Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ki mekkora...

Terhesség alatt ki mekkora súlyokat emel és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

fizikai munkát végzek, nem veszélyes, de alkalmanként kell emelgetnem dolgokat

szeretnénk babát ,de folyton amiatt aggódom,hogy hol van az a határ amit már nem szabadna emelnem

pl. egy full szemeteskosár még szabad, de egy megpakolt szennyes kosár már nem?

ki hogy van ezzel?


2011. nov. 7. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 19hónap van a gyerekek között. Mivel probléma mentes volt a terhességem a kicsi pedig még nem önellátó, így naponta nagyon nagyon sokszor emeltem, játszottam a 10-12kg gyermekkel.

Viszont a fiammal stresszes volt a terhesség ideje, munkahely, minden új, ez is közrejátszott, hogy pár dossziéval pakolt szatyor emelgetése is megtette a hatását(4-5kg), 30.héten bent kellett tartani a fiatalurat.

Terhességtől is függ. Ha a baba maradni akar az anya bírja, akkor mint Erős Pali a mesében az ökröket hajígálhatja, ha a baba menni akar, az anya nem bírja a teásbögre emelésétől is elmegy...

2011. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elso terhessegemnel igyekeztem nem emelni. Nekem is fizikai munkam volt, de kollegakkal egyeztettem, megbeszeltuk, hogy en csak konnyu dolgokat fogok vinni ide-oda, nem emelek.

Osszessegeben sokra ezzel nem mentem, mert voltam olyan szerencsetlen, hogy a 12. heten leejtettem valamit a padlora munka kozben, amiert nagyon sietve, kitekeredve, villamgyors es eroteljes mozdulattal lehajoltam, majd 1-2 percen belul ugy begorcsoltem, hogy maszva mentem el a mosdoig, ahol eszrevettem, hogy konkretan OMLIK belolem a ver. Egybol korhaz persze, reszleges placentalevalas, fekves hetekig, szoritas azert, hogy a placenta ne valjon tovabb, esetleg vissza is tapadjon es esetleg igy serulten is jutasson annyi tapanyagot a babanak, amennyi kell.

Sikerult, egeszseges es kozel 4 kilos gyermeket szultem 39 hetesen.

Ezt csak azert irtam le, hogy lasd, nem csak a cipekedes elkerulese a fontos, neha egy rosszul sikerult mozdulat sokkal rosszabb, mint egy-egy esszeru emeles. (Mondjuk guggolva felemeles es karizommal, ez sok rosszat nem csinal, viszont ha hajolva emelsz, gornyedten, ossze-vissza megfeszitve a testedet, az arthat.)


A 2. babank akkor fogant meg, amikor az elso gyerek 5 honapos volt, igy en igen fitt kismama maradtam, hiszen pici volt meg a "nagy" is. A sulya viszont igen szep volt, nagyon hamar 10 kilosra gyarapodott, mire a kisteso megszuletett, o mar 14 honapos volt es 13 kilos.

Ot fogtam vegig az olemben, emeltem a kisagyba, etetoszekbe, vittem le olben az emeletrol naponta tobbszor, sot, ugy is, hogy a karomban ot tartottam, a masik kezemben pedig az osszecsukott babakocsit.

Nem volt semmi gond, mert megtanultam izombol emelni, hozza is voltam szokva, igy siman ment minden.

Egyedul az autoba berakast/kivetelt nem vallaltam, mert ott ugye ugy kellett a sulyat tartanom, hogy kozben gornyedt a hatam, kocsiba gyereket berakni csak hajolva lehet es ereztem, hogy az nem megy, akkor meghuzodott a hasam, igy ezt nem is csinaltam.

2011. nov. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
26 hetes vagyok, a nagyfiam 13 kiló, napjában milliószor kell emelgetni (fürdőkádba be-ki, öltöztetésnél, fel a wc-re, le a wc-ről stb stb), plusz boltból kosarat hazacipelni (már majd mindennap járunk boltba, hogy egyszerre ne kelljen sokat hozni) muszáj, nincs aki megcsinálja helyettem - a picur bírja, bár többször volt barnázásom, remálem nem lesz baj - de hiába, másképp nem tudom megoldani
2011. nov. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
12 kg gyereket napjában százszor, és tizen-huszon hetesen még befőzés idején bírtam 10 kg hazacipelni a piacról. Mostmár 30-on hetesen csak csínjával, 5 kgnál többet emelek ugyan, de nem cipelek: vizesvödör, tüzelőfa, szőnyegverés, szemete kivitele az utcára stb.
2011. nov. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Elsővel veszélyeztetett vvoltam, így vele semmit :(


Féltem is nehogy gond legyen a másodikkal, de már 13 hetes vagyok és eddig problémamentes minden!Emelgetem a 13 kislós lányom!ÉS semmi baj!Ugyanúgy bolt...Bár ha a férjem itthon van soha nem hagyja, max a gyereket!Emlékszik még a sok flelemre a naggyal! :(


De azért én a Te helyedbe nem kockáztatnék!Lagalább az első 12 hétre kiiratnámmagam táppénzre!Utána ha nme vagy veszélyeztetett akkor szerintem visszamehetsz!De az alején ne erőltesd magad!


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabai anyuja

2011. nov. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nagyfiam 12kg-beöltözve 14is szerintem őt naponta 100x.

másodikon lakunk,déelött is megyünk természetesen le amikor apa dolgozik igy nem tud segiteni, s ha bevásárolok ezt azt akkor nagy szatyrot is cipelek vele fel a lépcsőn.

van h a babakocsi véletlenül fent marad, vagy a kicsim elalszik a kocsiban s nem akarom felébresztni azzal h kiveszem(le kéne tennem h én addig összecsukjam s rögzitsem a kocsit a tárolóban) s akkor a kocsival együtt van a baba 30kg simán amit felcipelek a lépcsőkön. persze ez nem gyakori de 2-3 hetente előfordul h vinnem kell. ez nem könnyű s igyekszem kimélni magam,de akinek van már egy nagy az tudja h nem lehet nem emelgetni stb. persze ha gond lenne s a doki mondaná h tilos mert baj lesz akkor igyekeznk minimálisra csökkenteni a terhesélést, de szerintem 0-ra nem lehetne akkor sem. hála égnek eddig nincs semmi baj. 24hetes vagyok

2011. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is "fizikai munkát" végeztem, de a munkaadóim amikor kiderült terhes vagyok könnyített munkára fogtak. Ápolóként azért kellett hajolgatnom, ami szerintem néha rosszabb mint az emelgetés. és hát a pácienseket hiába nem emeltem, de az ágyból csak segíteni kellett felkelni és hát egy 75-90 kilós ember esetében ez elég nehéz, még speciális (2 ápolós) technikával is! egyébként egyszer még 25-26 hetesen én a 20 kg-s fiamat kaptam fel, amikor megbotlott a küszöbben és arccal a betonba vágta a fejét, ami szó szerint eltűnt! annyira sokkolt a látvány hogy automatikusan felkaptam az üvöltő fiamat, nem is törődtem vele hogy terhes vagyok! vannak helyzetek amikor úgysem tudsz majd vigyázni erre... főleg majd ha már a többedik babádat várod :)

2011. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!