Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a sorrend ha táppénzre...

Mi a sorrend ha táppénzre akarok menni?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok.


Először beszélek a munkahellyel (hr) majd utána eljutok háziorvoshoz aki kiír táppénzre, vagy először a háziorvoshoz kell mennem, aki kiállít mindent, és akkor kell hívnom a munkahelyet? Köszönöm szépen


2023. szept. 12. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
42%

Nekem pozitív lett a teszt, rá két napra fantasztikus megfázás, így amiatt táppénzen voltam amíg el nem jutottam nőgyógyászhoz. A nőgyógyász után hívtam főnököt, hogy mi a helyzet.

Mivel vérzés, barnázás, ilyesmi volt, ezért veszélyeztetettnek nyílvánítottak, így beszéltem főnökkel, hogy nem dolgozhatok. Ő boldog babavárást kívánt, engem meg ki írt 9-es kóddal a háziorvos.

2 hetente kapok táppénzes papírt. Ha TB kifizető hely a munkahelyed oda kell beküldeni. (Én postázom, mert iszonyú rosszulléteim vannak)8 munkanapon belül kötelesek fizetni a táppénz.


A károgókkal meg ne foglalkozz. Ülő munkahelyen könnyű végig ülni azt a 8 órát. Onnan könnyű magyarázni.

Ahol egész nap talpalni kell , és még hánysz is, borzasztó...

Hiába mondják, hogy a terhesség nem betegség, de mikor végig hányod a napot,nem így érzed....

2023. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Pontosan kedves 9es :) 550 eft biztos neked is jólett volna:)

Közöm noics a gyári munkához,de egyébként miért nézed le őket?

Az nem munka?jobbban fizet lassan már mindennél.

2023. szept. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Azta mekkora arcuk van itt egyeseknek :D valakit nem csak a gyári munkás zavar, de még az is, hogy egy teljesen ismeretlen kismama táppénzre mereszel menni. Mit fáj az neked annyira, kevesebb lesz a fizetésed? Ez a sok besavanyodott nő szanalmas itt ahogy vergődnek.

Bocsi kérdező az offért

2023. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem 9-es vagyok, de arra én is kíváncsi lennék, hogy az 550 ezer forintos táppénzért mit csináltál, ugyanis maximalizálva van és az nekem is csak 300pár ezer forintra jött ki, pedig elég jó fizetésem volt. :)

Az még a GYES-sel együtt sem éri el az 500 ezret.

2023. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!