Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor találkoznál olyan...

Mikor találkoznál olyan családdal, amelyben volt egy lepkehimlős gyerek?

Figyelt kérdés

1 hónapja jött ki az egyik gyereken. A másik tudtommal tünetmentes volt. Nem is velük találkoznánk igazából, hanem azokkal a rokonokkal, akik velük többször találkoztak azóta, múlthéten is és mivel ezt a betegséget elvileg simán ki lehet hordani tünetmentesen így tartok attól valamelyik gyerek vagy felnőtt hordozza.


Nem tartanék tőle, ha nem lennék 12 hetes terhes.


Ti találkoznátok már azokkal a rokonokkal akik a lepkehimlős kislány családdal találkoztak?



2023. aug. 28. 14:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ennek a vírusnak akár 3 hét is lehet a lappangási ideje és sokszor tünetmentes. A család kb 10 tagja meg elég gyakran találkozik egymással.
2023. aug. 28. 14:39
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Én nem mennék, de mások szemében ez lehet bunkóság.


Tesóm 9 hónapos terhes volt, mikor egy közeli rokon temetése volt, nagyon hideg volt és ónos eső esett, rettenetesen csúszott, én is alig bírtam a sírok között menni, volt aki el is esett, de többen fontosnak tartották közölni velem, hogy mekkora bunkó a tesóm, hogy nem jött el...

2023. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Igazad van, ne menj most.
2023. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Én nem mennék. 30 hetes várandós vagyok, mindenkit kerülök aki beteg/beteg volt a közelmúltban, vagy olyan betegség közelébe került aminek hosszabb a lappangási, átadási ideje.

Puszi/kézfogástól is tartózkodom, amennyire lehet, még a szűkebb családon belül is. Aztán sajnos ha úgy van, hogy fogékony vagy rá úgy is el fogod kapni (én már 3 megfázós vackon túl vagyok, amit az oviból hozott a kisfiam) , de jobb a “békesség”. Ennyit ki lehet bírni szerintem is :)

2023. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 ***** válasza:
78%
Kisfiam április végén volt lepkehimlős,májusban meg 40-es cukorral vitte el a mentő,azóta inzulinos cukorbeteg,és mindhárom doki+védőnő(egymástól függetlenül) szerint a lepkehimlő(mint egy katalizátor) indította be azokat az autoimmun folyamatokat,amik miatt majdnem teljesen leállt az inzulin termelése.És mivel örökletes hajlama is volt a diabéteszre,ez most történt meg.
2023. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi az a lepkehimlo?
2023. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5. Szegénykém!😔 Remélem sikerült már beállítani szépen a cukrát.


Ők jönnének, de mindenki teljesen kiakadt rám. Mert szerintük senkinek semmi baja és a kislányon a tünetek július végén/augusztus elején jöttek ki. Ja csak nem fura, hogy a kislány folyamatosan találkozott azóta a rokonokkal és kb 15 emberből (ebből 3 gyerek) rajta kívül senki nem kapta el és nem hordozza tünetmentesen? Elvileg ennek valamikor egy kis orrfolyás a tünete, erre meg azért az emberek nagy része legyint. Nem értik meg, hogy ha valaki a kislánytól elkapta 3 hét is lehet a lappangási idő és kb egy tünetmentes vagy orrfolyós nagytesó pont lefertőzhette előző héten a kislányt, aki most jönne hozzánk.


A férjem is kiakadt rám. Tényleg én bonyolítom ennyire túl? A legfőbb dolgom a már megszületett és a megszületendő gyerekeimet megvédeni. Sajnos ebből családon belül a covid korszakban millió vitám volt, mert volt, hogy hetekig nem találkoztunk babával olyannal, aki náthás emberrel találkozott. Túltoltam, de azóta volt egy terhességmegszakításom, mert olyan rokonok lefertőztek, akiknek elvileg semmi baja nem volt, de valószínűleg covidos volt az összes, folyt mindegyik orra, el is kaptuk, majd pont teherbe is estem a covid gyanús tüneteim közepette... Nem lett szép vége.☹


Utolsó: Keress rá. Hasonló, mint a bárányhimlő, de elvileg sokkal gyengébb, csak a magzatokra veszélyes nagyon és a talán vérképzőszervi betegekre.

2023. aug. 30. 03:57
 8/9 anonim ***** válasza:

4#-es vagyok.. rám is kicsit orrolt a család, amikor valaki beteg lett és utána még hetekig nem akartunk találkozni vele.

(De itt volt hányos-hasmenős, kéz-láb-száj vírus/igaz mi azon túl vagyunk, de nem kockáztattam, meg covid, megfázás, stb)

Nekem épp elég amit a kisfiam az oviból hazahoz, úgyhogy teljesen megértelek.

Rám ha haragudtak ha nem, tartottam magam hozzá. Tudom nem lehet könnyű, nem irigyellek. De ez nem játék.. utána meg ki tudja milyen baj is lehet belőle.

Sok sikert a szituhoz. Remélem megértik, megoldódik.

2023. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Simán találkoznék velük. A lepkehimlô amikor kijön a kiütés, már nem fertôz, csak elôtte. Ha már egy hónap eltelt, már rég túlvan rajta az a család.
2023. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!