Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6. terhességi héten voltam a...

6. terhességi héten voltam a nőgyógyásznál, a következő vizsgálatot csak rá 5 hétre írta. Nem túl hosszú idő?

Figyelt kérdés

5 hét alatt gondolom sok minden történhet, nem fejlődik a magzat, leáll a szive stb.


Amikor voltam, volt szívverés, azt mondta a doki, hogy minden tökéletes



2022. okt. 4. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az nagyon jó, hogy már volt szívhang! Szerintem ezért nem rendelt vissza hamarabb.

Én az előző terhességem alatt 4 hetente jártam.

2022. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, naponta is rohangálhatsz ultrahangra, de ha leáll a fejlődésben akkor sem tudnak mit tenni.

El tudst menni magándokihoz előbb, ha erre van igényed.

De hivatalosan a 12. heti vizsgálat a következő egy problémamentes terhességnél.

2022. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha feszült vagy akkor elmégy másik orvoshoz 2-3 hetente.
2022. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
én csak terhességmegállapításon, a kötelező 2 genetikai ultrahangon, a 30. héten és 1x babamozin. ja meg szülés előtt 1x nézett az orvos áramlást. 🤷‍♀️ nem ezen múlik a terhességed életképessége
2022. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs panasz akkor fölösleges nézegetni hetente.

Ha az orvos így látta jónak akkor nincs ok aggódni:)

2022. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a megállapítás után össz vissz a 3 kötelező uh volt és ennyi. Mind a 2 terhességemnél ez volt.
2022. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem hosszú idő.
2022. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen felesleges hetente orvosohoz rohangalni, normalis ember nem csinalja. 40 het a terhesseg, a szulesig, (sot szules kozben is) barmikor leallhat a szive. El kell fogadnod, hogy ezt nem tudod befolyasolni, es ha menni akar megy akkor is ha odakotod magad egy CTG-re 40 hetig.
2022. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekem valahogy úgy volt, hogy 6 hetesen megállapították, 8 hetesen még visszarendelt. Aztán már csak a 3 kötelező ultrahang miatt nézték meg, azon kívül semmi, babamozira sem mentem, mert minek.

De megértem, hogy aggódsz, amíg nem éreztem mozogni, addig én is folyton paráztam, hogy megvan-e még, jól van-e. Az egy dolog, hogy ha nem maradna meg, akkor sok mindent sajnos nem tudnak csinálni, de ez a bizonytalanság azért nyomasztó 5 hétig, pláne pont ennyire az elején. Én lehet egyszer elmennék közben magánba. Úgysem lesz semmi baj, csak hogy ne aggódj. De persze annak is igaza van, aki azt írja, hogy nem lehet hetente ultrahangra rohangálni. Nyilván nem, de ennyire az elején én sem bírnám ki egyben az 5 hetet. Ellenben pl a babmozi gondolata totál hidegen hagyott, hisz akkor már tudtam, hogy mozog, nagy baj nem lehet.

2022. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Problémamentes terhességnél felesleges a sok UH terhelés. Akinek van alapbetegsége, őket nézik gyakrabban.
2022. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!