Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mi használ rosszullétre?

Kinek mi használ rosszullétre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb-7 hetes terhes vagyok. Olyan problémám van, hogy állandóan rosszul vagyok, a semmitől is rám jön a büfizhetnék, olyan mintha egy csomó levegő megszorult volna bennem. :( Tegnap hánytam is. Az étvágyam nulla, de mégis +2-3 kilóval több vagyok, ami rohadt sok, de elhitetitek hogy így nem tudom magam halálra zabálni, szóval ezt se értem. Alapból nem vagyok nádszál, szóval ezért is zavar. :(


Nektek mi vált be?



2023. szept. 26. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos semmi sem. Picit a hideg folyadék, de szinte csak ameddig ittam.. doki írt fel dedalont hanyinger ellen, de nem szedtem be, ismerem a hatàsàt, teljesen leszedàl.

Első 10 hétben úgy néztem ki, mint aki mindennapos kismama, akkoràra puffadtam .

És folyamatosan feküdnöm kellett a sok rosszul let miatt.

16. Hétben vagyok, most kezd javulni a helyzet minden téren.

Kitartást kívánok, kipróbàlhatod pl. lassú ch-kaz enni, pl. Teljes kiőrlésű cukormentes keksz formában, egy két szemet, ha éhes vagy, de rosszul is egyszerre.

2023. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Próbálkozhatsz a szokásos dolgokkal, pl hideg kóla, ropi, gyömbér, keksz, de ezt az időszakot sajnos csak túl lehet élni... B6 vitamin állítólag segít, ha pedig tényleg nagyon nagyon rosszul vagy, akkor lehet daedalon , de csak ha az orvosod rábólint. Kitartás.
2023. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Cukormentes jeges kóla.
2023. szept. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha szerencsés vagy, akkor az idő.
2023. szept. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Szia. Sajnos nem segít semmi, egész napos rosszulléteim voltak kb a 7. héttől hányással együtt, mindegy mit ettem, ittam hánytam utána. Az idő segített, most vagyok 17 hetes. Viszont van olyan még most is hogy heti 1 2 nap rosszul vagyok de jobb mint a mindennapos rosszullét.
2023. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem vészes hanyasom volt. 3 hányinger elleni gyogyszert szedtem, de így is naponta 2-3 szor hanytam 6. Héttől a 16. Hétig.

Segíteni semmi nem segített, de ami jól esett az a sós keksz és a fagyos gyümölcs és a müzli tejjel.

Bár ezek sem maradtak bent mindig...

2023. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos csak egyet tudok érteni az előző válaszokkal. Semmi sem oldja meg, max picit enyhíti. Nekem a kisfiammal 5-20.hetig tartott az egész napos émelygés, durva szagundor, és kb reggel 2-3 wc-re szaladós rosszullét. Vele én mondjuk fogytam is az elején és kb semmi sem segitett, csak a hideg klasszik coca cola. És a türelem..

A kislányomat most novemberre várjuk. Jobb volt vele, de ez se volt piskóta. Nála a 8-16.hétig volt durva émelygés, igaz a szagundor most elkerült és hányni is csak 5-6x kellett összesen. Fiammal volt olyan nap, hogy naponta is ennyi volt🤮🤦🏻‍♀️


A mostani terhességnél viszont nem segített a cola, sőt rosszabb lett tőle.

Ellenben ami bevált: rögtön ébredés után keksz, azonnal enni napközben is ha megéhezem. Reggel egy jéghideg pohár tej, lassan elkortyolva. Illetve rennie minden mennnyiségben, meg a verbena gyömbéres cukorka 😃


Én úgy tudom daedalont nem nagyon lehet szedni.. nekem legalábbis egyik terhességnél se engedte jószívvel a doki. A b6-ot szoktàk mondani, de nekem semmit se ért sajnos.

Kitartás. Lehet szerencséd van és hamar múlik majd.. de bármeddig is tart sajnos túl kell élni.

2023. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :)

A hideg kóla tényleg segít, illetve nekem valamiért a savanyú cukorka is :D

2023. szept. 27. 11:46
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Érdekes, amilyen rosszul voltam az elmúlt hetekben, mintha ma pl elvágták volna, remélem ez nem jelent rosszat. :(

2023. okt. 2. 14:50
 10/11 NTBS ***** válasza:
Ismerősi körben a gyógyvízekre esküdtek.
2023. okt. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!