Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hígabb széklet is lehet a...

A hígabb széklet is lehet a terhességtől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


12 hetes terhes vagyok. Azt tudom, hogy sokan küzdenek szorulással terhesen, azonban nekem elég híg, napi 2-3 székletem van. Eddig ez abszolút nem volt jellemző.

Van ok aggodalomra vagy ez is normális?

(Gluténérzékeny vagyok 15 éve, elvileg nincs diéta hiba, pedig ez is eszembe jutott.)


2023. szept. 20. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most várom a második babámat, ugyanez volt az első terhességem alatt is és most is. A megoldás az volt, hogy elkezdtem vasat szedni és normalizálta.
2023. szept. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen! Meg fogom próbálni! :)

2023. szept. 20. 07:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szedsz magnéziumot,az is okozhatja pl.
2023. szept. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magnézium okozhatja. Vagy esetleg nem szedsz valami terhesvitamint amiben van glutén?
2023. szept. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a magnéziumtól ugyanez. Ha egy-két napot kihagyok, akkor normális lesz, de sajnos nagyon görcsölnek a vádlijaim olyankor, meg a derekam is húzódik.

Most az a megoldás pár hete beválik, hogy az egy tasak magnosolvot reggel és este iszom meg.

Amúgy a hormonoktól is lehet, mert bár a relaxin csökkenti a bélmozgást, más hormonok a víz visszaszívódását gátolhatják.

Illetve az is lehet, hogy máshogy érkezel, jobban figyelsz, több rostos zöldséget és gyümölcsöt viszel be, mint terhesség előtt.

2023. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt sajnos kihagytam a kérdésből, direkt emiatt álltam le a magnéziummal.

Szóval, nem, sajnos nem az okozza :(

2023. szept. 20. 12:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterem elejen igen majd a hanyinger elleni gyogyszerek utan szorulas volt. Aztan ahogy azt elhagytam 19-22 hetes korul újra higabb volt.
2023. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálam vegyes "állagok" voltak bocsi a megfogalmazásért :D

Első trimeszterben szorulás, másodikban néha hasmenés-szerű is volt, majd a 3.trimeszterben főleg a végén örültem ha Dulcosoft nélkül is tudok menni. Szóval addig örülj, még jön vmi, az ellenkezője nagyobb szívás hidd el nekem.

2023. szept. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!