Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mit gondol erről?

Ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
Sok helyen látom pl tiktokon is hogy 4-5 kilóval és 55-59 centivel születnek a babák? De azt hogy a bajba? Az anyuka eszik éjjel nappal? Őszintén én így a hatodik hónapba se tömöm magam.Eszek napi 4 x normál adagot és annyi.

2023. okt. 4. 10:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

A lányom 4250 grammal szuletett és 55 cm-vel.

Én 10 kilót hiztam a terhesség alatt,és nem ettem éjjel nappal,sőt,az első két trimeszterben alig valamit

Fiam 3600 grammal szuletett és 51 cm-vel.Vele is kb 10 kilót hiztam,de vele konkrétan a vakolatot is meg tudtam volna enni a falról.

2023. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%

Semmi köze a baba súlyának, hogy anyuka mennyit eszik.

Én sem tomtem magam, mégis híztam 17 kg-t, mégsem mondta volna meg senki, mert csak a hasam lett nagyobb minimálisan, illetve a mellem nőtt . 3110 g lett a gyerekem 52 cm. 5 kg plusszal jöttem ki a kórházból.

Szerintem foglalkozz a magad dolgaval.

2023. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
85%
4 kilós baba teljesen normális. Amúgy meg köze nincs ahhoz, hogy ki mennyire "tömi magát". A saját dolgoddal foglalkozzál, ne a tiktokon lesegesd egész nap, hogy mibe lehet belekötni. Egy értelmes ember talál ennél jobb elfoglaltságot is.
2023. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
93%
Semmi köze ahoz, hogy az anyja mennyit eszik (kivéve ha cukros az anyuka és nem tartja a diétát, az befolyásolhatja a baba méreteit). Jórészt genetika és egy újszülött átlagosan 3-4kg, de 2,5-4,5kg közt teljesen normális. 2,5kg alatt beszélünk kis súlyú újszülöttről, 4,5 felett pedig nagyról, de még az 5kg sem extrém nagy, 5kiló feletti, meg 2kg alatt az extrém súlyú. (2-2,5 csak kis súlyú, ahogy 4,5-5 is simán csak nagy súlyú)
2023. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Teljesen normális kérdést tettem fel.

3as inkább nem kommentálom az idehányt irományodat.Csak picit aggódom hogy nem eszek sokat és hogy pici babám születik.De mint írják nem összeköthető a baba súlya és az hogy az anyuka mennyit eszik.Össz-vissz 3 kilót szedtem fel a 6.hónapban vagyok ezért a kérdésem. Nem kritikaként szántam a kérdésemet egyébként.Ha ennyire magadra veszed a kérdést akkor ne is kommentálj.

2023. okt. 4. 10:41
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A baba méreteinek semmi köze az anya táplálkozásához, ettöl nem lesz nagyobb a baba. Egyedül negatív irányban befolyásolhatja, ha az anya koplal - de tényleg koplal, nem csak kevesebbet eszik - , akkor lehetséges néha - a legtöbb esetben nem -, hogy a baba súlya lemarad a normálhoz képest.
2023. okt. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megfogadom a tanácsodat kettes éppen azt teszem magammal foglalkozom, csak aggódom hogy másnak szép nagy babája van és sokat ehet én meg keveset kívánok és pici babám lehet ebből kifolyólag..Micsoda rossz indulatú emberek vannak itt..
2023. okt. 4. 10:43
 8/30 anonim ***** válasza:
92%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz

Ez leginkább genetika. Anyáé és babájé külön.


A baba nem annyit "eszik", mint az anyuka. Ha a babának olyan a genetikája, akkor anyuka pl hiába fényevő, a baba akkor is anyuka szervezetéböl "elszivja" ami neki kell.

Ez nem úgy működik, hogy anya eszik, az azonnal megy a babának. Nagyon nem.


Egyébként most rengeteg baba született a környezetemben. egyik sincs 4kg felett.

Én pl 4kg-t híztam összesen a terhessév alatt. Pedig zabáltam. 3.3kg lett a lányom

2023. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Genetika. Én mind a 3 alkalommal a terhesség végéig összesen híztam 6-7kg-t,a gyerekeim 3900-3980-4200g-osan születtek. 50,53,54 cm-rel.Nem tömtem magam semmivel,nem ettem kettő helyett,egészségesen étkeztem,és még sportoltam,túráztam is.
2023. okt. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Első babám, első terhességem,lehet túltolom ezt az egészet csak aggódom semmi több.Meg barátnőmnek az orvosa állandóan azt hajtotta h egyen egyen.Pedig minden hónapban hizott egy kilókat.Engem nem bánt az orvos ezzel.Csak picit aggódom és nem tudom eszik e rendesen annyit a babó amennyit kell. 500gramm volt a 22hét végén
2023. okt. 4. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!