Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól tettem, hogy 37,5-ös...

Jól tettem, hogy 37,5-ös hőmérsékletre nem vettem be gyógyszert? (Vírus)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Elkaptam egy vírus fertőzést, már a második trimeszterbe vagyok. Tegnap jött ki. 37,1 volt egész nap és nagyon fájtak a végtagjaim, csak az ágyba feküdtem. Estére 37,5. Akkor már kicsit rázott a hideg, meg a végtagjaim hidegek voltak, a hasam meg eléggé meleg, meg a fejem. Csak a fejemre raktam borogatást.

Egész este cserélgettem 10 percenként a borogatást és kb. 4 óra múlva már újra normális lett a hőm a hasamon, végtagjaimon és elmúltak az irdatlan végtag fájdalmak is.

Már most jól vagyok, csak gyenge.



2023. szept. 27. 08:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen,ez érthető

Nekem amikor allergia gyógyszert kellett bevenni,a nőgyógyász mondta,hogy nyugodtan vegyek be.bevettem,de azért féltem nem-e lesz valami baj belőle.nem lett,szerencsére.

9

2023. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, megértem:/
2023. szept. 27. 12:28
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Engem nemrég a hányós, hasmenős vírus talált meg. 2napig volt hőemelkedés, egyszer ment 38fölé, akkor vettem be egy rubophent. Szerintem jól tetted, 38felett ajánlott gyógyszert bevenni.
2023. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk attól még, hogy 38 fok felett kell mindenképp bevenni a gyógyszert, semmi bajotok nem lesz, ha te már 37.5-nél beveszed, főleg, ha ennyire rosszul vagy. Nem azt mondták, hogy 38 alatt tilos, hanem hogy fölötte mindenképp vedd be.
2023. szept. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Rendben!

Igen utólag bennem is van egy olyan érzés, hogy bevehettem volna, mert nagyon szarul voltam már 37,5-től is.

Azonban a gyógyszert se nagyon szerettem volna.

2023. szept. 27. 13:59
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

Terhesség alatti migrén miatt én egy rakat ibuprofent (orvosi engedéllyel) beszedtem, mivel csak az használt, panadol semmit nem ért.

Gyermekem most lesz 1 éves és semmi baja nincs. Gobdolhatod én hogy aggodtam, de szerintem túl vannak ijesztgetve a kismamák, nem kell ennyire félni a gyógyszerektől.

2023. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%

Igazából az ember intuíciója olyan, hogy jobban felelősnek érzi magát, ha a cselekvés miatt lett baj, mintha a nem cselekvés miatt. Például aki inkább nem oltatja be magát terhesen (valami ellen, ami épp járványos), nehogy baj legyen. Arra nem gondol, hogy a nem oltásból ugyanúgy baj lehet, mert ezzel tulajdonképpen azt választja, hogy nagyobb eséllyel lesz beteg, tehát minden körülményt figyelembe véve (megy-e tömegbe, ismert-e a betegség magzatkárosító hatása, milyen típusú oltásról van szó stb.) mindkét lehetőséget egyformán át kell gondolni. De ugyanez aki nem kezelteti a beteg fogát, vagy valamilyen betegség esetén intuitíven jobban fél a gyógyszertől, mint a betegségtől stb.


Ezt azért írom, mert érdemes figyelni rá. Ez egy rossz intuíció. Mindig tudatosan át kell gondolni, hogy most a cselekvés vagy a nem-cselekvés a jobb, biztonságosabb, és nem hallgatni a téves belső hangocskára, amelyik szerint mindig a nem-cselekvésből indulna ki.

2023. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2023. szept. 27. 18:04
 19/21 Senior Séf ***** válasza:
46%
Nemá'! 37,5-nél csak mi, pasik szoktunk a halálunkon lenni! D
2023. szept. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

De terhesen más azért...hiába nem "pasi". Sokkal megterhelőbb egy egyszerű megfázás is.

Nálam pl vérvételnél terhesség előtt semmi bajom nem volt, még véradáson is voltam. Terhesen garantáltan elájultam... pedig nem vagyok puhap*cs. De egyszerűen én sem értettem mi van velem, teljesen megváltozott minden.

2023. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!