Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem miért nem nézték soha a...

Nekem miért nem nézték soha a méhlepény állapotát és a magzatvíz mennyiségét?

Figyelt kérdés

Magánorvoshoz járok, egy hónapban egyszer voltam nála. Egyszer sem nézte a méhlepény állapotát, és magzatvíz mennyiségét (ez utóbbira azt mondta mikor rákérdeztem, hogy nagyon szubjektív ennek a megítélése). Egyébként egy nagyon kedves, neves, nagy tudású orvos.

A 35. héttől már ultrahang nem volt, csak ctg. 39 hetes vagyok, és félek nehogy baj legyen.


2010. okt. 18. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

38. héten kellett volna lennie uh-nak, flownak, ott nézik a méhlepényt és az áramlást. A magzatvíz mennyisége tényleg nagyon szubjektív, ezt én is tapasztaltam, az egyik nap mentem egy helyre uh-r,a ahol kevesebb vizet láttak, aztán másnap egy másik dokihoz, ott pedig az átlagosnál többet láttak. Megkérdeztem a nőgyógyászomat hogy ez hogy lehet, ő is azt mondta, hogy ez annyira szubjektív, hogy ő nem is foglalkozik vele.

Azért kellett több helyre mennem, mert a 12. heti uh-n a remek uh-s doki elmérte a tarkóredőt és több helyen is meg kellett nézetnünk, hogy minden rendben van-e a babával. Szerencsére a doki volt agyalágyult a baba teljesen egészségesen született.

2010. okt. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

fúú, hát ha a magándoki ilyen alapossággal vizsgál én biztos rég lecseréltem volna, és egy forintot nem adnék a kezébe. Nekem fogadott orvosom van, a kórházba járok hozzá de pénzt csak a szülés után kap.

Eddig minden alakalommal csinált Uh-t, a 34. héttől hetente megyek, Uh-, flowmetria, ctg... most a 38 héten méhszáj vizsgálat.

De a minimum azért a 36. héttől a heti Uh ellenőrzés lenne szerintem.

38+5 hetes km

2010. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam még, mi az a flowmetria :-(
2010. okt. 18. 15:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt ultrahanggal nézik, vagy a ctg-n?
2010. okt. 18. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Ultrahanggal nézik, és a köldökzsinór áramlást mérik ezzel.

Ja és ilyenkor a méhlepény érettségét is nézni kellene már, szintén Uh-n.

2010. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem az első terhességemnél alig volt valami vizsgálat, pedig nem volt régen (2008).

32.héten volt utoljára uh, pedig elvileg még a 36-38.héten lett volna egy kötelező, de azt nálam lespórolták. 37.héttől jártam heti egyszer ctg-re, akkor volt méhszájvizsgálat is, de semmi más nem. Azt mondták, nem kell már uh se meg semmi hasonló, mert a ctg-ből kiderülne, ha baj van.

Most második terhességem, másik doki, másik kórház, ő minden hónapban csinál uh-t, most a 36.héttől járok hozzá ctg-re + uh-ra, 38.héttől heti kétszer ctg + flowmetria (uh-val nézi a magzatvíz/köldökzsinór áramlását, méhlepény állapotát). Ezerszer alaposabb ez a doki, mint az első babám dokija.

39 hetes 3 napos vagyok.


Egyébként ne aggódj, hogy nincs más vizsgálat, a ctg-ből sok minden kiderül!!!

2010. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!