Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi annak a jele,ha valaki...

Mi annak a jele,ha valaki nehezet emel terhesen?

Figyelt kérdés
Ha valaki tùlemeli magàt?

#terhesség #jel #Nehèz emelès
2023. szept. 21. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszabb esetben vérzés.
2023. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ès jobb esetben?😅Mindig van valami jele?
2023. szept. 21. 13:18
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nehezet emelésnek az hogy elfárad, izomláz. A túl nehéz/rossz emelésnek hát/derékfájás, emellett ugyanazok mint a nem terheseknek, csak vetélés és vérzés lehet a következménye.

De ha így kérdezed akkor valószínű nálad nem áll fenn ez. Tudnád ha baj lenne.

2023. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor,ha nem èrzek semmi fàjdalmat,semmi izomlàzat,sem fàradtsàgot,akkor nincsen baj igaz?
2023. szept. 21. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én emeltem nehezet! Hidd el, ha lenne baj, éreznéd.

Én éreztem. Igaz baj nem lett, szerencsére. De korházba kellett mennem. Nyugi, nem történt nálad semmi gond. 🙂

2023. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszönöm 😊Cssak mert èdesapàm rosszul lett favàgàs közben,lefeküdt egy ilyen kinti kanapèra ès begörcsöltek a kezei is,hoztam ki neki magnèziumot,mivel 77 èves,szìvbeteg,ìgy màr nehezebben mozog ès reflexből kinyùjtottam a kezem neki ès mikor èppen megfogta,akkor jutott eszembe,hogy nem kène felhùzni, nehogy baj legyen,ìgy csak picit hàtradöltem,ùgy hogy közben fogtam a kezèt,hogy a tejes testsùlyommal azèrt tudjak neki segìteni,de közben kapaszkodott is a kanapè hàttàblàjàba is ès ő is hùzta magàt.Nem èreztem megeröltetőnek,csak elgondolkodtam,hogy ilyenkor ez baj-e.Most vagy 26 hetes terhes.
2023. szept. 21. 16:15
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani,hogy csak ülèsbe segìtettem fel ès nem àllàsba
2023. szept. 21. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, egy egészséges terhességben semmi problémád nem lesz egy olyan dologtól, amit nem is érzel megerőltetőnek. Akkor kihalt volna az emberiség. Sokan a gyerekeiket cipelik, idős szülőt ápolnak, akiket ennél sokkal jobban kell segíteni, mások súlyzós edzéseket csinálnak, stb.

Ne most akarj harminc kilós cementeszsákokat cipelni, ha eddig nem tetted, de ne félj olyan dolgoktól, amiket nem érzel megerőltetőnek. Ha megfájdul valami, nyillal, kellemetlen, akkor hagyd abba, amint tudod.

Kivéve persze, ha veszélyeztetett terhes vagy, aki mindenfélétől el van tiltva.

2023. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első terhességnél az epilepsziás apukamat fordítottam neg, és tartottam, a másodiknál meg néha muszáj felemelnem a 15 kg-s gyereket. Mondjuk ez utóbbit valamiért érzem a hasamban, aggódok is, mert vele ilyen nem volt. De te amit leirtal az nem egy nagyon negerőltető. Ha mondjuk a nyakadba támasztva a karját sétálsz be vele a házig, vagy állasig emeled, azt már lehet éreznéd. De egészséges terhességnek ez akkor sem árt. Gondolj bele, régen az asszonyok kapalas közben is szültek, aztán folytatták. És nem haltunk ki.
2023. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-asnak ès 9-esnek is köszönöm szèpen a vàlaszt🤗😊.Remèlem akkor minden rendben lesz,ùgyis okt. 2.-àn megyek az sztk-ba uh-ra,akkor remèlhetőleg uh-val megnèzik a mèhszàjamat,ami mèg szombaton magàn dokinàl zàrva volt ès remèlem most is az lesz.9-es vàlaszolòtòl kèrdeznèm:Hàny hetes vagy most?Remèlem nàlad se lesz baj🥰😘
2023. szept. 22. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!