Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azitromicin gyogyszert adott...

Azitromicin gyogyszert adott a korzeti orvosom. Mar masodik napja szedem, egy nap lenne hatra.ti folytatnátok?

Figyelt kérdés
Ma beszedtem egyet, es olyan hasfajas tort ram, hogy mozogni se birok, kikesziti teljesen a gyomrom, sajnos nem azon a kicsi modon amire eleg egy probiotikum es kefir, eszem ezeket is hozza de mar annyira faj hogy mozogni se birok, szerintem ez nem normalis. Ti igy is vegigszednetek? Mitol lehet ez, ket nap alatt kikeszitheti a belem jotekony bakteriumait? Fulfajasra kaptam, arra persze meg egyaltalan nem hat eddig….. köszi

2022. jan. 20. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot soha nem szakítunk félbe, kivéve ha az orvos arra utasít! Mégpedig azért nem, mert kialakulhat a baktériumrezisztencia.
2022. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerintem akkor sem normális az ennyire erős hasfájás, hogy aludni se tudok.. :D valszeg nem is ez a baci van bennem amire adta ezt, tök látatlanba irta ki mert a fül orr gégész nem fogadott, csak jövőhéten, ez meg középfül gyulladásra van, ami nekem tuti nincs, mert nem azok a tünetek…
2022. jan. 20. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsót még vedd be!
2022. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az ökölszabály az az, hogy antibiotikum kúrát nem szakítunk félbe de ha ilyen súlyos mellékhatása van, akkor mindenképpen indokolt. Ha súlyos fájdalmat okoz, ami zavarja a mindennapi életviteledet (=nem tudsz aludni tőle) akkor az indok arra, hogy szakítsd félbe a kezelést.

Hívd fel az orvost, hogy mit tegyél, hogyha ilyen mellékhatásod van, de ne szedd tovább a gyógyszert.

2022. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi :) én is így gondoltam laikusként; szedtem már párszor antibiot de sose volt ilyen hasfajás.. az orvos is azt mondta ma, hogy hagyjuk abba. Más kérdés hogy a gyomrom azóta is ugyan úgy fáj, pedig már egy napja nem vettem be, de remélem idővel elmúlik..:(
2022. jan. 21. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem valószínű, hogy a gyógyszerrel van összefüggésbe a hasfájás, lehet a betegség tünete is. Amúgy nagyon köszi, hogy hozzájárultál a baktériumrezisztenciához, az erősebb fajok elterjedéséhez, hogy lassan már az azitromicin se hasson. A tablettát gondolom a szemétbe dobtad, mi? Véletlenül sem vitted vissza a gyógyszertárba…
2022. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem valószínű egy olyan kórképben, amiben nem is volt jelen a hasfájás, hanem akkor jelentkezett, miután közvetlen beszedtem.. ja es doktor ur, ahelyett hogy f@szfej hangnemben irsz,inkabb maradj csondben. Plane hogy a rezisztencia kialakulasat (who szerintit) azota rendkivul sok orvos tamadja idehaza es kulfoldon is, a 3 napos antibiotikumoknal pedig mashogy van, mint az 5-6 naposaknal. Ez 3 napos volt, 2.napig beszedni meg a kisebbik baj. De ha rezisztens leszek az az en bajom, nem a tied. Puszika 😘
2022. jan. 21. 23:27
 8/8 anonim ***** válasza:
7: még annyi eszed sincs, hogy felfogd, nemcsak téged érint a probléma, hanem globálisan mindenkit. Nem te leszel rezisztens, hanem a baktérium. Legalább annyit tegyél meg, hogy visszaviszed a gyógyszertárba a gyógyszert és nem landol a kukában!
2022. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!