Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt màr olyan ,aki több mint...

Volt màr olyan ,aki több mint 6000Ne D-vitamint szedett kb terhessège alatt több hètig naponta?

Figyelt kérdés
Most tudatosult bennem,hogy a calciumomban is van 2000 Ne d-vitamin+szedek terhes vitamint,amiben van+Sima D-vitamint, ami 4000 Ne.Hallottam,hogy van tùladagolàs.Most vagyok 22 hetes.Àrthattam a babàmnak?

2023. szept. 6. 21:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Én ezt hittem, a vasat adagolom túl, mert a terhesvitaminon kívül még szedtem vastablettát, ami összeszámolva jócskán nagy adag volt. Erre a vérvételen enyhe vashiányt állapítottak meg. Erről ennyit. A szervezet nem használ fel mindent.
2023. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem minimális D vitamin hiányom volt, és mivel a 2000NE nem segített, 3 hétig 6000NE-t szedtem (orvosi javaslatra) , azzal épphogy átbillent a normálisba. Nem olyan könnyű azt túladagolni.
2023. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
én 4000 NE-t szedek már 3 hete, de kritikán aluli volt a D-vitamin szintem. Elvileg ezt is két naponta kéne, de most volt vérvételem és még csak normális tartomány alját sem súrolja most sem...
2023. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Kísérletekben napi 10 ezer tartósan szedve sem okozott túladagolást, szóval megnyugodhatsz.


Nemrég írtak egy fickóról, aki túladagolta, sok mással együtt. Ő napi 30 ezret szedett, ha jól emlékszem a hírekből, hónapokon keresztül, mire baja lett.

2023. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5000 NE-t szedtem hónapokig,majd kiderült a vérvételen,hogy még mindig az alsó határ alatt van kicsivel. Azóta 8000 NE-t szedek és így állt be a normál szintre.
2023. szept. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

Első, egy zsírban oldódó vitamin meg a vas az kicsikét más kategória, nem érdemes egy kalap alá venni a háztartásukat. :)


"Erre a vérvételen enyhe vashiányt állapítottak meg. Erről ennyit. A szervezet nem használ fel mindent." Vashiányod volt vagy alacsony hemoglobin-értéked? Nem ugyanaz, utóbbi lehet akkor is alacsony, ha amúgy jó a vas-ellátottságod, de nincs elegendő B-vitamin (pl B12) a beépítéséhez).


Ha a szervezet nem használna fel mindent, akkor nem lennének mérgezések, nem lenne kóros elhízás stb... persze van, amiből akkor se tud többet felvenni, hogyha az ég is ránkszakad :)

2023. szept. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy K2 vitamint vittél-e be mellé eleget, mert amúgy csak érelmeszesedést okoz a D vitamin, pláne kálciummal. De olyan nagyon régóta gondolom nem szeded. Egyébként nem vészesen sok a 6000NE, csak ez miatt ne parázz. Nem okoztál vele semmi gondot a babádnak. Viszont ha eddig nem tetted, akkor kezdd el kiegészíteni a vitaminbeviteled mondjuk a GAL-os K komplexszel, vagy K fortéval.
2023. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Hàt nem tudom,hogy nekem D-vitamin hiànyom van/volt vagy nincs,mert nem talàlom a 10 hetes vèrvètelnèl,amit az sztk-ban csinàltak.Nem tudja esetleg valaki,hogy hogy van feltüntetve a papìron,vagy ugyanùgy van ,mint a vasnàl,hogy azt kifejezetten nem nèztèk,mert a HGB-vel a vas egy szinten van kb ès valamelyik èrtèk hasònlìthat a D-vitamin szintjèhez ès ezèrt nem nèztèk azt kifejezetten?Mert ùgy,hogy D-vitamin,ùgy nincs beìrva.Remèlem èrthetően ìrtam le 😅A kàlcium pezsgőtablettàmban van K2-vitamin is(összesen 5 fajta vitamin van benne).Kb olyan 6800 ne D-vitamin körül szedek màr vagy 10 hetes korom òta,de nem hittem volna,hogy a kàlcium pezsgőtablettàba +2000 ne van 🤦‍♀️
2023. szept. 7. 11:35
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A hemoglobin és a vasérték egyáltalán nem ugyanaz, egyikből nem is lehet mindig következtetni a másikra.


D-vitamint alap vérvételen nem is mérnek.

2023. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszi!Nem keresem akkor 😅Valahol olvastam,hogy a HGB èrtèk hasonlò a vas èrtèkèhez🤷‍♀️+Règebben mikor mentem teljes vèrkèpre,akkor a kèt èrtèk hasonlìtott is,mindkettő hatàrèrtèk felett volt,de akkor lehet vèletlen 😁
2023. szept. 7. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!