Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Azitromicin antibiotikum (pl....

Azitromicin antibiotikum (pl. Azibiot, Azi-Sandoz, Zitrocin) tényleg nyújtott hatású? Miből derül ez ki?

Figyelt kérdés

Háziorvos 3 napos antibiotikumot írt fel, ezt be is szedtem, de olyan kevésnek találtam a 3 napot, erre mondta, hogy nyújtott hatású, kb 1 hét, mire kifejti a hatását.

De a betegtájékoztatóban erre nincs semmilyen utalás, és neten se találtam.

Tudtok erről vmit?


2019. márc. 22. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem használt, sőt még rosszabbul lettem. Megkértem, h többet ezt ne írja fel nekem. Én úgy tudtam, az elnyújtott hatás azt jelenti, h naponta csak egyet kell szedni.
2019. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Magnólia63 ***** válasza:
Igen elnyújtott hatású. Miután abba hagytad,még hat pár napig.
2019. márc. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: igen, ezt jelenti.

3 db volt a dobozban, 3 napra.


Nekem "bejött", mert én ezeket a nagy gyógyszereket összetöröm, a kapszulát is kibontom, és pl. az Augmentinnek vagy a Dalacynnak olyan gusztustalan íze van, hogy azokat sose tudtam végig szedni.

Ennek meg nem volt semmi íze, és jobban is vagyok.

Bár szedek már vagy 6 féle dolgot, mert 2 hónapja húzódik a dolog.


Második:

igen, pont ugyanazt írtad le, amit én. :)

De a kérdés az volt, hogy miből derül ki ez a nyújtott hatás, ha a tájékoztató sem írja?

Hol tudnék ennek utánaolvasni?

Rákerestem a gyógyszerre magára, meg a hatóanyagra, sőt még úgy is, hogy hozzáírtam, hogy nyújtott hatású. Sehol semmi.

2019. márc. 22. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Pharmakokinetika résznél nagyon szépen leírja, hogy mivel akkumulálódik a fagocitákban ezért elnyújtott a hatása. Azt is szépen leírja hogy 68 óra az eliminációs féléletideje.


[link]


Amúgy pedig parancsolj az alkalmazási előirata, magyarul használati utasítás orvosoknak gyógyszerekhez... ez az AZI Sandoz-é de kb. az összesre igaz ami azithromycint tartalmaz.


[link]

2019. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első tabletta beszedését követő 36. órában kezdett hatni (már nem volt lázam) és a 3. tabletta utáni héten is éreztem, hogy javult/megszűnt a köhögésem, tisztább volt az arcüregem.
2019. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szépen leírja?

kösz, angolul...

Nem vagyok nyelvtanár, hogy angol szakmai szöveget megértsek, konkrétan az orvosi szakmáét.

Ez elég fellengzős volt...


A második link már komolyabb, de ezt nem dobta ki a google az első néhány találatban, és nem is jutnak el hozzám olyan dolgok, amik orvosknak szólnak.

Ettől függetlenül köszönöm, mert ebben már kicsit több van, de a betegeknek szóló utasításban is illene egy ilyen dolgot feltüntetni.

2019. márc. 22. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Leírták, hogy miért "elnyújtott" hatású és erre flegmázol és fellengzősnek veszed...

Amúgy neked nem mindegy miből derül ki? Pont az ilyen okostojások miatt van ennyi rezisztens kórokozó, mert ti aztán jobban tudjátok mit és meddig kell szedni. Ha nem bízol az orvosban, menj sámánhoz. Attól meg, mert nem érted meg sem a korábbi válaszoló hsz-ét és még angolul sem tudsz, ne ő legyen már a sz.r. - Na, ez fellengzős volt.

2019. márc. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért is illene feltűntetni? Egy adott gyógyszer farmakokinetikája az orvosra meg a gyógyszerészét tartozik, a beteg ha kérdése van tőlük tud kérdezni.

Ami az angol szöveg értelmezését illeti, ez egy szimpla középfokú nyelvvizsga szint.

2019. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Antibiotikumtól, vagy probiotikumtól szokott menni az ember hasa? 1-2 órával ab. után lehetséges?

Ha csak lehet, elkerülöm az antibiotikumokat, ezért nem értek a témához. Ma vettem be először, 1-2 órája, és már volt egy hasmenésem. Probiotikumot nem vettem, csak érdeklődöm, hogy melyiktől lehet, mert mintha hallottam volna ilyesmit. Vagy semmi köze hozzá, főleg...

Mi a teendő, ha nem akar meggyógyulni a mandulám? Így is elvégzik a műtétet?

Február 10-e környékén kezdődött a mandulás mizéria. Furán fájt a torkom, belenéztem, láttam pöttyöket a manduláimon. Még nem volt tüszős a gyulladás, de gennyes pöttyök voltak rajta. Kaptam antibiotikumot. Míg szedtem, jobb volt, de utána kétszeres erővel visszajött....

5 napja iszom antibiotikumot, cefalexin-t, napi 2x2-őt, torokfájás, stb. Viszont nem nagyon érzem, hogy valamit érne. Ugyanúgy fájna a torkom, jó...

Nagyon fáradt vagyok mióta elkezdődött ez az egész, álmos is vagyok gyakran, és érzem hogy a fejemben nyomja valami, ugye gondolom mert fujjom az orrom és az is hozzátesz, de ez a megfázás miatt van.Mikor múlik már el szerintetek? Nehezebben megy a gondolkodás is,...

Mitől függ, hogy egy antibiotikum 3 vagy 7 vagy x napos? Ha rövidebb ideig szedem, akkor erősebb vagy gyengébb?

Nyilván van többféle hatóanyag, ez érthető. De ha csak 3 napig kell szedni, eleve 3 szem van a dobozban, az arra enged következtetni, hogy nem olyan komoly a betegség, 3 adag is épp elég, vagy pont ellenkezőleg: annyira erős gyógyszer, hogy ennél több már komoly...

Antibiotikum kúra utána hasi panaszok meddig tartanak?

2 napja kezdtem szedni a normafloret, de a hasam mág most sem az igazi

Ez erös gyógyszer?

A hinat 125mg erős gyógyszer?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!