Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a sorrend ha táppénzre...

Mi a sorrend ha táppénzre akarok menni?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok.


Először beszélek a munkahellyel (hr) majd utána eljutok háziorvoshoz aki kiír táppénzre, vagy először a háziorvoshoz kell mennem, aki kiállít mindent, és akkor kell hívnom a munkahelyet? Köszönöm szépen


2023. szept. 12. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

1. nőgyógyász: javaslatot tesz táppénzre, AMENNYIBEN keresőképtelen vagy

2. Egyes helyeken már a nőgyógyász is táppénzre vehet,

Más helyeken a háziorvoshoz mész a nőgyógyász javaslatával.

2023. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Táppénzre nem akarat alapján megy az ember, hanem ha az orvos keresőképtelennek nyilvánítja. Azalatt pedig oithon csücsül, max orvoshoz megy. Tehát ha az orvos keresőképtelennek nyilvánít, majd vagy ő vagy a házidok táppénzre vesz, ezt jelzed a munkahelyeden.
2023. szept. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Tappenzre akarsz menni ?

Ez nem igy mukodik, akarni a wc-n kell.

HA veszelyeztetett terhes vagy, pl fenyegeto veteles, verzes, stb. all fent akkor az orvos kiir, ADDIG, mig ez tart. Utana lehet menni vissza dolgozni.

2023. szept. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Már megvan a papírom a veszélyeztetett terhessegrol a nogyogyasztol :) csak a sorrend érdekelt volna hogy előbb munkahely és utána hazidoki vagy fordítva
2023. szept. 13. 06:29
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Ha valódi a papír (valós a veszélyeztetettség), akkor nem gondolkodik ilyenen az ember, mert egyből kell.

Ha ezt tervezgetni tudod, ott nem valós.

2023. szept. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Jajj miért csinál mindenki úgy, mintha mindenki csak komoly veszélyeztetettséggel menne táppénzre? Valószínűleg a kérdező is a terhesség végére gondol. A 35. hét környékén én is mentem kb 1 hétre, amikor még nem indult el a szülési szabi, de egyéb okokból már nem szerettem volna bejárni. A dokim egyébként végig mondogatta, hogy szóljak bármikor, amikor már nem mennék, és szó nélkül kiír.


Szóval:

A nőgyógyászod ír egy ajánlást, hogy a háziorvosod írjon ki.

Ezzel bemész a háziorvoshoz, aki elindítja a táppénzt.

Erről van papír, amit a munkahelyednek is el kell juttatnod.

A háziorvosoddal beszéld meg előre, hogy mikor szeretnéd ha leállítaná a táppénzt (pl. szülési szabi kezdete), de azért amikor aktuális, jó, ha még odaszólsz, hogy akkor nem kell tovább.

2023. szept. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

2#3#5#Végig táppénzen voltam 2 terhességemnél..

Nem kell irigykedni mert neked dolgozni kellett.Sőt még gyes alatt is táppénzen voltam ;) duplapénz :D

Kérdező!Menj a dokihoz és közben értesitsd a munkahelyed :) Mar mind1 a sorrend ki nem rughatnak ugy tudom.

2023. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
7-es, nem , nem irigyekedek, egyreszt olyat dolgozom amit szeretek, es eletem vagya volt, masreszt, meg miert irigykednek arra, hogy a fizetesed 70%-at kapod meg, en meg az egeszet ?
2023. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

"még gyes alatt is táppénzen voltam ;) duplapénz :D"

Mondjuk a szalag mellé én sem mennék vissza terhesen. :) Képzelem, hogy hányan irigyek rád, mert a hatalmas összegű GYES mellé még - bizonyára szintén hatalmas összegű - táppénzt is kaptál.

2023. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudják a cégnél, hogy terhes vagy? Miért akarsz táppénzre menni? A fizetés 60%-a nem túl sok ám hónapokig. Pláne hogy van maximuma.

Egyébként ha nem tudnak a terhességedről, akkor teljesen mindegy már a sorrend. Szerintem úgy korrekt, ha előbb jelzed és utána mész táppénzre, esetleg még be is tanítod az utódodat, de kinek a pap, kinek a paplan.

2023. szept. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!