Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hétig náthás voltam, most...

1 hétig náthás voltam, most pedig Nagyon elkezdett fájni a torkom. Az orvos azi sandoz 500mg azitromicin tablettát írt fel A gyógyszertárba a patikus hölgy, aztmondta, nem ezt szokták írni, de nem adhat mást orvosi utasítás miatt.Igaza lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon elbizonytalanított moat, pedig jó orvosom van és bízok benne de féltem a babámat. 22 hetes vagyok

2023. szept. 15. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Az orvos tudja, hogy Te terhes vagy, a gyógyszertáros nem. Előbbi viszont talán éppen azért ezt írta fel.


Nem értem, hogy most egy - számomra értelmetlen - megjegyzés miatt miért kérdőjelezed meg az orvos döntését. Gondolod, hogy szándékosan ártani akar?

2023. szept. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyógyszertáras is tudja
2023. szept. 15. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor feltételezem, hogy még ezernyi részlet van emellett, ami segíteni a történet jobb megértését.
2023. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak egy normális választ szerettem volna :)
2023. szept. 15. 16:08
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

A nőgyógyászodat hívd fel, hogy beveheted e!

Egyébként a háziorvosok sokszor nincsenek képben, hogy mit lehet adni a kismamának és mit nem. Saját tapasztalat...

Nekem 15 hetesen volt felsőlégúti betegségem, ami sajnos ráment az arcüregemre és a fülemre.

A háziorvos nekem is majdnem rosszat írt fel, de mondtam neki, hogy penicillin hatóanyagút adjon.

Erre ez volt a válasza: "Oké, de azt ugye tudja, hogy a magyar bacik körberöhögik a a penicillint"?

Magyarán, felírja, de szerinte nem fog használni. Kevés lesz ide...

Mondtam, hogy nem baj, próbáljuk meg.

Aztán végülis nem attól lettem jobban, hanem a kitartó infralámpázástól, teázástól, vitamintól, pihenéstől és a herbal swiss forró italpor + szopogató tabletta is sokat segített.


Szóval hallgass a patikusra és ne vedd be azt az erős antibiot! Legalábbis előtte kérdezd meg a nődokit, mert tényleg nem lehet ilyenkor akármit bevenni!!

2023. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

"A gyógyszertáras is tudja"

Ha így volna, ő írná fel a gyógyszert, nem az orvos...

2023. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mármint az tudja hogy terhes vagyok.

Egyébként a nőgyógyászom írta fel ezt a gyógyszert, ugyanis a háziorvosom nem fogad, illetve nem hajlandó semmir felírni. Hálisten most költözünk és váltok.

2023. szept. 15. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Beveheted. Az azitromicin a penicillin alternatívája terhességben.
2023. szept. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Nem is értelek a nőgyógyászt minek kerdőjelezed meg? Híd el jobban tudja mint te vagy egy gyógyszertáros.
2023. szept. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Vagy a gyakori népe.
2023. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!