Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. Heti genetikai eredményem!...

12. Heti genetikai eredményem! Van okom aggodalomra?

Figyelt kérdés

Papp a MOM 0.7

Szabad B hcg MOM 11.0

A dokim prena tesztet szeretne csináltatni. Kedden megyek. Nagyon aggódom.

Uh leletem rendben volt.

Mik a tapasztalatok?



2023. szept. 3. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb helyen kérdezed, csupa orvos van itt.
2023. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké tudom, de tapasztalatok vannak...
2023. szept. 3. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kockázatbecslést nem írtad, hogy mennyi lett. Az sem mindegy. Nekem jó értékek mellett is azt javasolták az istenhegyin, ha 1:1000 körül vagy az alatt van, csináltassak prenát/niftyt.

Egyébként nálam pont a hormonok mindkét terhességemnél rendben voltak. Én úgy tudom a “Papp-a”-nak és a “Beta-hcg”-nek is az 1 MOM-hoz kellene közelítenie. De bátran javítson ki olyan, aki jobban tudja.

Barátnőmet már 3 Mom körüli beta-hcg-vel is prenára küldték (javasolták). Nálam az első babánál a nyaki redő lett magasabb, 2,6 mm. Én is megcsináltattam a prenát.

Neked is azt javaslom, ha megengedheted, ilyen értékkel mindenképp csináltasd meg. Azt nem tudom mennyire kell aggódni, de nem véletlen nézik ezeket, valamit mutatnak, de a prena az sokkal biztosabb és szerintem inkább ilyenkor derüljön ki ha gond van.

Mindentől függetlenül drukkolok hogy puszta veletlen eltérés legyen!!!

2023. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

A down szindróma UH alapján 70% valószínűséggel szűrhető ki.

Kérdés, hogy láttak e orrcsontot és a tarkóredő vastagsága mennyi volt??

Ha ezek rendben voltak, akkor nem valószínű a down szindróma!

2023. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4!

Mozaik Down is lehet,az nem mindig látszik!

2023. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

5# igazad van, de hiú ábrándokkal ne kecsegtessünk senkit sem, azt a prena/nifty sem mutatja ki.

2023. szept. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tarkóredő 1.4mm

Orrcsont látható

2023. szept. 4. 04:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam annyi volt a 12. hetin hogy kisebb az orra, de látható. A kombinált teszten pedig minden okés volt. Illetve hogyha nagy baj lenne akkor elküldenének genetika tanácsadásra. ☺️
2023. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!