Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg a "torz" arc és a...

Tényleg a "torz" arc és a leszállt pocak jelenti a szülés közeledtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma 2 hölgy ismerősöm is megegyezte, hogy messze még a vége, hiszen a pocakom nem szállt le, és az arcom milyen szép,nem torzult el?! Nem vizes és egyebek. Nem tudtam ,hogy magának a szülés megindulásának ezek a feltételei.

És a szülés előtti hasmenés? Hányinger? Erről is csak most hallottam. Kérdezték, hogy nem e érzem magam másképpen? De, néhány napja álmosabb vagyok , teljesen elmúlt a vizesedés mindenhol. És talán éhesebb,de enni nem tudok többet. 2 napja kicsit savasabb lettem.


Kérdésem az ,hogy nektek volt bármi olyan elő jel szülés előtti napokban ,akár órákban? Megváltozott az arcotok ? Viselkedésetek? És ez a pocak leszállás is bekövetkezett?

Hétfőre vagyok kiírva. 1 hetem van még. 😊


Köszönöm a válaszokat.



2023. szept. 4. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ilyen népi megfigyelések, vagy bejönnek, vagy nem. Van fiziológiai háttere, de annyira más mindenkinél, hogy erre nem lehet alapozni. Valóban jellemző a szülés előtti tisztulás, hasmenés, de nem mindenkinek van. Nekem sem volt. És igen, lehet a víztől arctorzulás, de sokaknak nincs vagy alig látszik.


Mindkét gyerekem időre született, de már két hónappal korábban kérdezgették, hogy nem érzem hogy hamarabb szülök, annyira torzult a fejem a víztől. Pedig nem is voltam nagyon vizes, csak valahogy a fejemre ment az a kevés is :-)

2023. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jelentheti, de nem szentiras.

De pl az en arcom mar a 36. hettol eleg torz volt, mert iszonyuan vizesedtem. Az orrom nezett ki a legrosszabbul, alig mertem mar kimenni a hazbol.🤣 Feltem is, hogy igy marad, de szerencsere nem.

40+5-re szultem 😅


A hasam meg a 40. het korul szallt le, ahogy visszaneztem a kepeket. Addig egesz fent volt.


Igazabol nekem nem volt jele a szulesnek. Soha egy joslom se volt. Fajt mar itt-ott, foleg a szemeremcsontom es a derekam, de ez mar kb a 35. hettol.

Egyszer csak a semmibol az ejszaka kozepen elfolyt a magzatviz egy resze, pontosabban egy pukkanasra ebredtem es utana azonnal elontott, mint a filmekben.

2023. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

a has leszallasa teny. Biologia. Semmi nepi hiedelem.


A torz arc sosem hallottam es ez mindenkinel mas lehet gondolom. Az mar az adott no kerdese...a hasa mind1iknek leszall.

2023. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hármas, mindkét gyerek a szülőszobában a vajúdás végén méltóztatott lejönni, egyik sem ékelődött be, így nem volt hasleszállás. Anekdota 2: Szomszéd nőnek leszállt a 34. héten, kétszer rohant a kórházba idő előtt hogy görcsöl és szülés lesz, végül indították a 41. hét után. Van biológiai háttere, de nem meghatározott idővel a szülés előtt történik, és az sem biztos hogy megtörténik. Pont mint az arctorzulás, annak is van alapja, de alapozni rá nem lehet.
2023. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1 nappal a kiirt dátum előtt szültem. A hasam végig nem szállt le, a baba végig magasan volt. Se nem vizesedtem, se nem torzult el az arcom, nem volt hányinger, hasmenés, semmi.


Éjjel fél 12ig a netet bújtam, fórumokat olvastam, hogy kinek hány nap tulhordasnal indítottak a szülést, mert 2 nap múlva be kellett volna feküdnom a kórházba, és én nem akartam indítás. Rá egy órára, éjjel fél 1kor, minden előjel nélkül elfolyt a magzatviz. 11kor pedig már a karom an tartottam a kisfiam

2023. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a hasam nem szállt le , aktív voltam az első fájásig, viszont vissza gondolva a tisztulás bejött, olyannyira , hogy semmi erőm nem maradt a szülésre, mert enni se tudtam!

Kedves kérdező, te mindenképp próbálj majd, könnyű szülést neked. És most csak lazulj el ne csinálj semmit, várd, hogy elkezdődjön!

2023. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem tünet előtte nem nagyon volt. Maximum, hogy 2 napig nem tudtam nagy Wc-zni. Viszont éjjel mikor beindultak a 20 perces fájások akkor egyből rohantam a wcre, mert elkezdett menni a hasam. Kórházban meg egyszer hánytam. A nyákdugó is csak a fájások megindulásával kezdett részletekben távozni. Vizesedni persze vizesedtem valamennyit az utolsó trimeszterben, de átlagos volt az is. Haskeményedések meg már 20. hét után voltak, de végig zárt volt a méhszájam és 39+3-ra született a fiam.
2023. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van akinél igen, van akinél nem
2023. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát nekem nem torzult el egyenlőre semmim 😃

Bár a sógornöm azt mondta tegnap , hogy a pocakom mintha lejjebb ment volna. De érzésre minden ugyanolyan. 39+6 napnál járunk.

2023. szept. 10. 08:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Kitartás, akkor már biztosan nincs sok hátra! Max 2 hét és már a karodban ringatod ☺️
2023. szept. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!