Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességnél a programozot...

Ikerterhességnél a programozott császárt hány hetes korban szokták kb megcsinálni?

Figyelt kérdés

Mikor derült ki, hogy programozott császármetszésre lesz szükség?

Ha már az eleje óta extrán veszélyeztetett vagyok, akkor arra számítsak? Vagy ez nem függ tőle?



2023. ápr. 12. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezer dologtól függ. Hány lepény van, külön burokban vannak-e, hol tapad(nak) a lepény(ek), hogy fekszenek a babák, milyen anyai betegségek vannak. És a kórházak prtokollja is eltérő. Erre nincs általános válasz. Nekünk 35.héten volt a programozott császárunk, de ismerek olyat, akinek 39.héten. És azt még figyelembe se vettük, hogy gyakori a nem programcsászár hirtelen beindult szülés, toxémia stb stb miatt.
2023. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ha a körülmények engedik, minnél később. Gondolom ha tudják, kivárják a 38.hetet, de minimum a 36.ot. Persze sok körülmémy befolyásolhatja.
2023. ápr. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim azt mondta, elsődleges cél a 36. hét, onnantól nagyon jó vagyunk. Viszont 38. után nem szokták engedni, én 38+0 napra voltam betervezve császárra, de egy fertőzés miatt, amit ki kellett kezelni, 38+4 nap lett. Amúgy még nem indultak volna a babák, jól elvoltak. Kétpetéjűek egyébként, ez is sokat számít.
2023. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kétpetéjű ikreim vannak. A terhesség végéig feküdnöm kell, mert az elejét végig vérezgettem már. Most megyek majd genetikai vizsgálatra.

Nem túl alaposak itt az sztk-ban, így én is csak annyit láttam, hogy a méhem egyik oldalán tapadt meg mind2 baba. Egymáshoz szorosan közel vannak.

Igazából próbáltam kérdezgetni a dokit is, de lerázott, hogy mit foglalkozom még ezekkel, még hol van a vége....

2023. ápr. 12. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a 13.héten véreztem. Egy hónapig kellett feküdnöm. Utána kímélő életmódot javasoltak csak, de jöhettem-mehettem, viszont nem emelhettem. A dokival egyet kell értenem. Ikres terhesség esetén ezer probléma jöhet, ami miatt valóban felesleges azon agyalni az elején, hogy mikor lesz majd programcsászár. Kettes ikrek átlag 36.hetre születnek. Legyen az az első célotok.
2023. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a 39.héten lettem kiemelve a klónnal anyunkból.( ennek lassan 25 éve ) Sajnos anyunak terhességi toxémiája volt.
2023. ápr. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!