Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes kismama vagyok,...

7 hetes kismama vagyok, multheten verezni kezdtem es az ugyeleten hematomat allapitottak meg.?

Figyelt kérdés
Kaptam Progesterone Exeltis-t (estenken 1,huvelybe),illetve pihenest javasoltak. kb.5 napig "tunetmentes" voltam, azonban ma ismet enyhe barna folyasom es menstruacio szeru fajdalom (inkabb kellemetlenseg es feszules) jelentkezett. Ez lehet problema, vagy normalis es esetleg a hematoma tisztulasanak jele? Akinek volt hematomaja kerdeznem, hogy nalatok folyamatos volt a verzes/barnazas, vagy ingadozo es voltak "tiszta" napok?

2023. szept. 5. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A 9. héten kezdtem el vérezni, borzalmas volt, nagyon féltünk. Én eleve használtam 3x2 Utrogestant, emellé kaptam Rutascorbint (3x1, majd 3x2)), 3x1 Magnéziumot és Velfem tablettát is, 2x1-et.

4 hétig feküdtem otthon, csak wc-re és zuhanyozni keltem fel, a 14. heti ultrahangon tűnt el, de a 12.-en még látszódott, sőt, volt, hogy nőtt is. 2 naponta barnáztam, élénk vérzés is volt kétszer.

A kérdésedre válaszolva tehát igen, hetekig barnáztam, voltak tünetmentes napok is, aztán újra ürülni kezdett.

Nagyon fontos a pihenés, fekvés, ha megteheted, semmi együttlét, emelés, guggolás, hajolás és a meleg vizet is kerüld!

Minden rendben lesz, minden jót Nektek!!

2023. szept. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt hematómám, igaz kicsi, de szerencsétlen helyen, pont a petezsák felett. Kaptam én is progesteronet, a dokim nem intett fekvésre, dolgozni is járhattam, edzésről, megerőltető dolgokról, szexről le lettem viszont tiltva. Azt mondta, ha hematóma miatt elindul a vetélés, akkor tök mindegy, hogy fekszem e vele vagy nem, kora terhességnél így is úgy is kimossa az embriócsomót. Én csak egyszer pecsételtem, miután kiderült a hematóma (5 hetes voltam akkor), továbbiakban nem barnáztam, nyomtalanul felszívódott, 12. heti genetikain már nem volt ott semmi. Azóta már 28 hetes vagyok, edzhetek is, mindent csinálhatok, amit terhességem előtt.

2023. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan érdekes, hogy ahány orvos, annyi vélemény. Engem azért ítéltek fekvésre, mert a doki úgy magyarázta, hogy a fekvéstől lelassulhat a vérzés intenzitása, így ha beindulna, akkor sem ömlik azonnal, hanem szivárog, kisebb "adagokban" jön ki, így kevésbé képes kimosni a babát.


Annyit mondtak, hogy vagy válasszak egy 60 részes sorozatot, vagy olvassak pár szép hosszú könyvet. 😆


1-es

2023. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de más, ha 9. héten kezdesz el vérezni, mint 4-5 hetesen. Sajnos nem sajnos, akkor még nem tekintenek igazából terhesnek. 🫥
2023. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, tudom sajnos...lehet ha olyan korán véreztem volna, az én dokim is csak azt mondja, hogy bármi lehet, olyan fiatal a terhesség. 😕
2023. szept. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

En kettovel a 6.heten kezdtem verezni, progi es szigoru fekves utan mar csak barnazas volt.

Harmadikkal 9.heten szo szerint elontott a ver, 1% eselyt sem adtam volna hogy megmarad, szinten progi es fekves, barnazas. A barna az szerintem jo jel, amint voros lesz (ne legyen) menj ugyeletre es pihenj, pihenj!

2023. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Szurkolok neked férfiként.
2023. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!