Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt nyáron nagy...

Milyen volt nyáron nagy pocakosnak lenni hogy birtátok, milyen ruhákat visetetek?

Figyelt kérdés
A baba olyan lesz idekint, mint a pocak ban volt?

2023. okt. 8. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Az első lányom július végén született. Leginkább lenge nyári ruhákban voltam, ha már mindenképpen ki kellett lépnem a házból, de amúgy a légkondi alatt pihegtem és csak a létező legszükségesebbek miatt emeltem meg a valagamat. Otthon meg egy szál bugyi, vagy nagyon max egy extra méretű póló, és a végén egy általános "hagyjonmindenkibékénapicsába" hangulatban vártam, hogy végre megszülessen.

A kicsi ugyan novemberi, de nyáron már volt pocakom rendesen, legalábbis a végére. Szintén inkább bővebb nyári ruhák, rövidnadrág, póló volt a fő ruhatár. Sajnos vele nem tehettem meg, hogy a légkondi alatt szuszogjak végig, egyrészt mert dolgoztam, másrészt mert a nagyobb gyerkőc nem hagyta, pedig terhesen még annál is rosszabbul viseltem a hőséget, mint egyébként. Nem volt jó, de valahogy kibírtuk.


A babáim mindketten meglehetősen aktívak voltak pocakban, a kicsi el is törte az egyik bordám, de nem voltak kirívóak. Tudtam tőlük aludni (úgy-ahogy), létezni, csak így a nap folyamán kb állandóan éreztem őket mocorogni a 14-16. hetektől kezdve egészen a végéig (növekvő intenzitással/fájdalomérzettel). Pocakon kívül is hasonló a tapasztalat- aktívak meg mozgékonyak, de nem extrémen, simán kezelhetők, aludni persze most már nem hagynak (vagyis csak a kicsi, a 3 évesem már egy ideje átalussza az éjszakát szerencsére, csak pisilni-inni-vándorolni ébred fel általában), de amúgy újszülöttként/kisbabaként is teljesen kezelhetők voltak.

2023. okt. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Klimas hazban jo volt. Kint kevesbe. Rovidgatya es polo volt rajtam altalaban, de ha csinosabban kellett feloltozni, akkor ruha.


A baba olyan lesz, amilyen, majd kiderul. De termeszetesen nem lehet kiindulni abbol, hogy milyen volt meg magzati korban.

2023. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Második terhességemnél a legutolsó 2 hónap esett pont nyárra. Nehezen bírtam, főleg, mert alapból sem szeretem a meleget, a számomra kellemes hőmérséklet megáll 25 foknál.


Általában tunikaszerű felsőket hordtam leggings-szel.


Nem tudom, van-e összefüggés, nekem mindkét babám elég nyugodt volt bent, ehhez képest elég különböző természetűek kint.

2023. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Odabent mindkettő 0-24 pörgött erre lett 2 budha gyerekem...
2023. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Júliusi a nagyobbik, azt könnyebben viseltem, itthon pólóban meg bugyiban voltam egész nyáron akkor.

Kintre bő póló, rövidnadrág, biciklis nadrág stb, azt jobban viseltem.

Most fog születni a második, hát ez a nyár katasztrófa volt, nagyon szenvedtem, nagyon kellett a klíma.

Itthon idén rövidgatya, póló, vagy csak sportmelltattóban voltam.

Utcán szintén bővebb póló, rövidgatya, cicagatya.

2023. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Februarban estem teherbe,nyarra mar jo nagy pocakom volt,hat eleg nehez volt. Most sem konnyu mar igazabol,igy is feszit minden iranybol a hasam,na de meg 2 honapot ki kell birni valahogy..
2023. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Október elejére voltam kiírva, de a fiam végül szeptember közepén született (tavaly), nyáron már jó nagy hasam volt. Akkor forróbb és szárazabb volt a nyár, szóval voltak kellemetlen időszakok, de alapból szeretem a meleget, így terhesen se viselt meg jobban.

Rövidnadrágot hordtam atlétákkal, meg főleg mell alatt húzott rövid/hosszú ruhákat.

A baba mozgásáról nem tudok mit írni, első baba, nem tudom, hogy mi számít sok/kevés mozgásnak, aludni végig tudtam, de az biztos, hogy néha jól betalált a bordáim közé 😀

Kint viszonylag nyugodt baba volt már, hamar végigaludta az éjszakát is, mostanában is mindenhol dicsérik, hogy milyen nyugodt (persze itthon sokkal hisztisebb, de mások előtt ügyesen titkolja, csak mosolyog mindenkire 😃)

2023. okt. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pokol volt terhesen a nyár. Folyamat patakokban folyt a víz rolam, emiatt úgy ereztem magam mint valami ápolatlan csöves. Hiába zuhanyoztam napi többször. A létezés is fajt, olyan szinten elvonta a meleg az energiám. Rengeteget ájultam.

Én toppokban és rövidnadrágokban vergődtem itthon. Azon a nyáron k sehol nem jártam.


Első gyerekem nyáron fogant, téli terhesség volt. Imádtam.


Egyebként nem sok köze van a "benn hogy mozog, olyan lesz kinn is" dolognak egymáshoz.

2023. okt. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Én nagyon jól éreztem magam nyáron pocakkal, szinte csak maxiruhákban jártam. A nadrágos időszakot már kevésbé szeretem most.
2023. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hiába pontoz le az, akinek a bugyijából is folyt a víz nyáron, én akkoris jól éreztem magam. 😁

#9

2023. okt. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!