Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szedek terhes vitamint....

Nem szedek terhes vitamint. Csak külön folsavat, magneziumot, vasat, kalciumot. Ki mennyit szed ezekből naponta? Hany mg szükséges? Linkeltem a kepet a vitaminokrol.

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 7. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A femibion az terhesvitamin.
2017. márc. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen bár ebben nincs vas,kálcium,magnézium :/ én a gyógyszertárban kifejezetten csak folsavat kértem.Ezt ajánlották ami 12hetes korig szedhető.
2017. márc. 7. 14:51
 3/11 anonim ***** válasza:
A kifejezetten folsavra az van írva, hogy folsav. A Femibion terhesvitamin. És azért a 12. hétig mondták, mert a 12. héttől van egy kicsit más összetételű Femibion.
2017. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Femibion egyértelműen terhesvitamin. Én Dr. Czeizel magzatvédőt szedek, mellette pedig minden nap vasat írt fel az orvos, Neo-Ferro Folgammát, 2x1-et. Plusz magézium citrátot, napi 500 mg-ot, két részletben. A terhesvitamint a 14. héttől minden 2. nap szedem, orvosi javaslatra, valamint minden 2. nap D-vitamint 2000 NE-et. Ami minden nap megy, az a vas+ magnézium. Vagyis néz ki az egyik nap: magzatvédő vitamin, D-vitamin, vas (reggel+este), 250 mg magnézium reggel, majd este. A másik napon: vas (reggel+este), magnézium (reggel+este), valamint Omega 3 kapszula.
2017. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
(Csak itt zárójelben jegyzek meg két dolgot, az egyik, hogy 500 mg magnézium citrátból összesen 70 mg magnézium tud felszívódni, ami a hatodát se éri el a várandós szükségletnek (450 mg/nap). A másik, hogy a kalciumot és magnéziumot pár órás eltéréssel javasolják bevenni, mert blokkolják egymás felszívódását.)
2017. márc. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Kedves utolsó! Magnéziumok felszívódásával kapcsolatban: "bizonyos magnéziumsók hatékonyabban tudnak felszívódni, ilyen például a magnézium-laktát, a magnézium-citrát és a magnézium-orotát" ("Magnézium: nem mindegy, hogy milyen a felszívódás" c. cikkből)Gyógyszerész javaslatra szedek belőle kismamaként 500 mg-ot. 17 hetes vagyok, eddig még elég. Gondolom, érezni fogom, ha növelni kell. :-)
2017. márc. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Kedves Utolsó! És ellentmondtam valamiben a hitednek? Egy vagon nemzetközi szakirodalmat néztem át, hogy százalékban összegyűjtsem a felszívódásokat, ezzel együtt a magnéziumtartalmakat, mert a kettő nélkül sehol sem vagy. Továbbá pl. a magnézium-citrát esetében én magam is kiszámoltam a magnéziumtartalmat a periódusos rendszer adatai alapján, csak hogy lássam a közölt eredmények megbízhatósági fokát. (Mindezt csak azért, hogy tisztán lássak már végre a magnéziumkészítmények piacán, mert a gyártók eladni akarnak, nem jót tenni.)

Hiába jó valaminek a felszívódása, ha nem tartalmaz sok elemi magnéziumot! Ezért hívtam fel a figyelmet arra, hogy 500 mg magnézium-citrát az irodalmak szerint 15-16% magnéziumot tartalmaz és ennek a magnéziumtartalomnak a 90%-a szívódik fel, tehát 500 mg 15,5%-a 77,5 mg, aminek a 90%-a 69,75 mg, tehát ennyi magnéziumot tudsz pótolni egy tablettával.

Ez nem érzelmi kérdés, egy tényközléssel én nem kérdőjeleztem meg a nagy szent gyógyszerész javaslatát, sem a tapasztalatodat, csak szóltam, hogy nem 500 mg magnéziumot veszel be, csak 70 mg-ot egy tablettával, ez semmit nem változtat azon, hogy ez neked elég, hiszen szuper hogy elég, bizonyára helyesen táplálkozol, jól működik a szervezeted meg ilyenek.

2017. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A vegyületeket, amikkel az adott ásványi anyagot felvesszük úgy lehet elképzelni mint egy szendvicset: csak egy bizonyos hányada a hatóanyag, a többi csak "kenyér, saláta meg csomagolás". És ahogy a szendvicsnél fontos, mennyi a sajt vagy a szalámi benne, itt is fontos neked, hogy mennyi benne a magnézium, mert konkrétan hidrogén, oxigén, szén stb. molekulákból köszönjük, de nekünk is van elég.
2017. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves Ignis Subdialis! Nem vitatkozom, biztosan igazad van. Én nem számoltam a periódusos rendszerből....-)
2017. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne is szedj terhes vitamint. Nem kell tulzasba esni vitaminok teren se. En az elejen berescseppet szedtem napi ketszer, hozza beres C vitamin, plussz magneziumot es olykor omega 3at. En mindennap ettem es eszek zoldseget vagy gyumolcsot. Teljesen egeszseges vagyok en is es a magzat is. En nem toleralom a terhes vitaminokat. Ezek is csak nagyon jo reklam termekek h foloslegesen dobjak ki a penzt ra az anyukak. A regi idokben sem szedtek ilyeneket es egeszseges gyerekek szulettek. Nyilvan vannak sajnos beteg es nem beteg gyermekek, de teljes tevhit hogy ezek a terhesvitaminok valoban segitik a magzat helyes fejlodeset, hiszen a reklamokban is mindig ezt hangoztatjak hogy a baba helyes fejlodeset segiti...ahha...sogornom egeszvegig szedte a Gravidat, a kisfia megis epilepszias lett raadasul mar most kicsit kancsit. Az epilepsziat az agy nem megfelelo fejlodese okozza. Kerdem en. Hol is van annak a hiperszuper terhesvitaminnak a hatasa? :) sehol...mondom nyilvan vannak a terhesvitamint szedok kozt egeszseges gyermekek, de ugyanugy sajnos betegek.is...tehat ez nem lesz megfelelo biztositas arra h gyermeked egeszseges legyen akkor minek adnal.ki erte 7-8eket?? Raadasul a terhesvitaminokban egybe van zsufolva a rengeteg vitamin. Nemtud rendesen es hatekonyan felszivodni mivel sok vitamin egyszerre beszedese uti egymast. Inkabb vedd meg kulon a szukseges vitaminokat es azokat se egyszerre vedd be hanem a nap folyaman beosztva.
2017. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!