Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól tettem, hogy 37,5-ös...

Jól tettem, hogy 37,5-ös hőmérsékletre nem vettem be gyógyszert? (Vírus)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elkaptam egy vírus fertőzést, már a második trimeszterbe vagyok. Tegnap jött ki. 37,1 volt egész nap és nagyon fájtak a végtagjaim, csak az ágyba feküdtem. Estére 37,5. Akkor már kicsit rázott a hideg, meg a végtagjaim hidegek voltak, a hasam meg eléggé meleg, meg a fejem. Csak a fejemre raktam borogatást.

Egész este cserélgettem 10 percenként a borogatást és kb. 4 óra múlva már újra normális lett a hőm a hasamon, végtagjaimon és elmúltak az irdatlan végtag fájdalmak is.

Már most jól vagyok, csak gyenge.



2023. szept. 27. 08:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ez még belefér így 37.5-nél.

De azért máskor ha ilyen van vagy ma este ha felszökik a lázad inkább vegyél be vmit, mert a magas testhő nem jó a magzatnak. Sokkal ártalmasabb neki, mint a lázcsillapító, amit beveszel.

2023. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%
Laz eseten vegyél be tylenolt. Eddig csak hoemelkedesed volt, igy talan rendben vagy. De magas laz eseten nem érdemes kiserletezni borogatassal ha nem huzza le a lazat akkor az tenyleg arthat a babanak.
2023. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A 37,5-t lehúzta 3-4 óra alatt teljesen a borogatás szerencsére. Elmúlak a fájdalmak, normál hőmérsékletű lett a testem.

Előre kérdeztem mi lesz ha este felmegy a hőm és a gyógyszerész meg a védőnő 38 fok felett ajánlotta a gyógyszer szedést. A nőgyógyászt nem tudtam elérni telefonon, illetve a házi orvost sem, mert nem rendelt már mikor a tünetek jelentkeztek.

38 fok felett nem ajánlotta a gyógyszert beszedni a gyógyszerész.

Viszont zavart, hogy meleg a hasam. Kitakaróztam, direkt, hogy legalább az ne melegítsen, bármennyire is nem esett jól.

2023. szept. 27. 08:37
 4/21 A kérdező kommentje:

Legszívesebben bevettem volna, mert én is azt gondolom, hogy gyulladás volt a szervezetembe hisz fájt nagyon a testem. Meg meleg volt a hasam, de próbáltam hinni abban, hogy ez a 37,4 nem olyan sok pár óráig. Egyébként meg egész nap 37 volt.

Amúgy csak úgy lubickol a hasamba a kicsi magzatom most is meg este is meg tegnap egész nap 😭❤❤

2023. szept. 27. 08:39
 5/21 A kérdező kommentje:

37,5* az estén kívül meg 37,0-37,1 volt nap közben.. :/

De mára elmúlt. Átment egy nap alatt szerencsére.

2023. szept. 27. 08:40
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, 37,5 az csak hőemelkedés, felette láz.
2023. szept. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
38 fok felett kell terhesen csillapítani a lázát.
2023. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm megnyugtattatok!❤
2023. szept. 27. 09:33
 9/21 anonim ***** válasza:

Én nekem muszáj bevenni meg akkor is ha csak 37,1 is a hőemelkedesem.

Én pasi kategóriába tartozom,engem ez is ledönt a lábamról rendesen .terhesen is vettem be lázcsillapítót ha kellett . sőt allergia gyógyszert is,mert egyszerűen muszáj volt

Máskor nyugodtan vegyél be ha rosszul érzed magad.

2023. szept. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Beszoktam már ilyenkor amúgy rég venni, de most próbáltam hallgatni a gyógyszerészre meg a védőnő tanácsáram
2023. szept. 27. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!