Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor szedjem vagy...

Most akkor szedjem vagy nem? Nehéz időszakon vagyok túl. Rosszullétek és szorongas miatt a pszihiáterem 0.25ös xanaxot és szorongáscsökkentőt írt fel. Csupa rossz dolgot hallok a xanaxrol. De mit csináljak, ha most ez használ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 12. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

025 az naon gyenge

szerintem szedd nyugodtan ;)

de hosszabb távon jó lenne a probléma gyökereit is górcső alá venni - mivel ezek a gyógyszerek hosszabb távon több bajt okoznak mint hasznot..

2020. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy nagyon gyenge, de ennél is ott a hozzászokás veszélye.

Nekem állandó fejfájásaim voltak, és Xanax-ot kaptam,(napi 3x2 db 0,50-est) mert kiderítették, hogy sok a feszkó a munkám miatt és az életemben úgy egyáltalán. Rá két-három hétre megszűntek az erős fejfájások, de a Xanax maradt. Kb. olyan 25 éve már... Aztán magamtól fokozatosan levittem napi 4 db-ra,de mivel jelenleg olyan gyógyszereket kell szednem, ami nem feltétlen kompatibilis a Xanax-szal, most mindenképp meg kell próbálni erről a maradékról is leállni. Szóval csak óvatosan vele.

2020. dec. 14. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytam, hogy 1/2 green_fish_001-nek igaza van abban, hogy hosszabb távon több a gond vele, és inkább a problémát kell megvizsgálni.
2020. dec. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem mostani a kérdés, egyet is értek az előző válaszokkal. DE! Azt tudatosítsa azért magában mindenki, hogy Xanax-ot meg egyéb gyógyszereket (mondhatni minden gyógyszert) nem jókedvéből szedi az ember. A gyógyszer méreg, bármilyen is legyen. Viszont választani kell rossz és kevésbé rossz között. Ha neked élhetetlen az életed valamilyen mentális betegség folytán, akkor inkább szedjél Xanaxot és utána küzdj meg a leszokással, mintsem szenvedj a problémától. Értem a 2-es válaszolót is, neki is igaza van, de kíváncsi lennék, hogy leélte volna-e ezt a 25 évet állandó fejfájással? Gondolom nem... Természetesen nem vagyok gyógyszerpárti, de be kell látni, van hogy szükséges. Ha ez használ akkor szedd és ha úgy érzed segített, konzultálj az orvosoddal annak érdekében, hogy mielőbb, fokozatosan, orvosi ellenőrzés mellett el tudd hagyni. A Cataflam se egy jótékony gyógyszer, de ha fáj a fogad csak beszeded, hiszen szenvedni senki sem akar.
2021. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pszichiáterem xanaxot ír fel nekem 10 éve, mert azzal tudok aludni. Jó gyógyszernek tartom. Ha kell valamit szedni, hogy ne szenvedj akkor szedd.
2021. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es !

Nagyon jó kérdés, hogy leéltem volna-e állandó fejfájással...amint említettem, egy idő múlva megszűnt a fejfájás, a Xanaxról kellett volna leszokni akkor. Sajnos akkor is olyan körzetim volt, hogy bementem, kértem a receptet, és meg is kaptam. Ha igazi orvos lett volna (olyan, akivel eddig csak egyszer találkoztam ) akkor esetleg figyelmeztethetett volna a hosszútávú hatásaira, és javasolhatta volna a leszokást. Akkor talán még könnyebben ment volna. De mit is tudtam akkoriban a gyógyszerekről?Kb. semmit, mert nem voltam beteg sosem -leszámítva pár tüdőgyulladást-, még gyerekkoromban sem, bezzeg most...

Tehát ebben egyetértek veled, hogy csak addig szedje, amíg muszáj, és aztán mindenképpen tegye le.

2021. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!