Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a saját orvosánál fog...

Aki a saját orvosánál fog szülni (nem magánkórházban), az hogy intézte ezt el?

Figyelt kérdés
Akihez járok magánrendelésre, nem abbban a kórházban dolgozik szülész-nőgyógyászként, ahová hivatalosan tartozom, viszont nekem mindenki azt mondta, hogy most már így működik a rendszer, hogy ha nem magánkórházba megyek, akkor oda kell mennem, ahová tartozom. Emellett egyre többektől hallom, hogy ők elintézték, hogy abba a kórházba mehessenek, ahol a magánorvosuk amúgy dolgozik. Ezt hogy sikerült? Illetve az orvos vállalta, hogy bemegy, ha megindul a szülés? Mindezt hálapénz nélkül, amit ugye nem fogadhatna el? És ha igen, nem furcsa, hogy minek megy be az orvos, amikor mondjuk nincs is beosztásban? Ehhez az egész kórháznak kellene asszisztálnia, hogy senkinek ne szúrjon szemet, nem?
2023. szept. 13. 09:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez engem is nagyon érdekelne. Kb. bárhová szívesebben mennék szülni, mint ahova tartozom, mert az egész kórház egy mészárszék és konkrétan ha belépek oda, pánikrohamot kapok. 😔
2023. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb császármetszés esetén ez kivitelezhető. Akkor kap időpontot, amikor a doki is dolgozik épp. Természetes szülésnél nem tudom... Hacsak nem egész nap dolgozik.
2023. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Befogadónyolatkozat


De akkor sem a saját orvosodbal, de legalabb abban a kórházban szülhetsz

2023. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk egy szülészet van,így nyilván ide tartozok. Amúgy nálunk ez sokaknál úgy jött ki,hogy mivel olyan sok orvos nincs,így pont ügyeletbe volt hétvégén vagy hétköznap éjjel és így nála tudott szülni. Puszta szerencse igazából,semmi más. Nekem sürgősségi császárom volt és aznap éjszaka pont a nőgyógyászom ügyelt,így ő csinálta. Sokkal jobb is volt,mert ismer ezer éve,stb. Biztos kezekben éreztem magam. De itt kivitelezhetetlen,aki épp ügyel nem fog hazarohanni mert a 200-ból az egyik kismamája pont aznap éjjel szül.
2023. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem mehet be, ilyen nincs. Sőt ha maganban kezelt, csak akkor nyúlhat hozzád ha nincs más alternatíva, vagyis ha van más ügyeletes, nem láthat el.


Annyi kiskapu van, hogy más orvos neve szerepel a papírjaidon. De ne adj isten egy műhiba esetén ebben az esetben durván megüti magát mindenki.


Illetve befogadó nyilatkozat van, de az csak a kórházra vonatkozik. Nálunk ezt sem adnak, mert a körzetbe tartozó anyukákat sem tudják biztonságosan ellátni, így szigorúan ki van adva, hogy a magánrendelésen nem adhat ki orvos ilyet.

2023. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
5# Sok kórházba ügyeletbe nincs más alternatíva. Aki ismeri az eü-t,az tudja jól. Persze lehet találna valakit hajnal 2-kor berángatni,de annak a valakinek meg lehet hajnal 4-kor fog beesni rosszulléttel az egyik magánrendelt esete. Ez inkább nagyobb városokba opció,hogy más lássa el,ahol van lehetőség erre. De erre írtam,hogy ez lutri,szerencse kérdése.
2023. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, ha nincs más ügyeletes akkor igen, de ha van, akkor nem láthatja el. Nyilván senkit nem tesznek ki életveszélynek, hanem ellátják. Csak nincs nagyon gyanús ha valakinek folyton a maganpaciensei békésnek az ügyeletben egy programcsaszarra...
2023. szept. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7# Igen az gyanús.:D Nálunk aki a sajátjánál tudott szülni olyan volt,hogy aznap folyt el a magzatvíz például,mikor a dokija ügyelt. De ügyeletbe programcsászár úgy tudom nincs,csak ha komplikáció lép fel. Nálam hirtelen rosszullét,hellp szindrómám lett,és mikor beestem aa kórházba a dokim ügyelt pont. Lehet ez a szerencsém is,mert ő alapos mindig és már a vérvétel előtt tudta,hogy nagy a baj. Más lehet hazazavart volna egy labor nélkül. 6# voltam
2023. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Én alapvetően a Péterfyhez tartozom, a védőnőm mondta, amivel eléggé lehangolt (bár biztatott hogy jókat mondanak róla újabban). Igazából a lábamat se tettem még be oda soha. Magánrendelésre járok a dokimhoz, ő még mondta korábban hogy alapvetően a Szent Imrében van, de hogy ma már nincs orvosválasztás, plusz a körzetihez kell, stb...

Legutóbb viszont azt a hírt adta, hogy mehetek oda is. Az okok kissé zavarosak, valami olyasmi hogy az új rendeletek miatt túl kevés baba született ott. Azt persze nem tudja garantálni hogy a szülésnél pont ő lesz, viszont októberben be tudok menni hozzá és kicsit körbevezet, már az is több a semminél. Plusz a nullánál azért több az esély hogy mégis ő lesz ügyeletben. Én élek vele, ha valóban ez a helyzet.

2023. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbízási szerződéssel foglalkoztatja a kórház az orvost és az orvos számlát ad neked a szülésről, akkor szülhetsz nála. Más esetben nem. Tehát ha a kórház alkalmazottja az orvos, akkor nem fogadhatod fel.
2023. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!