Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire fáj a császármetszés?

Mennyire fáj a császármetszés?

Figyelt kérdés
Mesélnétek milyen volt az elejétől a gyógyulásig és meddig tartott, a császár illetve a has fájdalom,

2023. szept. 26. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A műtét nem fáj, nekem maga volt a megváltás.

A felépülés kellemetlen, mint minden hasi műtétnél, csak itt még tetézi, hogy gyereked lett, el kéne látnod, beindul a tejtermelés, hormonok, plusz vérzel, eleinte sokkal jobban, mint mikor megjön.

Nekem a lelki része sokkal rosszabb volt, mint a fájdalom, de különbözőek vagyunk, meg különböző a gyógyulás is.

Ha volt más egyéb hasi műtéted, akkor ahhoz hasonló, (az első felkelés, a mozgás varrott hassal) ha nem, akkor nem tudom mihez hasonlíthatnám.

2023. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Maga a műtét semennyire. Utána sem fekve, 2. naptól lett egyre rosszabb és hónapokig szenvedtem vele. Nem tudtam leülni, felállni, teljesen hanyatt feküdni, köhögni, tüsszenteni, nevetni mert fájt de sokáig lehajolni, vagy oldalra fordulni sem. Sokáig majdnem ülő helyzetben aludtam éjjelente. Sokan tanácsolták, hogy mozogni kell akkor hamarabb jobb lesz, nekem ez nem vált be. Tornázni nem nagyon volt erőm/időm.

Nehéz volt a szoptatás, a gyerek mindig véletlenül megrúgta a heget. Sokszor ájuldoztam mikor kezelgetni próbáltam. Nekem nem ment jól a felépülés. De talán én a szerencsétlenebbek közé tartozom és nem ez az általános.

2023. szept. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A műtét nem fáj. Csak kellemetlen volt. Érezni a huzigálást,ráncigálást..

Utána viszont nagyon fáj.


De elmúlik.

2023. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon fájt utána sem, ez mindenkinek máshogy alakul, 2 nap múlva már mentem mindenhova.
2023. szept. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Első alkalommal nem volt kellemes, de eljutottam mindenhova. Csak az elindulás, lefekvés, felkelés volt kicsit nehéz. A többi simán ment. Mondjuk szeptemberben volt a műtét és decemberben még nem tudtam felülést csinálni. A második sétagalopp volt. Másnap már fel-le ugráltam az ágyon. Meg is lepődtek, hogy előző nap műtöttek, hogy lehet ez. Nagyon hamar gyógyultam, jól is éreztem magam. Novemberben volt a műtét, januárban minden gond nélkül sportoltam már.
2023. szept. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A mutetnel csak kellemetlen volt nekem, hogy rangattak ide-oda, de fajdalmat nem ereztem. Utana kegyetlen. Viszont rohamosan javul, plane, ha sokat mozogsz.
2023. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A műtét nem fájt,bár furcsa volt ahogy rángattak és nem kaptam levegőt közben. 😅

Utána? Jaj. Az első felállás pokol, kB 2 órán keresztül próbáltam felallni, nagyon nehezen ment. Aztán egyre könnyebb volt, de ne köhögj, ne tüsszents mert nagyon tud fájni 😅

1 hét volt szörnyű, aztán a varratszedés után lett egyre könnyebb. Nekem sokat segített a haslekoto, így egyben voltam. Mert ugye utána mintha lebegne az összes belsoszerved. De tényleg, minél többet mozogsz annál jobb lesz. Persze ne emelj, meg fuss de minél több séta, annál jobb lesz :)

2023. szept. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Pokol és szörnyűség, 5 év alatt se tettem magam túl rajta.
2023. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

8!

3as vagyok. Szörnyűség,igen. De szükséges szörnyűség.

Mert ha meghalsz te is és a baba is, az lenne csak az igazi pokol.


Én ezt mondtam a lányomnak is. Tudja,hogy császárral született. Mondtam neki,hogy nagyon jó,hogy az orvos meg tudott így műteni,mert megszülethetett így nekem Ő.


És ez a pozitív hozzáállás segít elfeledni/feldolgozni azt,hogy műtét után az őrzőben 5 órán keresztül voltam oxigénhiányosan lekékülve,remegve,félholtan. A férjem ott gubbasztott mellettem (engedték, annyira rosszul voltam), utólag azt mondta, hogy azt hitte,meghalok.


Csak hogy lásd,nem volt kismiska nekem sem.


De ha nincs a császár, és mindketten meghalunk,az jobb? Persze, hogy nem.


Szóval bármi is történt veled,bármilyen rossz,engedd el. A saját érdekedben.


Én is elengedtem már ezt az egészet. Ma már nem gyötröm magam azon,mi lett a gondosan eltervezett apás szülés vége. Sürgősségi császár.


Ez így történt, így kell elfogadni. Örülök, hogy túléltük.


Fogadd el te is. Ez csak az én jótanácsom.


Sokáig én is haragban voltam a testemmel,hogy miért nem sikerült. De felesleges az önmagunk ostorozása. Csak megbetegít. Az meg kinek hiányzik?

2023. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igazából nekem maga a műtét alatt az,hogy ráncigálnak,huzigálnak,kipakolnak belülről,de nem látom a zöld lepedőtől,de viszont tudom hogy mi zajlik (láttam már gyakorlaton),az engem megviselt. Többször majdnem elhánytam magam,főleg amikor kivették a lányom és előtte gyomorszájon könyököltek,akkor kb levegőt se kaptam rendesen. Az hogy felvágnak,de ébren vagyok. Egy vakbélműtétnél se szeretnék fent lenni,de nyilván itt megvan ennek az oka,hogy miért így célszerű,és megtenném a lányomért újra és újra. Az,hogy több barátnőnek se hatott úgy az érzéstelenítés,úgyhogy ettől már előre paráztam. Ezzel nem volt baj végül,kellemeset csalódtam. Viszont végig úgy készültem,hogy az én hátamba nem szúrnak epit és hogy császár ne legyen. Nyilván mindkettő ugrott,persze emellett végtelen hálás vagyok, sürgős császár volt,az életünket mentették akkor este meg ezzel,ha most 1900-ba lennénk nem is tudom mi lett volna,nem sok jó. Utána borzasztó volt,még egy hét után is iszonyat fájdalom volt minden mozdulat,míg a 40 órát vajúdott szakadt alul mindenfele szobatársam felpattant és mindent is csinált vigyorogva,én meg már egy hete bent voltam,de még mindig alig bírtam bármit normálisan,pedig még gyógytornász is jött. De engem a fizikai része annyira nem viselt meg,borzasztó volt,de úgy voltam ez csak jobb lesz már,inkább a műtét alatti lelki része,amit fentebb írtam,illetve hogy sokáig nem éreztem a lábaim,az hogy törölgettek közbe alulról,durván véreztem is. Ami bánt,hogy nálunk olyan probléma van,ami amiatt program császárt mondott a dokim második gyerekre,ha lesz,de ha belegondolok már a hideg kiráz. Pedig szeretnénk és lesz is. Ha lehetne vbacot szeretnék.
2023. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!