Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor! Kétségbe...

Terhességi cukor! Kétségbe estem. 34hetes kismama vagyok. Eddig nem volt cukrom. (25 hetesen voltam terhelésen először) Orvosom most elküldött terhelésre, megint. Hát most pedig lett cukrom. Ártottam? Kérdés lent.

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe estem. Eddig úgy tudtam minden rendben. Figyeltem az étkezésre, nem is híztam, baba méretei is jók, magzat víz rendben, lepény rendben. Viszont hetente 1x-2x ettem édeset, volt hogy sokat is (illetve így, hogy kiderült hogy cukros vagyok, gondolom, hogy sok volt). Kérdésem: ha szülésig mindent betartok. Nem eszek édeset, számolom a CH-t, mérem a cukrom hogy határérték alatt legyen, ugye nem lesz baja a babának? Erre sajnos választ nem kaptam senkitől. Azért kérdem itt meg. Már ez a 2 nap alatt annyi mindent olvastam. Össze vagyok zavarodva. Félek hogy már árthattam a babának.

2023. szept. 2. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
17%
És most hogy derült ki, ha nem volt újabb terhelés?
2023. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Írtam Úgy, hogy el küldött. A héten megint.
2023. szept. 2. 16:14
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha most minden ok (magzat mérete, lepény, magzatvíz), akkor eddig nagy gond valószínűleg nem lett. Ha tartod a diétát és jó lesz a cukrod, nem is lesz.
2023. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ezt át fogalmazom. Mert jó szarul írtam 😄 szóval, írtam fent. Úgy, derült ki, hogy el küldött, megint. 😊
2023. szept. 2. 16:17
 5/26 anonim ***** válasza:
77%

De milyen okból kifolyólag küldött el ha nem volt tüneted/panaszod? Nem hiszem, hogy azért, mert heti 1x-2x édesseget ettél.


Én 32 hetes vagyok és hát iszonyat kívánok minden cukrosat...sajnos elég sokat is eszek, de a cukrom rendben és nem küldenek megint terhelésre...

2023. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
4%
Azért küldött megint, mert ez része a terhesgondozásnak, hogy kétszer van cukorterhelés.
2023. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%

Milyen ertekeket kaptal az elso terhelesen?

Milyen lett a masodik?

Volt-e nem terhesen elozmeny?

Most mi alapjan kuldott el meg egyszer a doki? Nem resze a terhesgondozasi rutinnak, csak elozmeny vagy problema eseten.

2023. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom. Nekem csak egyszer kellett menni terhelésre, pedig nem lett jó a terhelés. Diétával rendben van, de nem kell mennem újabb terhelésre. Szülés után kell majd menni.


Oké, nem ez a kérdés. Csak meglepő számomra.

2023. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk mindenki kétszer megy.

Van is értelme, mint a kérdező példája mutatja.

2023. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Én 32 hetes vagyok és egyszer kell menni a 24. Héten. Ha ott minden rendben nem nézik ok nélkül megint.

Inkább hamarabb szokták 24. Hét előtt ha családi kórtörténet vagy valamilyen tünet miatt indokolt.

2023. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!