogy normálisnak tűnik. Csak az előző értéket figyelembe véve nem. Ezért is akarok beszélni vele. Csak hogy volt-e más is ilyen helyzetben.
2023. aug. 24. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezek az èrtèkek csak becslèsek. Van, hogy akàr egy kilóval fèlretippelik a súlyt. Akkor hogy tudnàk a fejkörfogatot egèsz pontosan megadni.
2023. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérési hiba, genetika, bármi.

Nincs gond, az az egy biztos, az érték jó, ezzel felesleges zaklatni a dokit.

2023. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 18. héten is jó volt és most is jó az érték, ez a lényeg.

Ilyenkor már nem egyforma ütemben fejlődnek.


Meg ha nem lenne jó tudnának valamit csinálni? Nem. Nincs fejméret növelő injekció :D


Ne stresszelj felesleges dolgokon, az sokkal rosszabb, mint az hogy az előírt 52 helyett 49 mm a babád feje.

2023. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktam zaklatni, de a legközelebbi uh októberben lesz, semmi rosszat nem látok benne hogy az általa leírt adatokra rákérdezzek.

Nekem túl kevésnek tűnik az eddigi ütemhez képest. Ha helyesen mérte, akkor gyakorlatilag semmit nem nőtt egy hónap alatt - azért ezen ki ne aggódna? Ha rosszul mérte, vagy rosszul írta be, akkor meg hanyag.

Egyébként felhívtam, és mondta hogy másik műszerrel volt mérve, meg másik doki is, ha bármi rosszat látott volna most, szól, a fejátmérő csak egy a sok jelző közül. Ne aggódjak ezen.

"Meg ha nem lenne jó tudnának valamit csinálni? Nem. Nincs fejméret növelő injekció :D" - nem mindegy, hogy a 22. vagy a 28. héten lesz valami gyanús, gondolom nem kell magyarázni miért.

2023. aug. 25. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:

"Egyébként felhívtam, és mondta hogy másik műszerrel volt mérve, meg másik doki is, ha bármi rosszat látott volna most, szól, a fejátmérő csak egy a sok jelző közül. Ne aggódjak ezen."


Magyarán elmondta ugyanazt, amit mi is leírtunk.🤣


És te ettől megnyugodtál? Szerintem ekkora kiakadás után a m8nimum volna, hogy elmenj masik 2 dokihoz is leméretni és összehasonlítani az eredményeket.

2023. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha ugyanezt elmondtátok orvosi diploma nélkül, akkor én is egymás mögé rakhatok két számot orvosi diploma nélkül. Ezért van az oldal, de azt senki nem mondta, hogy nincs szükség dokikra.

Másnál azt se tudom hogy lehet sima uh-t kérni csak úgy az utcáról beesve. Ő a dokim, meg kell bíznom benne, de így senki nem mondhatja hogy nem szóltam idejében. A szívultrahang kontrollján csak kiderül ez-az. Volt némi eltérés, megnézik még egyszer, gondolom egy hónap alatt ott is kiderül ha valami nem fejlődik rendesen. Az jövő hét után lesz.

Köszönöm a válaszokat!

2023. aug. 25. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!