Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha eléri a méhszájat a méhlepé...

Ha eléri a méhszájat a méhlepény egyáltalán nem élhetünk nemi életet a párommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok 14 hetes vagyok és a doki semmit nem mondott az uh után csak nagy betűkkel ráírta a leletre, hogy eléri a méhlepény a méhszájat.

Mi olyan 5 naponta együtt voltunk ugyanúgy amióta összejött a baba. Nyilván light-osabban.


Azt olvastam ez gyakori és lehet a 18 hetes UH-n már nem lesz gond.



Ti voltatok együtt ez idő alatt egy-két hetente óvatosan vagy egyáltalán nem?


Őszintén nekem hiányzik az együttlét, érzem, hogy azóta ingerültebb vagyok én is, párom is és hiányzik a kapcsolatunknak.


Kérlek szépen ne kövezzetek meg miatta.


6 hónap után jött a baba es nagyon féltjük, de számomra az is hatalmas nehézség, hogy a séta maradt nekem és nem sportolhatok. Szerettem volna valami kismamatorna szerűt csinálni. Szörnyen alacsony a vérnyomásom a terhesség óta. Állandóan szédelgek, gyenge vagyok, sokszor érzem a fejemben az alacsony vérnyomást.


Szeretettel fogadom a ti tapasztalataitokat, véleményeteket.



2023. szept. 3. 00:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hétfőn hívd fel az orvosod és kérdezd meg, ha már ott helyben nem tetted meg. Normális orvos felhívja a figyelmét a páciensnek ha valami tilos, de hát mit tudjuk mi milyen az orvosod.
2023. szept. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként pedig behatolás nélkül is lehet együtt lenni, van kezetek, szájatok, combod, melleid, érted... 1-es voltam.
2023. szept. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
60%

Ezt ne a gyakori "mindent is tudó" népétől kérdezd, mások tapasztalataira pedig főleg ne támaszkodj, mert nincs két egyforma szervezet. Attól, hogy valakinek valami szép és jó és működik, egyáltalán nem biztos, hogy neked is.

Menj orvoshoz, egyedül ő tudja a választ erre a kérdésre. Az ilyesmivel nem érdemes kísérletezgetni, vagy félvállról venni, hogy aztán ha esetleg baj történne (ne történjen!), majd azt mondd az orvosnak, hogy: "de a gyakorin mások az írták, hogy lehet, meg nekik ezzel nem volt gond".

2023. szept. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem lehet, nekem is ugyanez volt, meg is jegyezték, hogy ne nagyon hajolgassak és tilos a szex. Mondjuk ettől függetlenül is levált kicsit a lepény széle egyszer, amikor felálltam, nem tudom, mi lett volna, ha a férjem farka a méhszájam közelében döfköd.


Azt hittem, elvetéltem, mert ömlött belőlem a vér, na én amúgy úgy lesokkolódtam ezen, hogy végig nem is szexeltünk utána (és nem 18.hétre szokott felhúzódni, hanem később).


Hogy sz*r volt-e? Nyilván. De a gyerekem fontosabb volt, ti

Sem állatok vagytok, bírjàtol ki legalább addig, míg elhúzódik onnan. Szerintem nem akarod azt látni, mint én, amikor levált a lepény széle.

2023. szept. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is elérte. Nekem is tilos volt. A szex és a sport.

Én egy sima sparos heti bevásárláson kezdtem el vérezni. Ömlött belőlem szó szerint. Ahogy mentem ki, úgy húztam a vércsíkot magam után.

Szerinted, ha egy szimpla séta képes erre, akkor egy szex?! Ahol az orgazmus alapból összehúzódásokat okoz. Arról nem is beszélve, hogy valóban a párod micsodája "leverheti" a méhszájról a lepényt.


Nekem is hiányzott. Nagyon is. 10.héttől szülésig el lettem tiltva. Utána meg a 6hét.

De túléltük, ahogy a kapcsolatunk is túlélte.

Nem vagyunk ösztönlények, és nem is csak a szex ami összeköt minket.

2023. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is az orvost hívnám,nekem két ismerősömnek volt,nekik nem lehetett. Ebből egy szintén így járt,hogy levált picit és ömlött a vér. De olyat is tudok akinek 30 hét alatt levált és koraszülött lett a baba,azonnal be kellett avatkozni,pedig ő vigyázott nagyon. Nekem más miatt lett eltiltás a felétől,20 héttől a végéig nem volt,majd pedig a 6 hét utána. 2,5 évet vártunk rá,így hiába volt nehéz, minket nem viselt meg,mert a lányunk egészsége volt a fontos. Tudtuk,hogy ezt majd bepótoljuk,de ha a lányunkat elveszítjük.. Azóta pedig minden ugyanolyan jó,egy normális kapcsolatot nem csak a szex köti össze. Kitartást!
2023. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok. A vérnyomásra. Nekem alapból alacsony, terhesen meg a minimum alatt volt folyamat.

Én is az elején rengeteget szédültem emiatt.

Nekem a háziorvos azt mondta, vérnyomás csökkentőt tudna adni, de emelőt nem. Szokjam meg 🤨


Végül a nődoki mondta a kávét. Én nem káveztam terhesseg elött.

De terhesen napi 2x, jo édesen, tejesen megittam, finom volt. (És nek a 3in1ben meg tarsai, azok halottnak a csók. A jó öreg kotyogóst). Ez valamelyest javított a helyzetemen. A vérnyomásom ugyan ugy szar volt, de legalább a szédülés elmúlt, jobban éreztem magam.

Szülés után meg jót tett az éjszakázások túlélésében 😅

2023. szept. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Rendben, igazából mikor hazaértem az uh-ból akkkr olvastam vissza miket írt a lapra és csak vastag betűvel ki volt emelve. Ez 12 hetes genetikai uh volt a kórházban, nem a kezelő orvosom néz meg ilyenkor, mert ő nem genetikus. A genetikus meg nem kívánt mondani semmit csak, hogy az uh alapján egészséges.


Felhívtam azóta a védőnőt. Sajnos ő is mondta, hogy lehet lesz vérzésem. Akkor is ha betartom a szex es sport tilalmat. Mert ahol eléri a méhszájat ott nem tapad a méhlepény csak érintkezik és ahogy majd csúszik felfele jobb esetben, ahogy nő a baba meg a méh ott sajnos vér távozhat, ami megijeszthet.


Mondta nem mindenkinél, de azért gyakori. Úgyhogy csöppet elszomorított, majd lesz valami.

2023. szept. 3. 11:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
24.hétben vagyok. Teljesen fedi a lepény a méhszájat. Egyelőre zárt vagyok, így eddig semmilyen vérzés nem jelentkezett, de hozzá teszem, zombi üzem módban élek mióta a 18.hetin, aztán a 21.ben is változatlan maradt a helyzet. Ülök, fekszek, wcre járok. Kb ennyi a napi mozgásom, több nem igen lehet. A védőnő már fektetne egész nap, de a továbbiakat az orvos mondja meg a 26.héten. Természetesen nem emelgetek és nincs házas élet. Viszont arról még nem hallottam hogy attól vérezne az ember lánya, mert feljebb húzódik a lepény. Én pont arra várok, hogy hátha ez megtörténik és elkerülhetem a kórházi befekvést.
2023. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ez borzasztó.

Nagyon sajnálom. Kitartást. Minden jót kívánok neked!

2023. szept. 3. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!