Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jellemző, hogy nincs nőgyógyás...

Jellemző, hogy nincs nőgyógyászati vizsgálat terhesség elején?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok.

Magánorvoshoz járok. 3x voltam ultrahangon, megvoltak az első trimeszteri vérvételek, plusz kombinált teszt, védőnő, háziorvos stb.

De "lent" egyszer sem néztek meg.

Ez baj?

Vagy nem is szükséges?

Most is a 18.hétre hívott vissza az orvos.

Tavaly év végén voltam rák szűrésen, novemberben.

Azért teszem fel a kérdést, mert olvasom különböző csoportokban, hogy minden alkalommal megvizsgálják őket.



2023. aug. 27. 19:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Orvost nem kérdeztem, bevallom, mert ott és akkor mindig feszült vagyok
2023. aug. 27. 19:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki. Nem szükséges, csak sokan leragadtak a múltban, és nyúlkálnak, ha kell, ha nem.
2023. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 16 hetesen vette le a rákszűrést szeptemberben, hogy ne később kelljen, amikor lejárt volna.

Nálam többnyire volt méhszájvizsgálat, 24 hetesen méhszáj-rövidülést állapított meg, onnantól gyakran ránézett.

2023. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges felnyúlkálni, pláne az elején. Nekem még hüvelyi uh-m sem volt, se államiban, se magánban.
2023. aug. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt egyszer sem nyúlkált, a rákszűrést sem csinálta meg mert azt mondta hogy a terhesség alatt fals eredményt adhat.
2023. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ny-Európában teljesen bevett, hogy ott alul békén hagynak, ha UH és vérvétel által megállapítható a terhesség. Nálunk is legjobb áttérni erre, nem nyúlkálni a nőkben feleslegesen.
2023. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ultrahangon látszik minden, aminek kell.

Elsőnél nem nyúlkált a magánorvos, másodikkal sztk-ba jártam, ott egyszer megtörtént, de bántam is, másodjára nem mentem nőgyógyászhoz ilyen vizsgálatra, csak ultrahangra, védőnőm is azt mondta, hogy nem muszáj.

2023. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a megállapítás után a cukorterhelés eredményével javasolt visszamenni és akkor már meg is néz. Tehát kb a 25-6-7 hetesen. De így is csak ajánlott. Utána megint csak 36hetesen a kötelező szűrés miatt. Jobb is, hogy nem piszkálnak. Ha nincs panasz akkor felesleges. A magánorvos jellemzően azért hív vissza rendszeresen mert annyiszor fizeted ki neki az összeget, de amúgy nincs értelme.
2023. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lassan a 37. hétbe lépek és meg senki nem nyúlt hozzám de még hüvelyi ultrahangom sem volt. Ha nincsen panasz, teljesen indokolatlan.
2023. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Már nem "divat".Nekem 6 hetesen volt rákszűrés,12 hétig hüvelyi ultrahang volt.Aztán a huszon valamennyi héten vizsgált kéztel,hogy nincs e nyitva a méhszáj.Ennyi.
2023. aug. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!