Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban elítélendő, ha a...

Valóban elítélendő, ha a terhességet végigdolgozom?

Figyelt kérdés

Sajnos/nem sajnos egy vállalat igazgató-helyettese vagyok külföldön, ahol szülés előtt egy hét, szülés után nyolc hét szabadság van. Mint vezető beosztású, amúgy is muszáj dolgoznom. Anyósom szerint emiatt egy karrierista "nőszemély" vagyok, aki senkivel nem foglalkozik, csak magával. Tényleg ekkora gond az, ha dolgozok?

Amúgy is aktív kismama vagyok, tornázok, de a munkám semmiféle fizikai terheléssel nem jár.

Félek, hogy anyósom elszédíti a férjem is. :(


2014. aug. 21. 22:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy elítélendő lenne, ha se az anyukának, se a magzatnak nem okoz gondot.

Vezető beosztás gyakran komoly stresszel jár, az biztos nem jó egyikőtöknek se. De ha a melóhelyeden nincs, akkor miért ne dolgozhatnál?

2014. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan dolog, hogy te tudod. De a szoptatás az nem 8 hétig tart a szülés után, azt tudod-e? Hogy oldod meg az 56 nap leteltével?(8x7=56)
2014. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Nem gond egyáltalán. Akkor lehetnek majd gondjaid, ha lejár a szülés utáni szabadságod.
2014. aug. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Mondjuk tápszerrel, kedves 2-es...

Tényleg nem bántás, de ha valaki dolgozik az utolsó pillanatig és szülés után csak 8 hetet tervez otthon maradni, annak a legkisebb gondja a szoptatás kérdése.

2014. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő. Miért ne dolgohatnál akár a szülés napjáig is, ha tudsz? A terhesség alapvetően nem betegség (mondjuk én már a 7. héten kórházban voltam és végig feküdnöm kellett). Utána sem elítélendő. Mindenki élje úgy az életét, ahogy szeretné. Nekem nagyon fájna, ha más gondozná, nevelné a babámat, így én itthon maradtam vele.
2014. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ezek az anyósok 😀 beszélj a férjeddel komolyan erről, kérd ki a véleményét és az indokait akár ellene akár mellete áll! Az anyóssal meg nem kell törődni a ti életetek a ti döntésetek. Ezt meg is lehetne neki mondani már így az elején hogy tisztázva legyenek a határok...
2014. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igazából, ahol élek, ott 6 hét a szülési szabadság, nekem a beosztásom miatt van két héttel több. Több millió nő megoldja, megoldotta a szoptatást, itt nincsenek elkényeztetve a nők, mint otthon a három évvel. :)


Én szerencsére jól tűröm a stresszt, a partnerekkel is én tárgyalok, mert úgymond nem veszem komolyan a dolgokat. Aztán ha valami mégsem lenne jó így, még mindig tudok a számlákkal és a könyveléssel foglalkozni.

2014. aug. 21. 22:22
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Svájcban is ez van.. nem kérdés, vissza kell menni dolgozni, ha nem mész vissza kirugnak. pl. én ugy oldtam meg a "szoptatást", hogy lefejejtem a tejet, potolva volt tápszerrel. összevonva mindennel együtt igy 3,5 honapot voltam otthon szülés után.

ne foglalkozz az anyosoddal, mások.. az én anyosom meg éppen azon csodálkozott, hogy 3,5 honapig, hogy a csudába tudtam otthon maradni, mert annak idején neki ez nem igy volt. 8 hét után munka, fogta a 3 kisgyereket, leadta a nounouhoz reggel 7kor és majd este 7 kor ment értük (35 évvel ezelött). neki már ez is luxus, hogy 3,5 honap. :D

2014. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A férjem tudja, hogy milyen vagyok, így fogadott el, így szeret. Azt is tudja, hogy egyelőre ő az első, majd a munka és utána a baba. Ezt is elfogadta, mert tudja, hogy idővel ez úgyis megváltozik. Csak félek, hogy átváltozik anyósom hatására apatigrissé előbb, mint kellene. :) :D


De köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy talán nincs gond a felfogásommal. :)

2014. aug. 21. 22:26
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

2,3, valószínűleg úgy oldja meg, ahogy nők milliói.

Azokban az országokban ahol, csak a gyermekágyas időszakban maradhat mama a babával, ott a munkáltatók is gyerekberátabbak, mint amit kishazánkban megszoktunk. A munkahelyeken van "üzemibölcsi", anyuka a saját ebédszünetén túl kap szünetet ha szoptatni kell.

SŐT, ha ezt még nem is biztosítják, feltalálták már a fejőgépet (kishazánkban is megvásárolható többféle típusa bármelyik hipermarketben, még csak egy szakáruházba se kell bemenni), sőt a cumisüveget is.

2014. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!