Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mértek másnak is nagyobb...

Mértek másnak is nagyobb fejátmérőt és körfogatot?

Figyelt kérdés

32. hétben járok, combcsont, has is annak megfelelő, de a fej méretei 34 hetesnek felelnek meg kb., súlyra is nagyot nőtt.

Orvos szerint nincs ok aggodalomra. Ha gond lenne azt látták volna UH-n igaz?


2017. jún. 9. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak végig nagynak mérték a fejét, szülés után mondták is, hogy ekkorát már császározni szoktak. Most is nagy feje van, de magas is, nem néz ki furán, 15 hónapos.
2017. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk ugyanígy volt, comb és has a betöltött hétnek megfelelő, fej 2 héttel nagyobb. 40+1 héten született a baba, 34 cm volt a fejkerülete.
2017. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is egy-két héttel nagyobb volt mindig a feje. Tökéletesen egészséges, arányos volt születéskor is és most is. (Másfél éves lassan.)
2017. jún. 10. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én pici fiamnak is mindig majdnem 2 héttel nagyobb a feje :D Ez teljesen normális a babáknál, sőt szinte mindig mindenük más hétben jár :D A lényeg, hogy ennél nagyobb eltérés ne legyen :)


32hkm

2017. jún. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyemnek meg kisebb volt.

En is paraztam rendesen.

De nem lett gond, most is kicsi buksija van! :)

2017. jún. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyermekunknek mar a 20 hetes uh-n is nagyobb volt a feje, mint az atlag es egyre nagyobb lett az elteres. Igaz, neki a combcsont is hosszabb volt. Fejkorfogatban 32 hetesen mar tobb, mint 2 hetnyi volt a kulonbseg.

Nem volt semmi baja, azota sincs, sot, siman megszultem termeszetes uton a 37-es fejkorfogattal. Hosszu is volt, de vekony nagyon, hiaba volt kozel 4 kg.

Ez genetika nalunk, a ferjem feje is nagy, az enyem is, plusz en (es az egesz csaladom) magasak is vagyunk.

Kb 2 eves koraig tunt a testalkatahoz kepest nagynak a feje, most mar 9 eves lesz es termeszetesen tovabbra is nagyobb, mint a kortarsainak, de magasabb is toluk joval, igy aranyaiban veve tokeletes.

Ne aggodj, ez normalis.

2017. jún. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

38.heten,3490g al es 52 cm el szuletett a kifiam.38 as fejkorfogattal ;)

Most 14 hos,52 cm a buksija.85 centi es 12,5 kilo.lathatoan nagyobb a feje mint a kortarsaie,de a sulya,es a magassaga is.

Vegig a terhesseg alatt nagyobb volt a feje.

Teljesen egszseges.

Ne aggodj.

2017. jún. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást. Beutaltak még 1 uh-ra 2 hét múlva, de ahogy néztem, korábban a combcsontja volt hosszabb, gondolom néha a feje nő jobban néha a combja, keze stb. :)
2017. jún. 11. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!