Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák (vagy anyukák) mikor...

Kismamák (vagy anyukák) mikor kezdtétek el már valóban tehernek érezni a terhességet?

Figyelt kérdés

Én most 32 hetes vagyok és már pár hete teljesen kivagyok..illetve vannak jobb és rosszabb napok. 🙄 de utóbbi időben inkább rosszabbak. Türelmetlen, fáraft, gyenge, lassú, szuszogós vagyok. Nehéznek érzem magam, és néha alig van kedvem megmozdulni. Aztán éjjel meg van hogy egyezerűen nem bírok elaludni🤦🏻‍♀️

van már egy 5 éves kisfiam (vele még 30 évesen voltam terhes, nem tudom ez mennyit számít) de arra emlékszem hogy ott/akkor “csak” az utolsó hónap volt ugyanez.

Most meg már ezt érzem.. néha rendesen nem tudom elképzelni, hogy bírom még ki 2 hónapig😒

Talán ha màr vége ennek a melegnek jobb lesz, ebben bízom.

(Most már az oviig sétát is tikkasztónak érzem-max 6 perc kb 😅)


2023. szept. 12. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most, 34 hetesen.

Aludni sem tudok kb.

Van már egy gyerekem, vele nem emlékszem, hogy ilyen nehéz lett volna... A hasam is kb 2x akkora.

Mindenki azt kérdezi, mikor szülök, mikor mondom, hogy még elvileg másfél hónap hátra van, meg hüledeznek.

2023. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem is nagy a hasam… én is olyan nagynak látom😳 bar tőlem még nem kérdezték, de gondolom ami késik..🤦🏻‍♀️😃

Kitartást Neked is!

2023. szept. 12. 19:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 30. hettol, mert akkor kezdtunk melle meg lakast felujitani is. De a 39.-40. het kozott minden este sirtam mar, annyira nehez volt.
2023. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 149 cm vhyok iszonyat sovány voltam amikor terhes lettem. Az utolsó trimeszterben már nagyon fájt a derekam a bőröm. Folyamatosan feszült a hasam és a bőröm széthasadt teljesen (nagyon durván striás is lett hiába kentem 4 fajta krémmel...). Amikor a gyerek mozdult fájt, este ha elfeküdtem nem kaptam levegőt alig tudtam megfordulni, folyamatosan hánytam mert nyomta fel a gyomrom. 41 hétig volt bennem a fiam hát a végére már káromkodtam nem bírtam, a szülés egy megkönnyebbülés volt. Se aludni se mozogni nem tudtam... Sajnos szegényemnek így is minden izma levolt tapadva mert ahogy nekem is szar volt neki is mert nem fért el és kényszertartásban volt sokáig.
2023. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél voltam így, de már kb 28. héttől, onnantól nem is dolgoztam.

Alig aludtam, annyit mocorgott, főzni is kínkeservesen, mert annyira keményedett a hasam és 5 percenként jártam pisilni napközben és éjszaka is.

Akkor voltam 31 éves

A másodiknál 34 voltam, de semmi nehézség nem volt, az elején voltam sokkal fáradékonyabb , de éjszakákat is kibírtam pisilés nélkül, a nagyobbikkal is állandóan úton voltam, de nem okozott nehézséget.

Erre mondják, hogy minden terhesség más, mint minden gyerek is.

A nagyobbal nagyon nehéz volt, még most is képes evés közben futkározni, pedig már 3,5 éves

A kicsi sokkal nyugodtabb.

2023. szept. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én érdekes módon sosem.

Pont ma egy éves a kisfiam, a tavaly nyár is kellőképpen forró volt, lakásfelújításban is voltam, de csináltam azért mindent, nyilván éreztem, hogy babát várok, óriási hasam is volt, de olyan igazán kellemetlen nem volt.

Éjszakánként 1-2 alkalommal zombiként kijártam pisilni, ha sokat gyalogoltam, akkor húzódott a hasam alja, és szinte ennyi panaszom volt.

Igaz, hogy a 37. héten született végül, szóval a végét kihagytam, arról tehát nem tudok nyilatkozni.

Ja, és 36 évesen szültem, első baba.

2023. szept. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon egyéni, kinél hogy alakul a várandósság, és ezt hogy éli meg fizikálisan és mentálisan. Én a 30. héten nagyon jól érzem magam, és semmi nehézséget nem tapasztalok, de az is normális, ha más meg igen. Lehet, hogy ez pár hét múlva nálam is megváltozik, de nincs kizárva, hogy nem, barátnőm pl. nagyon energikus volt a legvégén is.
2023. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elsőnél az utolsó hónapban egy kicsit már tehernek éreztem, de kibírható volt. A másodiknál még ennyire sem volt kellemetlen, vagy csak nem volt időm észrevenni. Mindenki máshogy éli meg, vannak szerencsések és olyanok is, akik az egész babavárás alatt szívnak. A sógornőm két terhességet hányt végig. Megint mások már a 32. héten sem tudnak mozdulni.
2023. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam megírom, hogy valószínűleg nem véletlen éreztem nagyon gyengének és fáradtnak magamat. Már a 37+5-nél tartok, de a 36.heti vérvételemen kiderült, hogy eléggé lecsökkent a vasam és a hemoglobinom. Azóta, hogy mást és dupla adagban szedek, elég jól (legalábbis az elvárható normálisra) visszajött az erőm és a kedvem is.

Ha nem bújik ki a baba hamarabb, akkor még szedem a terhesség végéig és természetesen utána is.

Csak gondoltam leírom, hogy nem mindig szimpla terhességi tünet (én is annak hittem) hanem van mikor oka is lehet.

2023. okt. 23. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!