Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején a napi 1...

Terhesség elején a napi 1 kávé okozhat bajt? Hulla vagyon nélküle nem bírok felkelni és első gyerekem ellátni.

Figyelt kérdés
Anno első trimeszterben nem ittam úgy rémlik csak később. Nem áll le tőle a kis szíve vagy ilyesmi. Lebontani ugye nem tudja.

2023. aug. 25. 13:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Napi 2t iszok, esetleg az egyik koffeinmentes ha van rá lehetőség de sokszor nincs. Én jó tejesen szeretem, inkább tejeskávé formában.
2023. aug. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Szívj fel 2 csík spurit, aztán probléma megoldva.
2023. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, ha nem magas a vernyomasod. A vedonom nekem azt mondta, hogy napi 3 kave a maximum, ha nem kotyogos presszot iszok, hanem valami gepi daralasut capuccino vagy latte formajaban.
2023. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12%
Jézusom kérdező...miért megy el az eszed attól , hogy terhes vagy? Vagy eddig ilyen egyszerű voltál? Tényleg nem értem , hogy miért van ez h ilyeneknek is lehet gyereke.
2023. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves paraszt utolsó.

Nem elment eszem hanem sajnos jóval több van mint neked, és biológiában sokkal jártasabb vagyok mint te. Ezért tudom hogy friss tanulmányok szerint okoz elváltozást a magzat agyában a koffein mivel nincs olyan enzim a szervezetében ami képes lenne lebontani, konkrétan az agy fehérállományának struktúrájában okozhat változást...attól hogy valamire 586 éve azt mondják nem okoz bajt és a totál nem naprakész orvosod és védőnőd is attól még lehet hogy egy szép nap kiderül hogy hoppá mégis...érdekes mert amikor a kovid oltásról van szó a sok agyas tud okoskodni hogy de hát még nem tudjuk mit okoz ...de másról ezt már nem tudjátok elképzelni. Annyiban igazad hogy nekem még elmehet életemben az agyam ...téged meg ez a veszély nem igen fenyet.


Nyilván itt arra voltam kíváncsi olyan aki terhesség elején ivott kávét észlelt-e bármilyen viselkedési zavart, gondot később a gyerekénél nem biológiai okfejtésre voltam kíváncsi, azt nem ezen az oldalon keresném.

2023. aug. 27. 14:56
 16/19 anonim ***** válasza:

Tobb gondot okoz a kesobbiekben az, ha ennyire raparazol mindenre. Nyers dolgokon kivul mindent fogyasztottam ugy ahogy eddig (nem cigizek es nem iszok alkoholt szoval ertelemszeruen terhesseg alatt sem), ugyanugy tartottam az eletvitelemet ahogy elotte, sok mozgas, sport, utolso hetekben lett csak kellemetlen mikor mar elkezdtem vizesedni. A gyerekem makk egeszseges, mind fizikalisan, mind mentalisan, nem lett semmilyen viselkedes zavara, hiperaktivitasa. Nyilvan genetika is de en betudom annak, hogy attol mert terhes lettem, nem kezdtem el "jaj terhes vagyok es most semmit nem szabad" aggyal gondolkodni. Igazabol nekem csak akkor tunt fel mindig hogy mas allapotban vagyok, mikor ereztem mozogni, mikor nem volt mozgasos fazisa teljes men el is feletkeztem rola hogy allapotos vagyok. Ezzel a felfogassal egy teljesen n

kiegyensulyozott anya-fia kapcsolat lett a mienk, egy teljesen nyugodt gyermekagyas korszakkal. Most mar 6 eves.

2023. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezt ha akarnank, se tudnank pontosan bizonyitani, hogy egy gyereknek pont a kavetol lett baja kesobb.


Mert mire eleri pl az ovodaskort, mar annyifele hatas eri, hogy lehetetlen megmondani, mi volt az, ami okozta a problemakat.

2023. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
15# Ha te ilyen baromi okos vagy akkor minek kérdezel? Akkor olvass után milyen veszélyes a szmog...a sok tartósítószer és vegyszer a kajába... sorolhatnànk napestig...
2023. aug. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nekem ő nem első baba és semmi sem vagyok ennél fogva ráparázva, kicsit sem érzem magam ettől betegnek vagy ilyesmi, egész nap futok első után, sportolok mellette mindent is csinálok. De az elsőnél nem ittam kávét 12 hétig, most viszont egyszerűen nem tudok élni sem reggel nélküle. Sokszor nem alszunk jól, beteg, akármi és reggel minden bajom plusz most a terhességtől kegyetlen alacsony lett vérnyomásom, kávé után 100/55...egész nap mozgok, lótok futok a gyerekkel de úgy szédülök hogy néha ájulás kerülget. Mellette emelgetem 13 kgsgyereket, a kutyát detto...szóval azt úgy nem mondanám hogy "semmit se lehet". Annyit változtattam hogy nem eszem gyógyszereket amiket nem lehet és nem iszom alkoholt. Nyilván nem jó a tartósítószer, meg hormonok vízben, húsban, a szmog bár az szerencsére itt nincs igazán felénk.. de van amit ki lehet szűrni meg van amit nem igen. És az ember szándékosan nem árt magának meg babának. És nem baromi okos vagyok hanem tanultam egyetemen elég sok mindent ezért lehet több kétség és kérdés merül fel bennem mint másban... akinek semmi fogalma a szervezet működéséről, betegségekről, idegrendszerről meg arról pl hogy mi koffein és onnan hogy lenyelted hova megy és mit csinál valószínű kevesebb az aggodalma.

Az sajnos igaz ami 17. ír, nem lehet megmondani mit mi okoz vagy okozott. Még az anyai stressz is képes komolyabb bajt okozni mint koffein pl. mert a stressz hormonoknak ki van téve szintén a magzat. Nem arra gondolok hogy az ember mérges valamin hanem a tartós stresszre ami megemeli a kortizol szintet. Vagy akár a mentális betegségekre, ahol sokszor a normális szerotonin, kortizol termelés meg van borulva...aztán mégis totál egészséges babái születnek ilyen embereknek is. Rengeteg dolgot nem tud még tudomány a magzati fejlődés kapcsán.

2023. aug. 28. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!